Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ba Bs Formu verilmedi uyarısı

Yeni Üye

7. ay içersinde yeni mükellef bir kurumun 7. ay ba bs formunu verirken 6. ay ba bs formu verilmemiştir mesajı geldi. <div></div><div>7.ay yeni mükellef olan bir kişi 6.ay için ba bs formu vermesi gerekir miydi. Sisten neden böyle bir mesaj göndermiş olabilir.</div>

Müdavim Üye
    Nereden
    Çanakkale
    HAYIR GEREKLİ DEĞİL.
    bilgi paylaştıkça güzeldir

Yeni Üye

NEDEN BÖYLE BİR UYARI VERMİŞ OLABİLİR ÜSTADIM. MUHASEBEYE BAŞLAYALI YENİ OLDU. PATRONUN GÜVENİNİ YIKMAK İSTEMEM. TAKİP EDEN AYDAN İTİBAREN VERİLİR İBİRESİ NEDENİ İLE VE HAZİRAN DA MÜKELLEFİYET OLMADIĞI İÇİN VERİLMEZ DİYE DÜŞÜNÜP VERMEDİM. AMA 7. AYIN FORMLARINI VERİRKEN SİSTEM BÖYLE BİR MESAJ BELİRTİNCE ŞAŞIRDIM VE TEDİRGİN OLDUM. HERHANGİ BİR CEZAYI İŞLEM GEREKTİRMEZ DEĞİLMİ.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Sistemden kaynaklanan bir sorundur. Uyarıyı dikkate almayın. Ceza uygulanmaz.<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Sistem sağlamcı yazılımda bir önceki ayı kontrol eden bir uygulama yapılmış yeni işe başlamayı göremez değerlendiremez aynı uyarıyı yıllık kurumlar vergisi beyanını verirken mukayeseli bilanço ver diye alacaksınız siz doğruyu yapacaksınız kolay gelsin.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Bilgi işlem sisteminde bunu ayarlamak çok zor değil ama maalesef oluyor böyle ....Edited by: DUMANLI

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya

Yeni şirket kuruluşlarında,
    Bialnço usulüne göre defter tutmaya başlayınca ocak ayında b formunu verirken bu uyarıyı veriyor. Dikkate almıyoruz.
    Bu kadar
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdal ÇİNAL

Müdavim Üye
    programsal bir hatadır ama siz yinede işe başlama yoklamasını kontrol edin

Kıdemli Üye
    HERHANGİ PROBLEM YOK. YENİ İŞE BAŞLAYAN MÜKELLEFLERİN TAMAMINDA BÖYLE BİR UYARI VERİYOR SİSTEM. DİKKATE ALMAYINIZ.
    SMMM