Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İşçinin Ölümü-Rapor girişi-E bildirge hk.

Kıdemli Üye
    Nereden
    ELEMAN
    Arkadaşlar bir dernekte sgdp li olarak çalışan amcamız 03.08.2012 tarihinde vefat etti. Ben tam ölüm tarihini ve rapor alıp almadığını dernek başkanına sürekli sormama rağmen cevap alamadım ve süre kaybına uğradık sanırım. İşçinin çıkışını bekletmek zorunda kaldım. Baktım olmayacak 13.08.2012 tarihinde çıkışını (üyeden tam ölüm tarihini öğrenip) ölüm diye verdim. Temmuzu 30 gün Ağustosu 3 gün olarak işçi çıkış bild.onayladım.
    Soru 1: İşçinin ölüm tarihinini müteakip 10 gün içinde verilmesi gereken çıkışı 10 günü geçtimi? 03'ü dahil parmak hesabı yapılırsa 13'ünde 11. gün yapıyor. 04 ağustostan mı başlanmalı hesaplamaya.
    Soru 2: İşçi çıkış bildirgesini, Temmuzu 30 gün, Ağustosu 3 gün, Çıkış sebebine 10 (ölüm) kodunu seçerek onayladım. Bugün hastane raporu ve ölüm belgesi elime geçti.Hastaneye 25.07.2012 de yatmış 03.08.2012 de vefat etmiş. Derneğin E bildirgesini şimdi yapacağım. E bildirgede 24 gün olarak çalıştı ve 7 gün raporlu diyemi işaretlemeliyim. Çıkış bildirgesinde 30 dediğim halde.
    Soru 3: E bildirgesinde 24 çalıştı 7 raporlu dersem, çalışmamazlık raporunu 5 iş günü geçtiği için girmelimiyim. Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkür ederim cevaplarınız için. Saygılar.

Müdavim Üye
    Nereden
    SİVAS
    Alıntı lovergang Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar bir dernekte sgdp li olarak çalışan amcamız 03.08.2012 tarihinde vefat etti. Ben tam ölüm tarihini ve rapor alıp almadığını dernek başkanına sürekli sormama rağmen cevap alamadım ve süre kaybına uğradık sanırım. İşçinin çıkışını bekletmek zorunda kaldım. Baktım olmayacak 13.08.2012 tarihinde çıkışını (üyeden tam ölüm tarihini öğrenip) ölüm diye verdim. Temmuzu 30 gün Ağustosu 3 gün olarak işçi çıkış bild.onayladım.
    Soru 1: İşçinin ölüm tarihinini müteakip 10 gün içinde verilmesi gereken çıkışı 10 günü geçtimi? 03'ü dahil parmak hesabı yapılırsa 13'ünde 11. gün yapıyor. 04 ağustostan mı başlanmalı hesaplamaya.
    Soru 2: İşçi çıkış bildirgesini, Temmuzu 30 gün, Ağustosu 3 gün, Çıkış sebebine 10 (ölüm) kodunu seçerek onayladım. Bugün hastane raporu ve ölüm belgesi elime geçti.Hastaneye 25.07.2012 de yatmış 03.08.2012 de vefat etmiş. Derneğin E bildirgesini şimdi yapacağım. E bildirgede 24 gün olarak çalıştı ve 7 gün raporlu diyemi işaretlemeliyim. Çıkış bildirgesinde 30 dediğim halde.
    Soru 3: E bildirgesinde 24 çalıştı 7 raporlu dersem, çalışmamazlık raporunu 5 iş günü geçtiği için girmelimiyim. Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkür ederim cevaplarınız için. Saygılar.
    öncelikle allah rahmet eylesin,

Sigortalı işten ayrılış bildirgesi<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    MADDE 25 – (1) Sigortalılığın sona ermesine ilişkin bildirimler, Kanunun 4 üncü maddesi birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerine tabi olanlar için Ek-5, (c) bendine tabi olanlar için ise Ek-5/A’da bulunan sigortalı işten ayrılış bildirgesiyle sigortalılığın sona ermesini takip eden on gün içinde e-sigorta ile yapılır. ,
    1-Kişi ayın 3 ünde vefat etmiş ise son gün 13.08.2012 tarihidir.
    2-Rapor elinize bu işlemleri yaptıktan sonra geçmiş ise ölüm olduğu için sıkıntılı bir durumdur. siz temmuz bildirgeyi onaylarken raporunu da işleme alarak temmuz bildirgesini veriniz. zira e-bildirge kayıtları geçerli olacaktır. Ağustos ayı bildirgesini de onaylarken yine aynı işlemi yaparsınız.
    3-kişinin raporunu da hemen giriniz. 5 işgünü geçsede siz rapor girişini yapınız. hiç yapmamaktan iyidir. önceden kurum rapor girişlerinde tebliğ ile girilmemesine istinaden cezai müeyyede uygulamaktaydı. lakin temmuz 2012 başından itibaren bu konuya daha bir önem göstermeye başladılar. sonucunda sizin elinize rapor geç geçti ondan dolayı bu şekilde bir işlem yapıyorsunuz. sıkıntı yapmayınız.

Kıdemli Üye
    Nereden
    ELEMAN
    Alıntı kefren58 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı lovergang Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar bir dernekte sgdp li olarak çalışan amcamız 03.08.2012 tarihinde vefat etti. Ben tam ölüm tarihini ve rapor alıp almadığını dernek başkanına sürekli sormama rağmen cevap alamadım ve süre kaybına uğradık sanırım. İşçinin çıkışını bekletmek zorunda kaldım. Baktım olmayacak 13.08.2012 tarihinde çıkışını (üyeden tam ölüm tarihini öğrenip) ölüm diye verdim. Temmuzu 30 gün Ağustosu 3 gün olarak işçi çıkış bild.onayladım. Soru 1: İşçinin ölüm tarihinini müteakip 10 gün içinde verilmesi gereken çıkışı 10 günü geçtimi? 03'ü dahil parmak hesabı yapılırsa 13'ünde 11. gün yapıyor. 04 ağustostan mı başlanmalı hesaplamaya. Soru 2: İşçi çıkış bildirgesini, Temmuzu 30 gün, Ağustosu 3 gün, Çıkış sebebine 10 (ölüm) kodunu seçerek onayladım. Bugün hastane raporu ve ölüm belgesi elime geçti.Hastaneye 25.07.2012 de yatmış 03.08.2012 de vefat etmiş. Derneğin E bildirgesini şimdi yapacağım. E bildirgede 24 gün olarak çalıştı ve 7 gün raporlu diyemi işaretlemeliyim. Çıkış bildirgesinde 30 dediğim halde. Soru 3: E bildirgesinde 24 çalıştı 7 raporlu dersem, çalışmamazlık raporunu 5 iş günü geçtiği için girmelimiyim. Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkür ederim cevaplarınız için. Saygılar.
    <div>*öncelikle allah rahmet eylesin,</div>
    <div>*</div>
    <div>
    &lt;P style="LINE-HEIGHT: 12pt; TEXT-INDENT: 27pt; MARGIN: 0cm 0cm 0pt" =3-normalyaz&gt;&lt;FONT face="Times New Roman"&gt;&lt;SPAN style="FONT-SIZE: 12pt"&gt;Sigortalı işten ayrılış bildirgesi&lt;/SPAN&gt;&lt;SPAN style="FONT-SIZE: 12pt"&gt;&lt;?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /&gt;&lt;o&gt;&lt;/o&gt;&lt;/SPAN&gt;</font>
    &lt;P style="LINE-HEIGHT: 12pt; TEXT-INDENT: 27pt; MARGIN: 0cm 0cm 0pt" =3-normalyaz&gt;&lt;FONT face="Times New Roman"&gt;&lt;SPAN style="FONT-SIZE: 12pt"&gt;MADDE 25 –&lt;/SPAN&gt;&lt;SPAN style="FONT-SIZE: 12pt"&gt; (1) Sigortalılığın sona ermesine ilişkin bildirimler, Kanunun 4 üncü maddesi birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerine tabi olanlar için Ek-5, (c) bendine tabi olanlar için ise Ek-5/A’da bulunan sigortalı işten ayrılış bildirgesiyle sigortalılığın sona ermesini takip eden on gün içinde e-sigorta ile yapılır.* ,
    <div>1-Kişi ayın 3 ünde vefat etmiş ise son gün 13.08.2012 tarihidir.</div>
    <div>2-Rapor elinize bu işlemleri yaptıktan sonra geçmiş ise ölüm olduğu için sıkıntılı bir durumdur. siz temmuz bildirgeyi onaylarken raporunu da işleme alarak temmuz bildirgesini veriniz. zira e-bildirge kayıtları geçerli olacaktır. Ağustos ayı bildirgesini de onaylarken yine aynı işlemi yaparsınız.</div>
    <div>3-kişinin raporunu da hemen giriniz. 5 işgünü geçsede siz rapor girişini yapınız. hiç yapmamaktan iyidir. önceden kurum rapor girişlerinde tebliğ ile girilmemesine istinaden cezai müeyyede uygulamaktaydı. lakin temmuz 2012 başından itibaren bu konuya daha bir önem göstermeye başladılar. sonucunda sizin elinize rapor geç geçti ondan dolayı bu şekilde bir işlem yapıyorsunuz. sıkıntı yapmayınız.</div>
    <div></div>
    <div></div>&lt;/SPAN&gt;</font></div>
    Çok teşekkür ederim sayın kefren58. Allah razı olsun.