Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İŞKUR İŞYERİ NOSU HK.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Benimde ikamet ettiğim sitede 5 kişi kapıcı ve bahçıvan olarak çalışmaktadır..

Site yönetimi ssk dan dosyayı açtırmış.. Bildirgelerde düzenli veriliyor. ancak iş kurdan numara almamış.. yöneticite sorduğumuzda bana gerek yok dediler diyor.

1. Apartman ve sitelerde işkur numarası alma zorunluluğu yokmudur.

2. Bu güne kadar herhangi bir işden çıkış ve işkurdan işsizlik maaşı müracatı olmadığından cezalı durumda söz konusu olmamıştır.... işkurdan işyeri numarası alıp bu güne kadar geçen yaklaşık 7 aylık bildirimleride vermeyi düşünüyoruz..

3. Bildiğim kadarıyla işkurdan geriye dönük işyeri numarası alıp aylık bildirimler verilip bu güne kadar güncel hale getiriliyor..

4. Apartmanlar ve siteler için işkurun özel bir uygulaması varmıdır..
    Tesbitim ve izleyeceğim yol uygunmudur...Bu konuda bilgisi ve fikri olan arkadaşların görüşlerini rica ediyorum..
    sözkan

Üye
    Nereden
    izmir
    Apartman ve sitelerin özel bir durum yok. Tüm kamu ve özel işyerleri kapsama dahil edilmiştir. Her iş kur ünütesi kafasına göre uygulama yaptığından ilgili üniteden bilgi almalısınız. Bazı ünüteler her ay çizelge isterken, bazıları da 10 kişinin altında işçi çalıştırıyorsa sadece ilk dosya açılışında kayıt ve çizelge alıyor, daha sonra istemiyor.
    Sizin yöneticiye de ilgili ünite gerek yok demiş olabilir.

Üye
    Nereden
    izmir
    Konuyla ilgiliESKİŞEHİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER
    ODASI MEVZUAT ARAŞTIRMA KOMİSYONU'nun geniş açıklaması mevcuttur. https://www.esmmmo.org/old/docs/iskur.pdf