Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: muhasebe kaydı ile ilgili yardım

Ziyaretci

4.ayda iş yerinde ilk kez imalat yapılmıştı.işletmede genellikle toptan ve parekende satış olmakta.ben yapılan imalatı normal satış gibi değerlendirdim.yani maliyet muhasebesi kayıtlarını kullanmadım.yaptığım hatayı şimdi stokları kontrol ederken farkettim.6.aydaki faturalarda dikkat ettim ama 4.aydaki faturayı unutmuşum ticari mal olarak değerlendirmişim.bununla ilgili sıkıntı yaşarmıyım yardımlarınızı bekliyorum.

Kıdemli Üye

defteri yazdırmadıysanız düzeltebilirsiniz

Ziyaretci

yok hayır yazdırmadım.o zaman 3.dönem geçici vergi öncesi düzeltip ona göre maliyet kaydımı yapıp göndereyim.cevabınız için çok teşekkür ederim

Ziyaretci
    bilanço / işletme

Ziyaretci

bilanço

Üye
    Nereden
    İSTANBUL

153 Tic. Mallara Attığınız Hammaddeleri 150 İlk Mad. Malz. Hesabına Çekin. Akabinde Maliyetlerinizi Takrardan Hesaplayın. Kar Zararda Bir Değişme Olmayacaktır. Fakat 4. Ay Olması Sebebiyle 2.Dönem Geçici Beyannamenize Düzeltme Vermeniz Gerekir Gelir Tablonuzdaki 621 S.T.M.M 'ndeki İmalat Rakamları 620 S.M.M Hesabında Görünmesi Daha Sağlıklı Olur Diye Düşünüyorum.

Ziyaretci
    herşeyi bildiğiniz gibi yeniden yevmiye kayıtlarını düzenleyin ve 3.dönem geçici vergide doğrusunu bildirin

Ziyaretci
    cevaplarınız için teşekkür ederim.