Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mühendislerin maaşı TMMOB asgari ücreti..?

Ziyaretci

Mühendis, mimar ve şehir plancıları artık TMMOB tarafından belirlenen
    asgari ücretin altında çalıştırılamayacak. Mühendis, mimar ve şehir
    plancılarının düşük ücretle çalıştırılmaları ve alınan ücretin Sosyal
    Güvenlik Kurumu`na eksik bildirilmesinin önüne geçmek için Sosyal
    Güvenlik Kurumu ile Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği arasında
    protokol imzalandı.
    https://www.imo.org.tr/genel/bizden_...i=2&sube=0
    https://www.imo.org.tr/genel/bizden_...i=2&sube=0
    Bu uygulama neler getirir ,siz ne düşünüyorsunuz.?

Edited by: hafıza

Müdavim Üye
    ne getirir bilemiyorum ama çoook şey ( TL ) götüreceği kesin

Banned

YA MALİ MÜŞAVİRLER NEDEN ONLARA YOK HALBUKİ devlet adına vergiyi onlar hesaplar işçinin haklarını hesaplar ödemeleri yapar şirketin tepesindedir bari şirkette çalışan mali müşavirlerede böyle bir şey uygulansa ama mümkün değil asla olmaz

Kıdemli Üye

adamların odası çalışıyor bizim odalar ne yapıyor ben size söyleyim nasıl muhasebecileri sömürürüz yenş kavram yenş düzzenleme yeni eğitim getirip de nasıl o klimalı odalarda millete edebiyat ve felsefe yapıp devranı bu şekilde döndürmeye devam ettiririz onun derdindeler bu odalar bu zaman kadar muhasebcilerin lehine ne yapmıştır her zaman zurnanın son deliği olduk değer verilmedi para verilmedi ama her şey bizlerden beklendi bankasına yeni işe giren mühendis bile yüksek maaştan başlarken bizler para almadan el ayak işi yaparak sokaklarda kuyruağa girip mükellef kovalayarak onların yarısı bile edemiyoruz düzene bak çarka bak kim tepki veriyor odalara hiç kimse odalarda memnun yerlerinden ama tıpkı saddam gibi kaddafi gibi mübarek gibi şükrü arıkan ve yandaşlarıda gidecektir

Müdavim Üye

büyükşehir çalışıyor adamlara helal olsun diyorum nasıl birlik beraberlik disiplin tertip düzen var hiç muhasebeciyle mühendis bir olur mu sadece baş harfleri ortak o da m harfi ama kariyer makam mevkiii derseniz asla muhasebeciler o makama gelemezler maalesef acı gerçek

Ziyaretci
    kabul etselerdi bende tmmob üyesine geçerdim tereddütsüz..,

Banned

mğhendisler ve diğer bütün 4 yıllık mezunları işletme veya benzeri bir dal üzerine master yapınca smmm olabiliyorlar ama biz mühendis olamıyoruz hukukcu doktor öğretmen vb. hiç bir şey olamıyoruz da nasıl oluyor diğer mezunlar sadece yüksek lisans yapınca bizim mesleğimize sahip olabiliyorlar demek ki neymiş efendim biz muhasebeciler halkın gözünde hatta odanımızın gözünde bile hiç bir eşy değiliz herkes tahsilatlar sorununu halledlim diyor evet halledelim bu yarayan kana ama kimse demiyorki bizim haricimizdekiler mali müşavir olamasın bu ne iş u mesleğin değerli nerde

Müdavim Üye
    sizde sgk ya bunu teklif götürün onlar türmobu yada odaları zorlasın

Ziyaretci
    Mühendislerin durumu pek iyi değil aslında, yani çoğu...
    bu iş ücretlerde düşmeye yol açar mı?
    mesela 3000 alan bir mühendisi asgariden gösterebiliyorlardı..
    asgari ile 3000 arasında ne kadar fark işverene gelir...?