Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Meslekte birliğin politik yaklaşımMesleği Mahfetti

Ziyaretci

Meslekte birliğin politik yaklaşımı Mesleği Mahfetti.Denetim hakkının alınması engellendi.<div>Masum Türker' le - (IFAC Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRMOB Geçen Dönem Genel Başkanı) SMMM ve YMM' lerin Denetimdeki Yeri ve Önemi Konulu Mini Söyleşi</div><div>https://www.iktisadidayanisma.com/4-...ce09352df.aspx</div>

Müdavim Üye
    Siyaset yaptı diyerek siyaset yapmak da ayrı bir olay tabi.Önergedeki süreci çok iyi biliyorum.Oda sitesinde 2 adet farklı görüş, hem SMMM 10 yıllık hakkı tanıdık diye yazıp sms atan da bendim ya,diğer yandan da sitede bu yazının yanında biz ayrımcılık kabul etmiyoruz diye yazmaz ayrı başarı olarak görmek ayrı tabi.Eğer böyle siyasi başarıdan bahsediyorlarsa onları tebrik ederim.Kısacası o süreçte siyaset değil kişisel çıkarlar öndeydi.Hiçbirinin meslektaşı düşündüğü falan yoktu.Sonuç olarak ayak oyunları çevirenlerin oyunları ayaklarına dolanmıştır.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye

Bilgi için : Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu
    Kurum Hizmet Binası Adresi Söğütözü Mahallesi 2177 Sokak No: 4 Çankaya/ ANKARA
    Tel :+90 (312) 253 55 55 (PBX) Fax : +90 (312) 253 55 58 E-posta : bilgi@kgk.gov.tr
    ...</span>
    KAMU GÖZETİMİ, MUHASEBE VE DENETİM
    STANDARTLARI KURUMU BAŞKANLIĞI’NA

ANKARA

30 Haziran 2012 tarih ve 28339 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “6335 sayılı Türk Ticaret Kanunu ile Türk Ticaret Kanununun Yürürlüğü ve Uygulama Şekli Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’un” 37’inci maddesi ile değiştirilen “13.01.2011 tarih ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun” geçici 6’ıncı maddesinin dördüncü fıkrası hükmü gereğince sınav veya başkaca bir şart aranmaksızın bağımsız denetçi olabilmem için gerekli şartları taşıdığımdan, Kurumunuzca ön görülecek eğitimi tamamlayarak, bağımsız denetçi olarak yetkilendirilmem için gerekli işlemlerin yapılması hususunu saygılarımla arz ederim.

Tarih
    …………………………
    Yeminli Mali Müşavir

1- Adres, Tel, Faks
    2- Odası ve Sicil No
    3- Varsa, Çalışanlar Kütüğü No.<div></div><div></div><div></div><div></div>Ankara YMM odasının Üyelerine Gönderdiği dilekçe örneği.<div></div><div></div><div></div>Biz Böylelerinin başımızdaolduğu bir Oda'nın üyeleriyiz.</span>

Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Ziyaretci
    ben bunlara kısaca bombacı ymm diyorum...,

Ziyaretci
    bir kavim kendini değiştirmedikçe,Allah o kavmi değiştirmez, o kavme kötülük dilediyse,Ondan başka defedecek yoktur (Rad süresi 11.ayet)
    anlayana...,

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    Sn.spk2012,
    Hayırlı günler.
    Sn.Masum Turker'in söyledikleri ile yaptıklarını gözden geçirirseniz,söylemeye ve belirmeye çalıştığınız zandan vaz geçersiniz.
    IFAC-Turmob olayı hakkında Sn.Yusuf Mahmutoğlu'nu dinlerseniz Mesleki geçmişte nelerin olduğunu daha açık anlayabilirsiniz.
    Sn.Yusuf Mahmutoğlu kimdir derseniz.Sakarya SMMM Odası Kurucu başkanı,Turmob eski Yönetim Kurulu üyesi,TOBB eski Yönetim Kurulu üyesidir.
    Birde Sn.Masum Turker'i ondan dinlemek gerekir.
    Görünene aldanmayınız.
    Biz sadece şunu belirtiyoruz.YMM'ler kendi yapılanmalarını becererek Turmob'dan ayrı bir yapı altına girsinler.
    Gölge etmesinler yeter.
    Bu güne kadar uyguladıkları böl parçala yönet taktiğinden vaz geçerek kendi hallarine baksınlar
    Baksınlarki SMMM odaları ve onların oluştuğu birlik nasıl başarılı olacak.
    Siyaset Turmob ta YMM ler nedeniyle var.
    İyi bakın her şeyi görürsünüz.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın yüksekkaya'nın yazdıklarını art niyetsiz olarak herkes okursa görecekki ne kadar doğru ve objektif yazıyor diyecek,mesela ben bunu diyorum gerçi bazen anlaşmazlıklar yaşasakda fikri planda ama buda tadı tuzu bu işin,şimdi sayın arkadaşlar burda kesinlikle artniyet aramıyorum kimsede ve sadece o gözden uzak olsun okuyan azda olsa o noktaya kaymasın diyorum ve o zaman daha sağlıklı görülecek diyorum yazdıkları,kolay gelsin. Edited by: hadisat
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Yeni Üye
    Nereden
    TEKİRDAĞ
    şunu anlamadım. 10 yıllık smmm lere denetim hakkını alsaydık, 1 günlük smmm lerde bundan yararlanacaktı! üstad Türker ne demek istiyor burda?

bu biraz saçma değil mi?
    herkes dünyayı değiştirmeye çalışır, kimsenin aklına kendini değiştirmek gelmez.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Timsah gözyaşları bunlar!!!! Türmob'u ve odaları siyasete bulaştıran kadroların ve zihniyetin hiçbir söz söyleme hakkı olmamalı şimdi kalkmış akıl veriyorlar acaba suçluluk psikolojisi altında akıl vererek vicdanlarını mı rahatlatıyorlar.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın soner bey evet bende dinledim ve dediğiniz noktadaki sözleri banada çok sağlıklı gelmedi ama tabi bunu derken altyapısı dolu yani araştırılmış ve kesin ise ve o şekilde eğer diyorsa sayın başkan ona bir şey diyemem ama böyle değilse ve sadece bu şekilde olurdu manasına diyorsa çok sağlıklı değil tabi,kolay gelsin
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''