Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6102/515.md.nin komikliği(YTTK)...

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    Değerli meslek mensupları bu maddeyi aşağıya ekliyorum ve bu maddenin kanunda olmasını eleştiriyorum yeni gelinen duruma yani 6335 sayılı kanunla kuşa dönmüş kanunun yeni haline göre bu maddeyi ya değiştirsinler ya kaldırsınlar yada bu maddeye uygun yeniden tekrar 6335 sayılı kanundan önceki haline getirsinler yoksa çok komik duruma düşüyorlar ve kolay gelsin.

II - Dürüst resim ilkesi

MADDE 515- (1) Anonim şirketlerin finansal tabloları, Türkiye Muhasebe Standartlarına göre şirketin malvarlığını, borç ve yükümlülüklerini, öz kaynaklarını ve faaliyet sonuçlarını tam, anlaşılabilir, karşılaştırılabilir, ihtiyaçlara ve işletmenin niteliğine uygun bir şekilde; şeffaf ve güvenilir olarak; gerçeği dürüst, aynen ve aslına sadık surette yansıtacak şekilde çıkarılır.

Edited by: hadisat
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    tekrar tekrar okuyorum ve gülüyorum tabi bir taraftanda üzülüyorum malesef bu maddenin içini boşalttılar ve hala neden bu maddeyi kaldırmadılar yazık çok yazık bu ülke bunlara layık değilki ama neden buna layık görüyorlar anlamak mümkün değil ama işte siyaset budur doğası ve tabi sahasıda bozuk olunca böyle oluyor,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    bizde gayri faal olarak siyasetin içindeyiz ama bürokrat olan arkadaşlara yakıştıramadık... vermeyince mabut ne eylesin mahmut demiş, insanda fikir olabilir ama cenab-ı hak vermeyince olmuyor işte, elimizden gelen bu, bunu biz yapmış olsaydık aynı soruyu bize sorarlardı neden böyle diye üstelik bu bürokratları benimde desteklediğim kişiler, acep aynı şeyi kendim içindemi düşünsem ne yapsam bilemedim.....
    FEYZULLAH DEMİRÖZ