Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TEVKİFATIN KDV DE BİLDİRİMİ

Ziyaretci

iyi çalışmalarbanka şubesine elektrik ve tesisat onarımı işleri için fatura kesilecek.
    önceden tevkifat oranı 1/6 imiş, şimdi değişiklik olmuş
    117 nolu tebliği okudum yeni oran 2/10 olmuş doğrumu?

birde bu tevkifatınıfatura kesenfirma olarak kdv beyannamesinin ön kısmında bildirmemiz yeterli, arka kısma birşey yazmaya gerek yok diye öğrenmiştim bunda bir değişiklik oldumu acaba?

Ziyaretci
    KISMİ TEVKİFAT UYGULAMASI KAPSAMINDAKİ İŞLEMLERE AİT BİLDİRİM bölümünü doldurmanız gerekiyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı batuçağ Nickli Üyeden Alıntı

iyi çalışmalar*banka şubesine elektrik ve tesisat onarımı işleri için fatura kesilecek.
    <div></div>önceden tevkifat oranı* 1/6 imiş, şimdi değişiklik olmuş
    <div>117 nolu tebliği okudum* yeni oran 2/10 olmuş doğrumu? </font></div>
    <div></font>*</div>
    <div>birde bu tevkifatını*fatura kesen*firma olarak kdv beyannamesinin ön kısmında bildirmemiz yeterli, arka kısma birşey yazmaya gerek yok diye öğrenmiştim bunda bir değişiklik oldumu acaba?</font></div>
    2/10 doğrudur. Kısmı tevkifat uygulanan işlemler bölümünü dolduracaksınız.
    Diğer İade Hakkı Doğuran İşlemler bölümünü ve Kısmı tevkifat uygulaması kapsamındaki işlemlere ait bildirim. Satırlarını doldurmanız gerekir.

Ziyaretci
    Alıntı GÜL-CAN Nickli Üyeden Alıntı
    KISMİ TEVKİFAT UYGULAMASI KAPSAMINDAKİ İŞLEMLERE AİT BİLDİRİM bölümünü doldurmanız gerekiyor.
    diğer iade hakkı doğuran işlemlerede ayrıca yazılması gerekir

Ziyaretci
    Sayın Rota, haklısınız da eksik bir beyannameye sistem zaten yol vermiyo, ayrıca Sayın Batuçağ beyannamenin arka kısmını sormuştu, cevabım ona idi yani.

Yeni Üye

İade talep etmiyorsak diğer iade hakkı doğuran işlemler kısmını doldurmamız yinede şart mıdır?

Ziyaretci
    dolduracaksınız yüklenilen kısmına "0" yazacaksınız

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı HBK Nickli Üyeden Alıntı

İade talep etmiyorsak diğer iade hakkı doğuran işlemler kısmını doldurmamız yinede şart mıdır?*
    Doldurmanız gerekir , matrahı yazarsınız iade talep etmiyorsanız yüklenilen kdv bölümüne sıfır yazarsınız.

Ziyaretci

Cevaplar içinteşekkürlerancak belirsizlik var az önce başka bir muhasebeciye sordum iade talep etmiyorsanızarka sayfadaki istisnalar diğer iade doğuran işlemler kısmınada birşey yazmanızagerek yok sadece ön sayfadaki kısmi tevkifat uygulanan işlemler bölümüne yazacaksınız, mesaj versede önemli değil biz yıllardır aynı işlemi yapıyoruz kaydedin gönderindedi. bu belirsizlik yüzünden beyannameyi hala gönderemedim ne yapmam gerekir bilemedim.

Ziyaretci
    firma iade istemeyecek, bu yüzden arka bölümdeki istisnalar diğer iade doğuran işlemler kısmına birşey yazmasakta olur cevabı bana daha doğru gibi geldi ama bilemiyorum.