Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aman Dikkat !!

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya

Kdv Beyannamesini gönderirken kredi kartlı şatışlarını bilerek eksık ve hatalı girmem ragmen sistem uyarı vermıyor. Bilginiz Olsun.
    Büyük görünme, Küçülürsün (Said-i Nursi)

Ziyaretci
    evet doğru ek, vermek zorunda kaldım.

Yeni Üye
    Nereden
    NEVŞEHİR

Ziyaretci
    Kredi kartlı satış tutarı bakanlığın bildiriminden fazla bildirirseniz uyarı vermez altında rakam girmeniz veya 0 tl bildirmeniz halinde uyarır beni her ay uyarıyor bana özel değildir her halde

bizimde eksik gösterdiniz diye uyarı geliyor ama kontrol eiyoruz bizimki doğru??????

Ziyaretci

Alıntı ROTA Nickli Üyeden Alıntı
    Kredi kartlı satış tutarı bakanlığın bildiriminden fazla bildirirseniz uyarı vermez altında rakam girmeniz veya 0 tl bildirmeniz halinde uyarır beni her ay uyarıyor bana özel değildir her halde
    Sayın Rota, kredi kartlı satış tutarını yüksek göstermedim aksine hiç tutar göstermemişim, ama sistem hiç uyarı vermedi, tekrar kontrol ederken ben farkına vardım. Yani her ay bize de özel değildi, ama bu ay size öle oldu heralde..

Ziyaretci
    Alıntı GÜL-CAN Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın Rota, kredi kartlı satış tutarını yüksek göstermedim aksine hiç tutar göstermemişim, ama sistem hiç uyarı vermedi, tekrar kontrol ederken ben farkına vardım. Yani her ay bize de özel değildi, ama bu ay size öle oldu heralde..
    sayın gül-can kdv beyannamesini belkide çok önceden hazırladığınız için bankaların maliye bakanlığına göndermeden önce gönderme ihtimaliniz varmı bilemiyorum yani sistemin bir anlık hatası v.s. hatalar olabilir fakat demek istediğim olay, temmuz ayı kdv beyannamelerinde sistem beni uyardı

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    DİKKAT... bazı POS cihazlarının ait olduğu vergi numarası farklı olabilir. Bir adi ortaklık olan mükellefimin POs cihazlarınınbir tanesindeortaklardan birisinin vergi no yazılı. bu nedenle ortaklığa ait KDV beyannamesi verirken sistem kontrol sırasında; bu cihazın satışlarını algılamıyor. bunun gibi durumlar olabilir..

Ziyaretci

Alıntı GÜL-CAN Nickli Üyeden Alıntı
    sayın gül-can kdv beyannamesini belkide çok önceden hazırladığınız için bankaların maliye bakanlığına göndermeden önce gönderme ihtimaliniz varmı bilemiyorum yani sistemin bir anlık hatası v.s. hatalar olabilir fakat demek istediğim olay, temmuz ayı kdv beyannamelerinde sistem beni uyardı

Sayın Rota, ben de temmuz ayı kdv beyannamelerinden bahsediyorum ama teşekkür ederim cevabınız için........

Ziyaretci
    rica ederim