Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: işten ayrılış üzeltme

Kıdemli Üye
    merhaba arkadaşlar 20.07.2012 sone eren bir işimiz var idi işçi çıkışı yapılır iken yanlışk ile istifa olarak yapmışız.doğal olarak işçide işsizlik parası alamıyor nasıl bir düzeltme yolu izlemeliyim.

Kıdemli Üye
    ?

Kıdemli Üye

yardım lütfennnnn

Kıdemli Üye
    yardımmm.

Kıdemli Üye
    kimse yokmu yaaaaaaaaaaaa

Ziyaretci
    sıkıntılı durum, ya kuruma dilekçe ile müracat edip çıkış bildirgesini düzelttireceksiniz ya da çıkış bildirgesine hiç birşey yapmadan APHB sinde çıkış kodunu değiştireceksiniz bildiğim kadarıyla APHB bildirgesi dikkate alınmalı

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Sayın avşar

temmuz ayına ait APHB leri verdınız mı acaba? vermediysenız işkura hitaben bir dilekçe yazın çıkış kodunun sehven 03 olarak yazıldıgını beyan edin....ayrıca SGK İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ der ki işten çıkış bildirimleri ile APHB lerdeki bilgilerde tutarsızlık olursa APHB lerdeki bilgiler esas alınır....

....DOĞU SUNGURLAR GRUBU....

Kıdemli Üye

teleşa mahal yok olay gayet kolay yapacağınız iş çok basit öncelikli olarak şirketin ünvanını taşıyan resmi çıkış bordrosunu kaşeleyip imzalayacaksınız sonrada tazminatı ödediğinize dair banka dekontunu alacaksınız ve bağlı buşlunduğunuz işkura dilekçeyle vereceksiniz her hangi bir cezası da yok aradan 2 ay geçtikten sonra bile bu işlemi işkur yapıyor önemli olan işkurun kendi iç yönetmeliklerine göre madem istifa değil işveren feshi diyorsunuz bana tazminat bordrosunu ve ödeme makbuzu gösterip ıspat edin diyorlar

Kıdemli Üye

aphb vermedim henüz ama işkura müracaat ettim bizim yapacak birşeyiiz yok diyorlar

Kıdemli Üye
    çok tşk edr