Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 9/10 tevkifat kesintisi

Hybrid View

Kıdemli Üye
    SLM ARKADAŞLAR YENİ KDV TEVKİFATLARINDA RESMİ KURUMLARDA YAPILAN TEVKİFAT KESİNTİSİNİN VATANDAŞA NEKADAR BÜYÜK BİR ZULUM VE ZALİMLİK OLDUGUNU AP AÇIK ORTADA BU DEVLETİN SOSYAL DEVLET ANLAŞININ BİTİP TÜCCAR DEVLET ANLAŞININ BİR SONUCU OLARAK GÖRMEKTEYİM. ZALİMLİK KARŞINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTAN MİSALİ LÜTFEN ARTIK BU ZALİMLİGE BİR DUR DİYELİM Bİ ÖRGÜTLENME KURUM MİLLETİ UYANDIRALIM YETERRR... 100,000*18=18,000 KESİLEN TEVKİFAT:16.200,00 ELDE KALAN KDV :1.800,00 ALIŞ FATURALARI VE GİDERLERDE UCTU HAVAYA OHH NE GÜZEL İSTANBULLLL....
    ÖÖÖ

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Tevkifat uygulamasında beyanname verme zahmetibirde alınan kdv nin geçici olarak valör farkıyla kullanılmasından başka ( ki bu da her zaman geçerli olmayabilir ) satıcıya veya alıcıya maddi bir zararı yoktur. Verdiğiniz örneğe göre elde kalan 1.800.- TL sizce bir kayıp mıdır? Alış faturaları ve giderlerde uctu havaya derken neyi kasdediyorsunuz bu uygulama ile nasıl bir zarara uğrarsınız açıklarsanız bizde öğrenmiş oluruz yapamadığımız bir hesap mı var acaba? Edited by: DUMANLI

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    kdv nin k/z ile ne alakası varEdited by: Ahmet Evcen

Kıdemli Üye
    DUMAN BEY ALICIYA SATICIYA BİR ZARARI YOK DİYOSUN NASIL ZARARI YOK ANLAŞIM DEĞİLİM KARDEŞİM BU ADAM %18 FATURA KESİYO RESMİ KURUMA YAPTIĞI İŞ KARŞILIĞINDADA 3 KİŞİLERDEN ALIŞ FATURASI ALMAMAKTAMI KDV BÖYLELİKTE KAPATMAMAKTAMI
    BU DURUMDA ALIŞ FATURA KDV HİÇ BİR İŞE YARAMAMAKTA DEVLET 9/10 ALIYOR NASIL ZARARI YOK MERAK ETTİM.
    ÖÖÖ

Yeni Üye
    Nereden
    Adana

kesilen kdv tevkifatının iadesini siteyebilir 2000 tl aşmayan kısmı için verginizden mahsup edebilirsiniz mevzuatı okursanız açık ve net yazıyor.
    seyfi tur

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı nermin18 Nickli Üyeden Alıntı
    DUMAN BEY ALICIYA SATICIYA BİR ZARARI YOK DİYOSUN NASIL ZARARI YOK ANLAŞIM DEĞİLİM KARDEŞİM BU ADAM %18 FATURA KESİYO RESMİ KURUMA YAPTIĞI İŞ KARŞILIĞINDADA 3 KİŞİLERDEN ALIŞ FATURASI ALMAMAKTAMI KDV BÖYLELİKTE KAPATMAMAKTAMI
    BU DURUMDA ALIŞ FATURA KDV HİÇ BİR İŞE YARAMAMAKTA DEVLET 9/10 ALIYOR NASIL ZARARI YOK MERAK ETTİM.

Kusura bakmayın ama üslubunuzdan ve imla hataları ile dolu yazınızdan birşey anlamadım. kdv kimseye yük değildir kimsenin üzerinde kalmamaktadır indirim yoluyla alınamayan kdv iade v.s. yoluyla geri alınmaktadır. Ayrıca bir malın faturasının alınması malın teslimi ile zaten kanuni ve gerekli bir durumdur bu konunun kdv ile bağlantısı yoktur. Ayrıca kdv tevkifatının bir amacı da vergi alacağının güvenceye alınması dolayısıyla muhteviyatı itibariyle gerçek olmayan işlemleri önlemektir.

Kıdemli Üye
    Bey efendi ben burda polemik yaratma istememekteyim. ayrıca siz maliye bakanının yalakalıklar müdürümüsün ha burada burda yazılan yazılarla yarışmaya falan katılıyosak bundan sonra imla kullarına dikkat edelim. Hem benim yazdıgım yazıdan birşey anlamadım demektesiniz akabinde cevap vermektesiniz insan anlamadığı bir konuda cevap veremez. Bu durumda siz boş konuşmuş oluyosuz.
    Bu arada hikaye anlatmayın sizin yazdıgınızı burda herkes bilmekte bir aklı selim siz değilsiniz benim bahse konu aldığımı mevzu farkılı ama sizde bunu anlama kabilyetimi diyelim işinizemi gelmiyo bilimiyorum ama lütfen cevap vermiyin fikriniz sizde kalsın.
    ÖÖÖ

Kıdemli Üye
    Bey efendi mevzuatı 10 yıldır okumaktayım siz bunu dert etmeyin. sizde biliyosunuzki defterler incelenmeden bu para talep edilmemekte ve mükellef açık açık tehdit edilip bu paraları hazinenin kasasına gitmekte biraz gerçekçi olamım devlet bu parayı geri iade etmek istese tevkifatıda yapmaz. artık savunmayın gözünüzü sevim ya billetin özellikle muhasebeciler olarak bizin anamızı ağlattı halada savunuyosunuz helal olsun size başkada bişey demiyorum...
    ÖÖÖ