Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KAFAM ÇOK KARIŞTI

Müdavim Üye
    Sevgili üstatlar,bu yoğun süreçte kafam çok karıştı.
    mesela 4 yıllık smmm belgem var,ben Denetim eğitimlerine katılabilirmiyim.
    Yani kısa kısa kimlerin bu eğitimlere katılabileceğini ve denetimin son durumunu yazanlara çok teşekkür edeceğim.
    İyi çalışmalar

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın meslektaşım kelin ilacı olsa başına sürermiş durum aynen budur ve karışıklık sadece sizin kafanızda değil hepimizin kafasında var ve hatta kamu gözetim kurumunun kafası öyle karışıkki ne yapacağını şaşırmış durumdalar ve bekliyor herkes güneş ne zaman ve nerden doğacakda herkes önünü görecek diye,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Hacı baba kardeşim KGK yönetmelik taslağında ki 15 yıllık meslek mensubu olma kriteri KGK.nun eğitime katılma başvuru klavuzunda belirtilmiştir. Buna göre Üniversite ( 4 yıl) staj ( 3 yıl) + Kıdem sonucu= 15 yıl olmak zorundadır.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

tabi burda kıdemin nerden başlayacı noktası açık değildir ve her ne kadar saüsem burda staj başlama yılını alsada taslak halinde çıkan yönetmeliğe göre sanki stajdan önceki muhasebede çalışılan zamanda kıdeme sayılacak gibi duruyordu,çünkü 3568 sayılı yasada çıktığında böyle oldu ve burda staj başlangıç noktası doğru olmaz,şimdi zaten bu 15 yıl mevzusu zaten doğru değildir ve tam olarak AB.8.direktifinede uymuyor onun için en sağlıklısı her SMMM'ye verilen eğitimle bu lisansın verilmesidir ve tabiki adam gibi bir teorik ve pratik eğitim ve bunun içinde önce şunun belirlenmesi lazım kim bu işi yapmak istiyor ve bunun tesbit edilmesi lazım ve hem muhasebecilik yapayım hemde denetim yapayım olmamalıdır ve buna izin verilmemelidir,şimdi eğer bu şekilde olmazsa denetim işide doğmadan ölmüş olur ve burda YMM lerde tam tasdikle ilgili işlem yapamazlar bunlarada bu işi yaptırmamak lazım aynı anda orta ölçekli bir şirkete bağımsız denetime tabi olmadığı için tam tasdik yapayım ama büyük ölçekli bir şirketede aynı zamanda bağımsız denetim yapayıma izin verilmemelidir ve tabiki bunlara defterde tutturmamak lazım gayri resmi olarak,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''