Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KGK NEYİ HEDEFLİYOR

Müdavim Üye
    Nereden
    Giresun

</font>KGK </span>NEYİ </span>HEDEFLİYOR<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /></font></span>

</font></font></span>

</font>Denetçilere ilişkin geçiş
    hükümleri </span>
    <?: prefix = u1 /><u1></u1></span>

</font>GEÇİCİ MADDE 1 – </span>(1)
    a) Bu Yönetmeliğin yayımı tarihi itibarıyla 5018 sayılı Kanun kapsamındaki kamu
    kurumlarından; bir sınava bağlı olarak verilen bağımsız denetime ilişkin lisans
    belgesini, sınav sonucunda veya mevzuatında tanınan istisnadan faydalanarak
    almaya hak kazanmış olanlar, <u1></u1></span></span>

</font>b) 5018 sayılı Kanun
    kapsamındaki kamu kurumları tarafından, 660 sayılı KHK’nın yürürlüğe girdiği
    2/11/2011 tarihinden önce ilan edilen denetime ilişkin sınavlar ile bunlara
    ilişkin 31/12/2012 tarihine kadar sonuçlandırılan tamamlayıcı sınavlar
    neticesinde lisans belgesi almaya hak kazananlar, <u1></u1></span></span>

</font>16 ncı maddenin üçüncü
    fıkrasının (a) ila (e) bentlerindeki konular ile alanlarıyla sınırlı olmak
    üzere (f) bendinde belirtilen konular için yapılacak sınavdan muaftırlar. <u1></u1></span></span>

</font></font></span>

</font>DENETÇİLER
    SADECE SMMM VE YMM LERDEN OLUŞMALIDIR. EĞER KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAN BU
    KADROYU DOLDURACAKSINIZ O ZAMAN ONLARIN YERİNE DE İSTEYEN SMMM VE YMM LERİ
    ATAYIN.</font></span>

</font></font></span>

</font>YILLARCA
    RIZKINI ÖZEL SEKTÖRDE MÜCADELE EDİP TIRNAĞI İLE KAZIYARAK BU NOKTALARA GELEN
    KİŞİLER İLE DEVLETTEN MAAŞI ALIP BU SIKINTILARLA BOĞUŞMAYAN İNSANLARLA KİMSE BİZİ
    AYNI KEFEYE KOYAMAZ. </font></span>

</font></font></span>

</font>EĞİTİM
    ÜCRETİNİ 4.500 TL BELİRLER İKEN HEDEF NEDİR ? KURUM DENETÇİLERİ EĞİTMEK VE
    GÖREVE Mİ BAŞLATMAK İSTİYOR YOKSA MESLEK MENSUPLARI ÜZERİNDEN RANT MI SAĞLAMAYA
    ÇALIŞIYOR. </font></span>

</font></font></span>

</font>NEDEN
    ÜNİVERSİTELERDEN DİREKT SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SEÇİLDİ DE ANKARADA </font></span>

</font>BULUNAN
    BİR BAŞKA ÜNİV. </span>GAZİ VEYA DİĞER ÜNİV.
    İLE ANLAŞMADI.</font></span>

</font></font></span>

</font>EĞİTİM
    YAPILACAK İLLERDE BULUNAN OTELLER İLE YAPILAN ANLAŞMALAR HANGİ KISTASLAR İLE
    SEÇİLMİŞTİR. SAYI NASIL BELİRLENMİŞTİR.</font></span>

</font></font></span>

</font>KGK
    HEDEFİNİ AÇIKÇA BELLİ ETMELİ EĞER MESLEK MENSUBU ÜZERİNDEN RANT HAYALLERİ
    GÖRÜYOR İSE BİRAN ÖNCE UYKUSUNDAN UYANMALIDIR.</font></span>

</font>

Müdavim Üye
    Nereden
    Karaman
    Malesef meslekle ellerinden geldikleri gibi oynuyorlar nede olsa biz devletiz diyip işte şu eğitimi bu eğitimi bence hepsi hikaye ve rant meselesi bakalım sonucunu bekleyip göreceğiz..
    MALİ MÜŞAVİR BAYRAM ÜNVER

Ziyaretci

SPK lisans alanlar herşeyden muaf olacakmış..
    Toplam 3 sınav 135 dakikada denetçi olunuyorsa ben bu KGK'ya dahi bişi demiyorum...

Kıdemli Üye
    Nereden
    Ankara
    Arkadaşlar

Birbirimizi değersizleştirerek bir yere varamayız.
    SMMM-YMM sınavsızlar SMden SMMMye geçişler SPKlılar herkesin eşeltirilecek bir yönü var
    Burada bir çok konu konuşuldu
    Tekrar tekrar aynı konuları gündeme getirirsek sadece birbirimizi kırarız
    Hüseyin bey ve Mustafa Gülşen beyle konuşup yapıcı bir uslapla formda yer alınmasını rica edeceğim.

Saygılarımla

Ziyaretci
    SPK'lı arkadaşlar 20.000TL'den aşağı kapıyı açmayız artık lisansımız çok değerli hale geldi diyorlar. Hayatında eline bilanço almamış UFRS nedir bilmeyen kişiler SPK lisanlı denetçisi oldu bu nasıl iştir o zaman eğitime ne gerek var eski sistem devam etsin herkes 3 sınavdan başarılı olsun ve sertifika alsın..

Ziyaretci

meslektaşlarımızı bilgilendirme adına küçük bir açıklama yapmak istedim.

KGK'2013 e kadar denetçi sınavı kesinlikle yapamayacak.KGK geçiş sürecinde SAUSEM in verdiği belgeyi onaylayacak.O nedenlede tüm açıklamalarında GEÇİCİ ibaresini kullanıyorlar. SAUSEM de eğitimlerini yapacak ve eğitim sonunda zor olmayan bir sınav yapacak.Üniversite sınav yapmadan sertifika veremez. Takvim sıkıştığı için TASLAK halindeyken eğitim duyurusuna çıktılar. Ekimde üniversiteler açılıyor ve hoca bulamazklar. Ben SAUSEM'İn müdür ile konuştum, eylül ayında örgün eğitimlerin önemli bölümünü bitirmek zorundayı dedi. Ekim ayında ve kalanlar içinde 23 Aralıkta sınav planladıklarını söyledi. 2013'e en az 7000 cıvarında belgeli ile girilmiş olacak. Bu süreçte odalar sadece olayı manipüle ediyor, ama birileri başvurularını çooktan yaptı bile.Eğitime katılan herkeste belgesini alacak. 2013 ten sonrada herkesi SINAV bekliyor. Böylelikle hem YMM lerin istekleri yerine gelmiş hemde fırsat eşitliği sağlanmış olacak. İlk gündne başvuruların 2000'i geçtiği söyleniyor. Tüm odaların protestosuna rağman birileir başvuruyor haberiniz olsun. TÜRMOB SPK sınavı içinde benzer şeyler söylemişti ama değişen hiçbir şey olmamamıştı.bu sefer dikkatli olmamaız gerektiğini düşünüyorum.

Müdavim Üye
    Semi-2000 kardeşim kusura bakma biraz kişidsel konuştuğunu düşünüyorum. SPK lisanslılar sınava girmiş ve belgelerini almışlar. Sınav süresi 135 dk
    Dersler için çalıştıkları süreleri unutuyorsunuz. SPK lisans sahiplerini bırakın Özel YMM lerin sınavında 1050 kişiden 935 kişisinin 20-25 dk içinde test usulu sınav olduğunu unutmayın. Özel SMMM leride.

Kıdemli Üye
    SPK belgesi olan muhasebe bilmeyen pek çok denetim elemanı ortalarda dolaşıyor.Bürolara gelip karşıt incelemeler yapıyorlar.Gerçekten durumları hiç iç açıcı değil.Bu gibi arkadaşları bürolarda yapacakları bağımsız denetimlerde smmm ler suya götürür susuz geri getirirler.
    Eşitlik isteniyorsa Eğitim ve sınav Şart kardeşim.

Kıdemli Üye
    bu süreçte açıkça anladıkki türmobun ve odaların hiçbir değeri ve ağırlığı yok. Burdaki temel açmazın oda ve turmob yöneticilerinin mesleğin ve meslektaşların gelecekleri yerine kendi şahsi koltuklarını korumak ve malum görüşe yönelik cılız politikalar yapmak dışında hiçbir eylemleri yok. Bugun turmobun çatısını oluşturan kişiler 1989 dan beri hep aynı ekip . Bu denetim işini allahtan hukumet turmoba vermedi. Yoksa bir formulle pardon özel sınavla ilk okul mezunu muhasebecilere bile denetçi yetkisi verirlerdi.

İstanbulda semtlerde şöyle bir dolaşın. Ne kadar plansız ve proğramsız olarak insanların SMMM liğe kanalize olduklarını ve ofisler açtıklarını göreceksiniz . Bir sokakta 20-30 smm olursa bu arkadaşlar nasıl geçinecekler. Bu arkadaşlar geçinebilmek için50 tl ye defterde tutar, diğer problemleride görmezden gelirler.
    Aynı sorunları bari 'bağımsız denetim' de yaşamayalım. Eğitimse eğitim, Sınavsa Sınav. Ama meslektaşlar daha fazla kazanmalı, daha rahat yaşamalı, meslektaşın kişisel kalitesi ve çalışan kalitesi daha yukarılarda olmalı.

Müdavim Üye
    Nereden
    Samsun
    kgk doğru yolu bulamadı . bir öyle bir böyle ne yapacaklarını şaşırdılar.
    ESEZGIN