Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: e bildirgede 31 gün sorunu

Üye
    Nereden
    Bursa

Değerli üyeler<div></div><div>Temmuz e bildirgelerini hazırlarken şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım.İşçi ayın 30unda işçi işten çıkarılmış 31inde tekrar işe alınmıştır.Böyle oluncada işçi için iki ayrı bordro hazırlanmıştır.Sorun şu ki toplam çalışılmış gün olarak gönderiler e bildirgede 31 gün görünmektedir.Sgknın sitesi buna uyarı veriyor aynı işçi bir ayda 30 günden fazla çalışılamaz diyor.İki satırdan birini silemem giriş çıkışı yazdığı için.30 günlük yazan bordroyu ücret değiştirmeden 29 gün yazdım bu sefer eksik gün nedenini belirtmemi istiyor.Saolsun Bursa SGKnın ta telefon sistemi süper çalıştığı için bir ilgiliye ulaşamadım.Başına böyle bir durum gelen kimse varmı.Nasıl bir yöntem uyguladınız.İşçiden bir gün eksiltip eksik gün bildiriminde dilekçeyle mi açıklayayım sizce?</div>
    mum ışığını vermekle kendinden bişey kaybetmez
    mevlana

Ziyaretci

Sn standbyme
    Sistemden SGK E bildirge ekranından manuel olarak aynı işçi için 2 sütun açarak kaydını yapın.1 sütun 30/00/0000 terk ve pekgs 30 gün , 2 sütun 31/00/0000 giriş ve pekgs 1 gün şeklinde...

Üye
    Nereden
    Bursa

Zaten o şekilde birdirim yaptım.sistem bunu kabul etmiyor.Bir işçinin aynı gün içinde 31 günü olamaz uyarısı veriyor
    mevlana

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    31 07 2012 gününe ücretsiz izin der , o tarihe işçiye ücretsiz izin talep formu imzalatır kuruma eksik gün olarak bildirirdim

Üye
    Nereden
    Bursa

yani benim düşündüğüm gibi <div>bende öyle yapmayı düşünüyorum.Bir sgk ile görüşmeyi başarabilirsem birde onlara sorucam</div>
    mevlana

Ziyaretci
    sgk ne sorsanız herşeye evet der duruma düşmüş

Yeni Üye
    isten cıkıs bildirgesini verdinizmi?
    15389/*