Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CEZALI SİGORTA PRİM BİLDİRGESİ

Üye

selam arkadaşlar,
    temmuz dönemine ait teşvikten yararlanan prim bildirgesini yasal süresinde beyan edemedik, cezalı olark vereceğimiz prim bildirgesinde teşvik indirimi iptal olurmu arkadaşlar (işyerinin geçmiş dönem borcu yoktur)..
    Ne zaman nokta gibi hissetsem, Anlamlı bir cümlenin sonunda buluyorum kendimi.

Üye
    yok mu arkadaşlar aynı yada benzer uygulaması olan

Ziyaretci

olmaz

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    5510 ise teşvikten kastınız.. aphb geç verilmesi durumunda teşvik iptal edilir

c) Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin Yasal Süresi İçinde Verilmesi : İndirimden yararlanmak isteyen özel sektör işverenlerinin aylık prim ve hizmet belgelerini 5510 sayılı Kanun türünü seçmek suretiyle yasal süresi içinde Kuruma göndermesi gerekmektedir. Yasal süresi içinde verilmeyen aylık prim ve hizmet belgeleri için beş puanlık indirimden yararlanmak mümkün olmayacaktır. Aylık prim ve hizmet belgesinin 5510 sayılı Kanun türü seçilerek Kuruma gönderilmesi sırasında Kurumun veri tabanından işverenin yukarıda sayılan borçlarının bulunup bulunmadığı sorgulanacak ve yalnızca borcu bulunmayan işverenler için 5510 sayılı Kanun türü seçilebilecektir. Buna göre, aylık prim ve hizmet belgelerinin en geç ilişkin olduğu ayı takip eden ayın 23’üne kadar Kuruma gönderilmesi gerekmektedir

Üye

ahmet bey 5510'dan değil 5615 sayılı teşvikten yararlanıyoruz. %5 lik 5510 sayılı teşvikte açıkça yararlanılmayacağı belirtilmiş..