Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benzin Giderleri

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM

Ahmet Sanlı, hem hyt ltd.şti. ortağı ve müdürü, hemde kuyu ltd.şti.nin ortağı ve müdürü.<div>Arabası hyt ltd.şti. adına kayıtlı ancak benzin faturalarının kuyu ltd.şti. adına gider yazılmasını istiyor.</div><div>çünkü arabasıyla hem hyt ltd.şti. adına hemde kuyu ltd.şti adına işlere koşturuyor.</div><div></div><div>Arabası hyt ltd.şti.ne kayıtlı iken kuyu ltd.şti.ye gider yazabilmenin bir formülü varmı acaba...</div>
    Kendini Bil Kendini

Kıdemli Üye

öyle bir forrmül yok patron uyanıklık yapıyor aklı sıra araba nereye kayıtlıysa oraya masraf yazılır sayınn meslekdaşım bunu patronun yüzüne haykırmanızı beklerdim böyle saçma sapan formül aramanızı değil

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı gunduzmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı

Ahmet Sanlı,** hem hyt ltd.şti. ortağı ve müdürü, hemde kuyu ltd.şti.nin ortağı ve müdürü.<div>Arabası hyt ltd.şti. adına kayıtlı ancak benzin faturalarının kuyu ltd.şti. adına gider yazılmasını istiyor.</div><div>çünkü arabasıyla hem hyt ltd.şti. adına hemde kuyu ltd.şti adına işlere koşturuyor.</div><div>*</div><div>Arabası hyt ltd.şti.ne kayıtlı iken kuyu ltd.şti.ye gider yazabilmenin bir formülü varmı acaba...</div>
    Bu konun bir çözümü olacağını sanmıyorum,firmada kayıtlı olmayan aracın akaryakıt giderleri kayıtlı olmayan firmaya işlenmesi olmaz. Eğer kayıtlı olmayan firmaya sürekli giderlerin işlenmesini istiyorsa,aracı o firmaya satması ve o firmanın kayıtlarına girmesi gerekir.

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    kiralayın ve kira faturası kesin.
    OSMAN UYAR SMMM
    osmanuyar2003@gmail.com

Üye
    Nereden
    GAZİANTEP

kiralayıp fatura kesmek astarından daha phalıya patlar.<div>bence bir meslek mensubu böyle küçük şeylerle meşgul edilmemeli.</div><div>muhasebecilik mesleği bu olmamalı.</div><div>ayda taş patlasın 1000 TL olan ve ortağın esasen şahsi işlerinde kullandığı aracın benzin faturasını gidere işlemek için bu kadar uğraşılır mı bana pek mantıklı gelmiyor.</div><div>meslek mensubu veya meslek elemanı kişiler bu gibi işlerle uğraştırılmamalı.</div><div></div>
    EMRE KARAOĞLU

Müdavim Üye
    adamı bi dövmediğiniz kaldı[img]smileys/smiley5.gif[/img]
    arkadaşlar bi noktada haklısınız ama müşteriyede her zaman
    posta koyamazsınız,
    yılbaşından itibaren oldukça etik kuralların içerisine girip tavırlarda
    bulundum, tahsilat noktasında daha katı olmaya çalıştım, en az 10 defterim gitti.

Ziyaretci

müşteriye baına gelebilicek durumlar açıklandıktan sonra hala işlenmesini istiyorsa elden ne gelir ki ?

Ziyaretci
    en doğrusu satış yapılsın

Ziyaretci
    Alıntı slckbhr Nickli Üyeden Alıntı
    müşteriye baına gelebilicek durumlar açıklandıktan sonra hala işlenmesini istiyorsa elden ne gelir ki ?
    ertesi gün bir bakmışsınız müşteri elinde molfix, içki , gece eğlence giderleri ile çıkmış gelmiş dün olmaz diyordun oldu bunlar içinde bu gün olmaz dersin yarın olur demezmi ? sorumluluğumuzun bilincinde olalım lütfen

Üye
    Nereden
    GAZİANTEP

Alıntı çözer Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı slckbhr Nickli Üyeden Alıntı
    ertesi gün bir bakmışsınız müşteri elinde molfix, içki , gece eğlence giderleri ile çıkmış gelmiş dün olmaz diyordun oldu bunlar içinde bu gün olmaz dersin yarın olur demezmi ? sorumluluğumuzun bilincinde olalım lütfen
    <div></div><div>aynen katılıyorum...</div><div></div>
    EMRE KARAOĞLU