Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 700 Bin Şirketin Denetçisi Buharlaştı

</font><div align="center">

</font><table style=": white; border: 1pt solid rgb182, 185, 203; width: 93%; mso-cellspacing: .7pt; mso-border-alt: solid #B6B9CB .75pt; mso-yfti-tbllook: 1184; mso-padding-alt: 2.25pt 2.25pt 2.25pt 2.25pt;" ="Ms&#111;normalTable" border="1" cellSpacing="1" cellPadding="0" width="93%">
    </font><t><tr style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes;">
    </font><td style="border-width: 0px 0px 1pt; border-style: n&#111;ne n&#111;ne solid; border-color: rgb0, 0, 0 rgb0, 0, 0 rgb182, 185, 203; padding: 2.25pt; : transparent; mso-border-bottom-alt: solid #B6B9CB .75pt;" vAlign="top" rowSpan="2">
    </font>HADİSAT<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /></span>
    </font>

Gönderilenler: 9716

<?: prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" />

</v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas>

<o:lock aspectratio="t" v:ext="edit">
    </o:lock></vath></v:stroke></v:shape>

</v:></v:shape></span></span>
    </font></td>
    </font><td style=": rgb248, 248, 252; padding: 2.25pt; border: 0px rgb0, 0, 0;" vAlign="top">
    </font><a href="https://www.mustafagulsen.com/forum/forum_posts.asp?TID=103439&amp;PID=571635#571635" target="_blank"><a href="https://www.mustafagulsen.com/forum/forum_posts.asp?TID=103439&amp;PID=571635#571635" target="_blank">

</v:>
    </v:shape></span></a>Gönderim Zamanı: </span>Bugün</span>
    Saat 00:32</span>
    </font></td>
    </font></tr>
    </font><tr style="height: 150pt; mso-yfti-irow: 1; mso-yfti-lastrow: yes;">
    </font><td style=": rgb248, 248, 252; padding: 2.25pt; border: 0px rgb0, 0, 0; height: 150pt;" vAlign="top">
    </font>bu konu kapanmıştır ve ayrıca bu işler netleşene
    kadar bu kapsamdaki her konuda kim kime hakarete yakın bile olsa söz söylerse
    o konularda kapanacaktır ve ne zaman adam gibi bu gibi konuları
    tartışacağımız ana kadar tüm konulara müdahale edilecektir,kandiliniz mübarek
    olsun hayırlı geceler.</span>
    </font></td>
    </font></tr>
    </font></t></table>

</font></div>

</font></span>

</font>Yazmayyaım dedim dayanamadım sözlerim özellikle sayın moderatör Hadisat beye</span>

</font>Adam Gibi Adam Olmak..!</span></span>

</font> </span>'Olmak' kelimesine kafayı taktım
    yaa..!Cesaretli Olmak,samimi Olmak ve mutlu olmak demek diyor ve </span>devam ediyorum. </span>

</font> </span>Evet, 'Adam Gibi Adam Olmak…!'Adam'
    kelimesi bir cinsiyet tanımlaması gibi gözüksede, aslında anlatmak istenilen,
    insan olabilmek ve insanca yaşamaktır. Günümüzde sıkça aradığımız vasıflardan
    biride;'Adam Olmak' değil mi?Ne hikmetse son zamanlarda yaptığımız sohbetlerde;
    Hep vefasızlıktan, samimiyetsizlikten, insanlara güvensizlikten bahseder
    olduk.Toplum bu kadar mı dejenere oldu, şaşırmamak mümkün değil.</span>

</font> </span>İnsanlar bir araya geldiği zaman
    sohbetlerinde, hep çok ölçülü, aman yanlış anlaşılır mı diye kılı kırk yararak
    mı konuşacak.Üç beş kişi bir araya geldi mi sanki başka bir konu yokmuş gibi
    mutlak bir başka kişi tartışılır, ortamda olmayanlar konuşulur oldu.Böyle
    oluncada, sohbetler dedikodu yapma şekline dönüşüyor.Toplantı sonrası
    konuşulanları herkes kendine göre derleyip toparlayarak başka ortamlarda servis
    yapıyor.Konuşulanların şekli şemali ve anlamları da değişiyor.Duyuncada şok
    oluyorsunuz.</span>

</font> </span>Hani adam gibi adam olmak varken, bu
    yola niye girilir anlamış değilim, anlayamıyorumda..!</span>

</font> </span>Toplum olarak hep eleştiren, başkaları
    hakkında yorum yapan fertlere dönüşüyoruz.Hani adam gibi olmak varken, bu niye
    böyle?Bilen varsa çıkıp anlatsın, bizde anlayalım.</span>

</font><div style="padding: 1pt 4pt; border: 1pt solid text; margin-right: 0cm; margin-left: 35.4pt; mso-border-alt: solid text .5pt; mso-element: para-border-div;">

</font><b style="mso-bidi-font-weight: normal;">BİR ŞEYİN HAKLI OLDUĞUNU BİLDİĞİN
    HALDE, O ŞEYDEN YANA ÇIKMAZSAN, KORKAKSIN DEMEKTİR.</span>[/b]

</font><b style="mso-bidi-font-weight: normal;">KONFİÇYÜS</span>[/b]

</font></div>

</font> </span></span>

</font> </span>Bazen düşünüyorum..!Acaba, adam gibi
    adam olanlara değermi vermiyoruz.Yoksa niye bu adam gibi adam olmayan türler
    çoğalıp duruyor.Sanki prim alıyorlarda ondan mı?</span>

</font> </span>Görevden alınanlar, seçim kazanamayanlar
    ve ölüp gidenlerin arkasından 'Adam Gibi Adamdı' derizde, görevden alınan ve
    seçim kazanamayanların yanında yer alıp, haklarını savunup onlara destek
    verirmiyiz, tartışılır.Kişi ölüp gitmeden, adam gibi adam olduğunu söyleyip,
    ona destek vermeyizde, tabutunun ardından aramızdaki sohbetlerde adam gibi
    adamdı deriz.Neye yarardıki sağlığında hak ettiği değeri alamayan insanların,
    öldükten sonra arkasından değerini vermek.Versen ne olur?Vermesen ne olurdu?Her
    şey sözde..!</span>

</font> </span>Ben adam gibi adamım demekle, adam
    olunmaz.Mühendis, ekonomist, müşavir, terzi,şoför ve doktor vs. Ne olursanız
    olun, işinizi doğru ve ciddi yapacaksınız.Yani adam gibi adam olacaksınız.Adam
    Gibi Adam Olmak; Söylemle değil, hareketlerinizle, tavırlarınızla, hayata bakış
    açınızla, bilginizle ve dürüstlüğünüzle adam gibi adam olursunuz.Gerisi
    hikaye..!</span>

</font> </span>Her şey gönlünüzce olsun</span>

</font></font>

</font>

Müdavim Üye
    Nereden
    Gaziantep
    şükrü kızılot mesleğe çok zarar verdi , şimdi günah mı çıkartıyor başka bir beklentisi mi var bilemem ama denetim işi bir başka bahara kaldı gibi gözükmekte özellikle 15 yıllık smmmlere geçmiş olsun, genç arkadaşlar 3-5 seneye kadar sistem oturunca daha şanslı bence,saygılar...

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Sn. Şükrü Kızılot denetim konusundan ziyade şirketlerin internet sitesi, ortakların para alması, belgelere basılacak bilgiler v.s. konusunda eleştriler getirmişti. Tabi denetim konusunun maliyetinden de bahsetmiş olabilir.

Kendisi bu yazılanları gördükçe benim nasıl bir gücüm varmış ki bu değişiklikleri sağladım diyebilir ki bu görüş abartılıdır. TTK daki asıl değişiklikler TOBB ve diğer mesleki örgütlerin çabasıyla olmuştur.

Ziyaretci

Hadisat beyin konu çözümlenmeden konu başlığını kilitlemesi açılan her yeni konuda eski tartışmaların tekrar gündeme taşımasına neden olacak...

Müdavim Üye
    Bu kızılotu araştırdım. ALLAH tan bir eniştelik durumu söz konusu değil acaba ne oldu da böyle yazdı. Zannedersem sağlam bir yerden denetim şirketi kuralım teklifi aldı. Hadi bakalım hayırlısı. Zannedersem mesleki unvana sahip acaba bu bizim aidatımızla siyah plakalı araçlarıyla gezen oda yöneticileri bir mesleki olarak bir disiplin uygulaması mı düşündü. Ne kadar iyimserim değil mi?

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşım hangi konu çözümlendiki bu çözümlensin,herkes bir birine hakaret ediyor ve başka bir şey bilmiyor özellikle bazı kişiler ve müdahale edincede hemen asıl saptırmayı kendileri yapıyor ve birde bana laf söylüyorlar ve asıl bana dolaylı yoldan hakaret ediyorlar ama önemli değil kötü söz kişinin kendisine ait demişler büyüklerimiz,benim ne demek istediğimi anlamak isteyen zaten anlıyor ama anlamak istemeyene davul zurna az demişler eskiler ve bende onu diyorum,adam gibi tartışamıyoruz bende dahil ve onun için diyorumki denetimle ilgili çok tartışma var forumda ve konu gelip bir yerde tıkanıyor ve onun için konu biraz tartışılmasın ve KGK'da yönetmeliğini yayınlasın ve olaylar şekillensin ondan sonra bu konuları tartışalım diyorum ve bana göre bu daha sağlıklı ama bana göre,yeni üye olanların laf söylemesi ve gene eski üye ama forumda doğru dürüst paylaşım yapmamış kişiler beni tanımadan,anlamadan,bilmeden hemen yorum yapanlara sadece şunu diyorum laf atacağınıza ne demek istendiğini anlamaya çalışın,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    Gaziantep
    slm arkadaşlar,

https://www.gaziantepsmmmo.org/main....r_detay&id=374

Oda sitemizde ücretsiz denetim eğitim olacağı yayınlandı ve aynı zamanda mesajda geldi bugün ne iştir anlamış değilim resmen arap saçına döndü bu denetim işi...saygılar...

Müdavim Üye
    Alıntı timucinkurtaran Nickli Üyeden Alıntı
    slm arkadaşlar,

https://www.gaziantepsmmmo.org/main....r_detay&id=374

Oda sitemizde ücretsiz denetim eğitim olacağı yayınlandı ve aynı zamanda mesajda geldi bugün ne iştir anlamış değilim resmen arap saçına döndü bu denetim işi...saygılar...
    İle göre farklı uygulamalar mevcut.Bİzde ise 390,00 TL ücret istediler Ağustos sonuna kadar parayı yatırmamız gerekiyormuş.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Ziyaretci
    bu eğitimler boşuna ve hiçbir yararı da yok, kmgk tek yetkili benim diyor...anlamıyorlar mı?

Müdavim Üye
    Nereden
    Gaziantep
    tek yetkili benim diyor ama ortada bir şey yok geri adım atması da cabası
    kgk de ne yaptığını bilmiyor bence...
    en iyisi spk ya devretsinler bu işi hiç olmazsa turmob'dan ve kgk'dan daha profosyoneller...spk sınavına herkes girer kazanan denetçi olur fatih arkadaşın istediği olur sınavsız denetçilik kıyağıda biter zaten % 5'lerde geçme oranı fazla yığılmada olmaz...