Sayfa 1 Toplam 20 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 196 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kamu Gözetimin Eğitimleri Durduruldu

Ziyaretci

Meslek mensupları için düzenlenmesi planlanan eğitim programına ilişkin başvurular Bağımsız Denetim Yönetmeliği yürürlüğe girinceye kadar durdurulmuş olup, söz konusu Yönetmelik hükümleri doğrultusunda eğitime ilişkin açıklamalar yapılacaktır.
    Duyurulur.
    https://www.kgk.gov.tr/icerik/meslek-mensuplarina-iliskin-egitim-duyurusu-1007-78.html</font>

Kıdemli Üye
    [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Müdavim Üye
    KGK ile görüşülmüştür

Eğitim programının iptalinin söz konusu olmadığı; ancak yönetmeliğin beklendiği
    başvuranların mağdur edilemeyeceği sadece bir miktar sürenin uzatılacağı bildirilmiştir.

Bilginize sunulur.

Müdavim Üye

Alıntı Şahin 71 Nickli Üyeden Alıntı
    KGK ile görüşülmüştür

başvuranların mağdur edilemeyeceği sadece bir miktar sürenin uzatılacağı bildirilmiştir.

Bilginize sunulur.
    <div></div><div>Eğitim programının iptali söz konusu değil ise eğitime başvurabileceklerin alanı genişletilecektir.Burda geçici lisansların (o da bu işi aktif yapma niyetinde olanların) yani ne şiş yansın ne de kebap mantığını düşünenlerin sisteme dahil olamayacağı,lisansların çerçeveletip sergide kullanılamayacağı bir sürecin olacağıdır.Yani sergi amaçlı alınıp bürolara asılacak bir lisansın olamayacağı,geçiş sürecinde de 2 yılda ara dönemlerde ara sınavların olacağı (her biri %20 veya %25 olmak üzereAna sınavagenelortalama toplamaları %40 veya %50 şeklinde ,genelnotu hesaplamada dahil olacağı)ve bu sınavların ortalamasının 2 sene sonundaki Gerçek sınav notuna ilave edilecek şekilde sürecin geçeceği.Artık bedava zihniyetin ortadan kalktığı,hakedenin lisansının aktif olacağı bir sürece gireceğimizi, bu riski göze alanların da Mesleki Sigorta da dahil olmak üzere bütün sorumluluğu üzerine alacağı bir sürecin olacağını umuyorum.SPK sınavından medet umma olayının da son bulacağını sadece geçtiği derslerin AB. 8.nci direktif dahilindeki konuları kapsayacak konularda muaf olabileceği diğer ders konularına tabi olacağı.Geçiş sürecinden sonrada aynı direktifteki sürecin harfiyen uygulanacağını umuyorum.Eğer lisanlarımız uluslararası standartlarda geçerli olmasını istiyorsak standartlara uymamız gerekiyor.</div><div></div>
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Ziyaretci

YMM'lerin sınavsız deneçi olma konusunda kamu gözetimi baskı altına aldığı ve de smmm 'lere eğitim sonucu sınav olacağı ymm'lerin muaf olacağı sonucuna gelecektir.YMM'lerin kurum üzerinde bürokratlarla büyük baskı kurmustur.Kurumun güvenirliliği kalmamıştır.

Müdavim Üye

Alıntı spk2012 Nickli Üyeden Alıntı

YMM'lerin sınavsız deneçi olma konusunda kamu gözetimi baskı altına aldığı ve de smmm 'lere eğitim sonucu sınav olacağı ymm'lerin muaf olacağı sonucuna gelecektir.YMM'lerin kurum üzerinde bürokratlarla büyük baskı kurmustur.Kurumun güvenirliliği kalmamıştır.
    <div></div><div>Öyle bir durum AB 8.nci direktifte yok.Ayrıca Orda YMM diye bir ünvan da yok.Bu lisansları herkese bedava sinema bileti gibi promosyonla dağıtsalar ne olacak.Öyle denetim mi olacak.Böyle Yabancılarla rekabet edeceklerini mi sanıyorlar.Standart dışı yapılacak herşey Yabancı firmaların işine gelecektir.Zaten onlar da böyle muafiyetleri,standartsızlıkları ileri sürmek için bahane arıyorlar.YMM ,SMMM diye ayrım bu saaten sonra kalmamıştır.Yıl ayrımı da yoktur.Bilgisine, kendisine güvenen işi yapar.</div><div></div><div>Ayrıca YMM lerin bu saatten sonra bizimle beraber ortak bir paydada buluşacağını da sanmıyorum.Mümkünse odaları zaten ayrı Birlikten de ayrılsınlar onlar da rahat etsin biz de.Bizim arkamızdan iş çevirecekler ama bizim verdiğimiz aidatlarla eğitimlerde bileonlara ayrıcalık, onlara kolaylık sağlanacak.Yok böyle standartsızlık.</div>
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye

Alıntı fatihgke Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Şahin 71 Nickli Üyeden Alıntı
    KGK ile görüşülmüştür

Bilginize sunulur.
    <div></div><div>Eğitim programının iptali söz konusu değil ise eğitime başvurabileceklerin alanı genişletilecektir.Burda geçici lisansların (o da bu işi aktif yapma niyetinde olanların) yani ne şiş yansın ne de kebap mantığını düşünenlerin sisteme dahil olamayacağı,lisansların çerçeveletip sergide kullanılamayacağı bir sürecin olacağıdır.Yani sergi amaçlı alınıp bürolara asılacak bir lisansın olamayacağı,geçiş sürecinde de 2 yılda ara dönemlerde ara sınavların olacağı (her biri %20 veya %25 olmak üzereAna sınavagenelortalama toplamaları %40 veya %50 şeklinde ,genelnotu hesaplamada dahil olacağı)ve bu sınavların ortalamasının 2 sene sonundaki Gerçek sınav notuna ilave edilecek şekilde sürecin geçeceği.Artık bedava zihniyetin ortadan kalktığı,hakedenin lisansının aktif olacağı bir sürece gireceğimizi, bu riski göze alanların da Mesleki Sigorta da dahil olmak üzere bütün sorumluluğu üzerine alacağı bir sürecin olacağını umuyorum.SPK sınavından medet umma olayının da son bulacağını sadece geçtiği derslerin AB. 8.nci direktif dahilindeki konuları kapsayacak konularda muaf olabileceği diğer ders konularına tabi olacağı.Geçiş sürecinden sonrada aynı direktifteki sürecin harfiyen uygulanacağını umuyorum.Eğer lisanlarımız uluslararası standartlarda geçerli olmasını istiyorsak standartlara uymamız gerekiyor.</div><div></div>
    <div></div><div>Eğer lisansların uluslararası geçerliliği olacaksa kıdemli kıdemsiz ayrıımı yada YMM odaları atarfından ısrarla istenen YMMlereğitim programına katılsın ancak sınava girmeme sınav olacaksa da quiz şeklinde olmasıistekleri nasıl olacak? </div><div></div><div></div>

Müdavim Üye

Sayın Fatih<div>Madem tam olarak UDSye uyacağız?</div><div></div><div>Uluslarararsı standartlar da YMM kurumu mevcut mu?</div><div>SMden SMMMye geçiş var mı?</div><div>Ruhsatlarını %70izamanında sınavsız alınmış mı?</div><div>Lisans mezunu olamayn meslek mensubu var mı?</div><div>Aynı anda tam zamanlı olmadan defter tutan yada tam tasdik yapan denetim yapabiliyor mu?</div>
    Edited by: Şahin 71

Ziyaretci

Sadece,;Bilgisine, kendisine güvenen işi yapar. Eksik ve yetersiz bir düsüncedir.Denetim şirketi işleyişini bilmemekten kaynaklanmaktadır.Denetim işi Ekip işidir. Öyle kolay şeyler değildir.Yoğun emek gerektirir.<div>Umarım olamazlar ama İster sevinin ister üzülün ymm'ler sınavsız denetçi olacaklardır.</div>

Ziyaretci

Bu 5000 tl 'yi verip eğitime katılanlar hiç tereddüte düşmüyor mu? TEbliğ yayınlanmadı bu bir <div>kamu gözetim kurumu akretide olmadı bu iki uluslararası muhasebe standartlarını yayınlama yetkisini almadı bu üç sakarya üniversitesi denetimkonusunda akreditedeğil bu dört odalar ve türmob eğitime katılmayın dediği halde katılanlar neyi amaçlıyorlar sadece kendi çıkarını ön planda tutarak çok da birşey kazanamayacaklar.Özellikle 15 yıl üstü smmm'ler büyük düşkırıklığı yaşayacaklar.</div>