Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sanal pos

Banned

Arkadaşlar merhaba bir konuda takıldım yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Şimdi bir müşterimiz elektronik cihaz satıyor. Fakat bazı satışlarını şu şekilde yapıyor; alış-veriş yapacak kişi geliyor kredi kartını veriyor bizim müşterimiz kredi kartını kendi pos undan değil mal aldığı toptancısının sanal pos undan çekiyor. Alış-veriş yapanın kartı direk toptancının pos undan geçtiği için para, alış-veriş yapandan toptancıya (müşterimizin hiç bir şekilde hesabına vs. falan girmeden) gidiyor, daha sonra bizim müşterimiz, alış-veriş yapanların kartlarından çekilip toptancının sanal poslarında biriken poslar karşılığında mal alıyor hesap kapanıyor. Ben şimdi bu muhasebe kaydını nasıl yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler... <div id="lkbtn_1.46264.308166" ="vbseo_s"><ul style="visibility: ;" ="vbseo_s"><li ="vbseo_share">[/list]</div>

Kıdemli Üye
    Nereden
    Denizli
    Bu işlemin muhasebe kaydı mümkün değil. Satışı direk toptancı faturalandırması gerekiyor ve parada zaten toptancının hesabına geçiyor. Bu durumda sizin resmi anlamda bir faktörünüz yok. Aynı problem benim müşterimde de yaşandı. Toptancıdan mal alıyor ise cari hesap açık kalacaktır.
    Vay benim köpek yalnızlığım
    Ben memleket arsızıyım