Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tevkifat ve stopaj

  1. #1
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    20.Mayıs.2008
    Nereden
    Osmaniye
    Mesajlar
    481
    arkadaşlar, milli eğitim bakanlığına bağlı okullar okul aile birliği kanalıyla kantinleri kiraya vermekte.
    bu kiralama için kiralayan kişi stopaj ve kdv tevkifatı yapacakmıdır?
    ders

  2. #2
    Üye
    Üyelik tarihi
    25.Ağustos.2012
    Nereden
    izmir
    Mesajlar
    91
    Evet stopaj yapılacak.

    Evet Kdv tevkifatı yapılacak

    Sorumlu sıfatı ile kdv ödenecek. (2 Nolu Kdv Beyannamesi)Bürüt kira üzerinden % 18 oranında.



    Edited by: İsmail DEMİRBAŞCI

  3. #3
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    20.Mayıs.2008
    Nereden
    Osmaniye
    Mesajlar
    481
    cevabınız için teşekkürler bir mükteza buldum 25 8 2011 tarihli kira ödemesinden gelir vergisi tevkifatı yapılmasına gerek bulunmamaktadır diyor. Açıklaması gelir vergisi 94. maddede okul aile birliği kesinti yapılacakların listesinde yok diyor. kurumlar vergisi 11 nolu sirküde ise kdv sorumluluk sıfatı ile verilecek demekte danıştay bu sirkünün
    3. bölümünün kdv ile ilgili bölümlerini iptal etmiş. bu durumda ne yapmak gerek araştırmam sonucu bunları buldum.
    ders

  4. #4
    Ziyaretci
    yalnız 117 sayılı kdv tebliğinde okul aile birliklerinin kdv tevkifatı kaldırıldı

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •