Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: maaş bordrosu

Ziyaretci
    Yani koskoca holdinlerin yani Koçların, Sabancıların, telekom firmalarının, veya bankaların yanlış yapabileceğini bu onların sorunu demek istiyorsunuz galiba.. başka söze gerek kalmadı.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    yasal prosedür herkez için aynıdır kanun bir zorunluluk getiriyorsa buna herkez gereğince riayet eder ister istemez...

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    bu işin koçu sabancısı yok efendim.....ben çalışanıma ücret pusulas düzenlemekl zorundayım bitti...bunun ötesi berisi yok....inceleme esnasında başka unsurlar devreye giriyorda ve usulsüzlük yapılıyorsa orası ayrı bir konu....binlerce çalışanı istihdam etmek değil önemli olan...kanunlara gereğince riayet ederek istihdamı artırmaktır....

Ziyaretci
    Ben maaş bordrosundan bahsediyorum siz ücret hesap pusulasına geldiniz Edited by: Balkanlı 71

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    benım ücret bordrosundan kastım maaş bordosu

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    şurada anlaşalım işveren çalışanına maaş bordrosu düzenlemek,imzalatmak ve saklamak zorundadır....evet mi hayırmı ?

Ziyaretci

..Edited by: Balkanlı 71

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    cevap bekliyorummm lütfen

Yeni Üye

4857 sayılı iş kanunu madde 37;<div></div><div>ücret hesap pusulası;</div><div></div><div>İşveren işyerinde veya bankaya yaptığı ödemelerde işçiye ücret hesabını gösterir imzalı veya işyerinin özel işaretini taşıyan bir pusula vermek zorundadır.

Bu pusulada ödemenin günü ve ilişkin olduğu dönem ile fazla çalışma, hafta tatili, bayram ve genel tatil ücretleri gibi asıl ücrete yapılan her çeşit eklemeler tutarının ve vergi, sigorta primi, avans mahsubu, nafaka ve icra gibi her çeşit kesintilerin ayrı ayrı gösterilmesi gerekir.

Bu işlemler damga vergisi ve her çeşit resim ve harçtan muaftır..</div>

Müdavim Üye
    Nereden
    Şanlıurfa

arkadaşlar günaydın,
    Bende Mustafa05 kesinlikle katılıyorum. maaş bordrosunu ve ücret pusulasını imzalatmak zorundayız.Personelin maaşını bankadan yatırdınız örnegin 1000 tl net ödeme yaptınız bunun kaç fiili çalışma ,kaçı resmi tatil , hafta tatili gibi verileri maaş bordrosu ve ücret pusulasında gözükmekte yani işçi maaş bordrosunu imzaladıgında ay içersinde çalıştıgı süreleride kabul etmiş olur.
    Not mahkemede imzalı maaş bordroları kanıt niteliğindedir.
    StjSmmm OSMAN DEMİR