Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KGK ve SINAVSIZ MUAFİYET HK................

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşlar aylardır yazıyoruz ,yetkililere ve özelliklede bu kurumada mailler atıyoruz ve birileri mecliste oyun oynuyor ve vs.vs.ve gelinen nokta itibarı ile yayınladıkları taslağa bakın ve hizaya gelin ve bu mübarek günde ne dersin aferin siz bu işi biliyorsunuz diyelimki onlarda kendileri ile gurur duysunlar,şimdi kimse dert etmesin bu taslağın altından çok su akar ve akmasa bile yönetmelik olsa bile kendisi tartışmalı olan bir kurumun yaptığıda tabiki tartışmalı olur ve dava konusu yapılır ve su akar mecrasını bulur,şimdi oruç kafa ile yazmak gerçekten zor ama şu yönetmelik taslağını sağlıklı bir şekilde akşam okuyayım ondan sonra inşallah bu adamlara ve gerekli yerlere ne yazacağımızı ve neler yapılması gerektiğini burda paylaşalım arkadaşlar hayırlı ramazanlar,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye

Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı
    sayın arkadaşlar aylardır yazıyoruz ,yetkililere ve özelliklede bu kurumada mailler atıyoruz ve birileri mecliste oyun oynuyor ve vs.vs.ve gelinen nokta itibarı ile yayınladıkları taslağa bakın ve hizaya gelin ve bu mübarek günde ne dersin aferin siz bu işi biliyorsunuz diyelimki onlarda kendileri ile gurur duysunlar,şimdi kimse dert etmesin bu taslağın altından çok su akar ve akmasa bile yönetmelik olsa bile kendisi tartışmalı olan bir kurumun yaptığıda tabiki tartışmalı olur ve dava konusu yapılır ve su akar mecrasını bulur,şimdi oruç kafa ile yazmak gerçekten zor ama şu yönetmelik taslağını sağlıklı bir şekilde akşam okuyayım ondan sonra inşallah bu adamlara ve gerekli yerlere ne yazacağımızı ve neler yapılması gerektiğini burda paylaşalım arkadaşlar hayırlı ramazanlar,kolay gelsin.
    SPK 2006 yılında Uluslararası Denetim Standartlarına uyumlu Seri X No:22 nolu tebliği çıkardı
    Sınavını da yetkilendirmesini de muafiyetlerini de standartlarını da kendi belirledi.

Mahkemeler açıldı Hepsini de SPK kazandı Türmob dahil
    (Bazı dava yazışmalarını kararlarını bizzat gördüm inceledim)
    Eğer Uluslararası Denetim Standartlarına Dünyada kabul edilen ölçülere uyuyorsanız yargı sizin lehinize karar veriyor zaten.
    Bu daha önce yaşandı

Kurumların hukuk servisleri çalışmıyor mu sanıyorsunuz?

Sadece eksik olan ne biliyormusunuz?

Kurumların düzenlemeleri değil meslektaşımızın Denetim Standartlarını bilmemesidir

Saygılarımla

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sen yenisin her halde yaşında genç anladığım senin bu gençliğine veriyorum bu sözlerini ama sen benim muhatabım değilsin ben davayı açayımda sen kazan tamammı sevgili kardeşim.

Kıdemli Üye

Bence 15 yıllıklara eğitim falan da verilmesine lüzum yok.Madem kıdemleri sınavsız denetçi olmaya kafi , bir daha eğitime ne lüzüm var.Eğitim de verilmeyerek en azından tutarlılık sağlanır.Hadi sınav muafiyetini geçtik de neden bu arkadaşların yanında bir de staj yapacağız?Bu arkadaşlar stajlarını nerden yaptılar.

Kıdemli Üye

oh ne guzel iş.Bütün kuralsızlıklar içinde kendilerine her türlü muafiyet ondan sonrada kravat takıp ee canım kurallara uyalım.kanun var nizam var demeler.Yazıklar olsun.Biri bana anlatsın artık ; hukuken 15 yıllık meslek mensubu ile 1yıllık meslek mensubu arasındaki fark nedir.nerde başlar.kaçıncı yıl başlar.

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın birol bey mantığını kim arıyorki ve kim biliyorki size açıklama yapsın ve sadece yaptık oldu mantığı ile olaylar meydana geliyor ve buda ancak bize mahsus ama artık değişmelidir haklar aranmalıdır ve yoluda bellidir,kolay gelsin.

Müdavim Üye

15 yıl olsun ben stajımı yapacak yer buldum.Artık ben de fırıldak olmaya karar verdim.)<div>Bıktım artık anlata anlata.15 yıllıklara olmasın.10 yıllıklara sınav +1 yıl staj 2014 yılına has.</div><div></div><div>Diğerlerininde canı çıksın.SPK da da son fırsatçılara (ben de dahil,lisans alacaklara beleş) Ben pof pofluyordum sanki bu sürece getirenleri.Herkes kendini düşünecek bundan sonra.Ama Yabancılar da hoş geldi deriz yeni süreçte.Çünkü bu sistemden ne cacık ne de ayran olur.Otursunlar kendi kendilerini denetlesinler çift çekirdekli işlemcili tabletçikleriyle.</div>
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye

taslağı tam okuyamadığım için konuya biraz yabancı kaldım...malum orucun ilk günü.

benim anlamadığım nokta 15 yıllık kıdemin hesaplanış şekli;

4 yıllık fakülte + staj(2 veya 3 yıl) + mesleki tecrübe = 15 yıl'mı olmalı ?

yoksa;
    4 yıılık fakülte + 11 yıllık mesleki tecrübe = 15 yıl'mı olmalı?

yada;
    mesleği hiç icra etmeyip staj başlangıcında 15 yılıdolduran ama fiili hizmet süresi vergi kaydı ile 6-7 yıl olan kişilerde dahilmi?

arkadaşların yorumlarını bekliyorum ?

Ziyaretci

.

Kıdemli Üye
    4 + 2 yada 3 staj yılınız+ y = 15