Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kamu Gözetim Kurulu Eğitim Duyurusu

Ziyaretci
    MESLEK MENSUPLARININ EĞİTİMİNE İLİŞKİN DUYURU

660 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname Uyarınca Yetkilendirilecek Meslek Mensuplarına İlişkin Eğitim Programı Duyurusu

660 sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca Kurumumuzca yetkilendirilecek meslek mensupları için eğitim programı düzenlenecektir. Program, yapılan protokol çerçevesinde Kurumumuz gözetiminde Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yürütülecektir. Eğitim programına ilişkin detaylar yakında duyurulacaktır.
    --------------------------------
    görüldüğü gibi bu duyurudaki sakarya üniversitesine yönlendirme kaldırılmış, bu ne anlama geliyor olabilir?

Kıdemli Üye
    yorma bizi,
    nerede takılı kaldıysan söyle.

Kıdemli Üye
    türmobun eğitimi çöpeeee

Kıdemli Üye
    Eğitimden zarar gelmez...
    Türmob dan da fayda gelmez...

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    şimdi bağmısız denetim eğitimlerini planlayan yapacak olan odalar vardı ağustos - eylülde yapacak olanlar vardı, bu eğitimler iptal olurmu?

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    şahsi kanatımce ODANIN verdiği eğitimler zaman kaybından başka bişi değildi.
    Bu nedenle son eğitime girmedim bile.
    Girenlerden de faydalandığını söyleyen olmadı şimdilik.

Yeni Üye

aslında ben odamızın verdiği eğitimin yararlı olduğu düşüncesindeyim.Ama şu bi gerçek ki denetim işi sahada uygulanarak geliştirilecek.Saygılar

Yeni Üye

yanlız şuda var odamızın ve türmob'un bu sakarya üniversitesi eğitimi ile ilgili sessiz kalmış olmasıda manidar.

Ziyaretci
    Sn Sorar o eğitimlerin planlanan 2 faydası vardı:
    1-daha önceki eğitimlerde bağımsız denetim ile tanıştırılan meslektaşın, bağımsız denetimle smimiyetini ilerletmesi, daha yakından tanıması, yani 2 buluşma idi, katılmayarak kaçırmışsınız, oturup pek çok meslketaşın kendi kendine başından sonuna bakmayacağı tam teşekkülü bir bd raporu baştan sona incelendi meela,
    2-meslek örgütümüz diyordu ki, halende diyor tabi , 3568 sayılı yasa ile benim üyem denetim yapma ve bunu rapora bağlama yetkisi zaten almıştır, bu şekilde elinde smmm ve ymm ruhsatı olan herkese bd yetkisi verilmesini gerektiği savunduğunda karşıdan gelecek olan ne bilir senin üyen bağımsız denetimi itirazına karşı bak işte yaygın yoğun eğitim yaptım hemde devamsızlığı çok ciddi izledim diyebilmekti,
    bence
    katılanlara bd ye daha yakından bakma fırsatı vermiştir,
    ve olumlu bir çabadır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı muvakkat Nickli Üyeden Alıntı

aslında ben odamızın verdiği eğitimin yararlı olduğu düşüncesindeyim.Ama şu bi gerçek ki denetim işi sahada uygulanarak geliştirilecek.Saygılar
    aslında sorun da orada... yani, denetim işi için şu anda meslek mensupları olarak tam yeterli bilgi, beceri, tecrübe, personel, maddiyata sahip değiliz.... olanlarımız da var ama sayı olarak oran yapmaya çalışırsak bu oran çok düşük kalır....

ve şu anda deseler ki, hadi 3568 e göre belge alanların tamamı denetlemeye başlasınlar hem de 01.07.2012 itibariyle... bakın ortalık nasıl karışacak....
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum