Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VİCDANİ KARAR

Yeni Üye
    SAYGIDEĞER BAŞBAKANIMIZ
    Karar verme noktasında hep vicdani davranmıştır.İnanıyorumki bu konuda da cevap"hep bana" diyen zihniyeteson karar ile verilecektir.Denetim ciddi bir iştir. Veadı gibi Bağımsız olmalıdır. Ve bu işi yapacak kişiler bu BAĞIMSIZ DAVRANMA ilkesine uygunkişiler olmalıdır...

Kıdemli Üye

Bu başlık kesin kapatılır. Yoksa bu başlık ve ilk iki cümle burada sonu gelmez siyasi bir tartışmayı başlatır. (İlk cümledeki belirttiğiniz düşünceniz kesinlikle çok önyargılı bir ifadedir sayın XDerya) Öyle olmadığıncümle alem öğreniyor...
    Ne abd, Ne ab Tam Bağımsız TÜRKİYE!!!

Yeni Üye
    "Şu an hiç kimse bağımsız denetçi değil" miş...
    Bu durum ilginç bir durum. BAĞIMSIZ DENETİM CİDDİ BİR İŞTİR. Sadece kişisel çıkarlar için Bağımsız denetçi kimliği belirlenmemelidir. Burada Ülke çıkarları söz konusudur.Eğer şimdi sağlıklı bir karar alınmazsa yapılan bu değişikliklerin hiçbir anlamı kalmaz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    Sn.xDerya,
    Hayırlı günler dilerim.
    Fikrinize katılıyorum.
    Bağımsız Denetçi konusunda SMM ler ve SMM orijinli sınava girerek hak alan YMM ler "sınav"dan korkmaz.
    Yeterli bilgi donanımına sahip olanların olacağı ve hak edeceği bir sistem geliyor.
    Yok öyle:
    -Hem SMM
    -Hem YMM
    -Hemde Bağımsız Denetçi.
    Kurallar ve işlemler ayrılacak.
    Bir kişi sahip olduğu bu Ruhsatlardan birinde faaliyette olabilecektir.
    Zaten sıkıntının asıl kaynağıda bu Denetimsizliktir.
    YMM yapmaması gereken SMM işini(Defter tutma) yandan devam ettiriyor.Bu etik değildi.Yaptılar.
    Şİmdi bunu gören ve bilen SMM ler bununda bitmesini ve denetimini talep etmektedir.
    Kısaca YMM ler karar durumundalar.
    Ya sınavla Bağımsız Denetçi Yada Sınavsız YMM ye devam.
    Hayırlı olsun.

Ziyaretci
    Şu anki ymmlerin yaş ortalaması 60 dır.ymmler bu yaştan sınavı kaldıracak güçte olmadıkları için herşeyi velveleye veriyorlar.şimdi oturup kendileri düşünsünler sınavı

Yeni Üye
    Sınav zor olmalı, herkese eşit davranılmalıdır. Çünkü Bağımsız denetim Çok zor bir iştir Ve adam kayırmaca yapılmadan rapor düzenleyecek olan Bağımsız denetçi eşit koşullarda Bağımsız Denetçi olmalıdır ki temeli sağlam olsun...
    Başbakanımız 1954 doğumlu yani 58 yaşında, T.C. idare ediyor. Oysa bu forumda Yaşlılık diye cümleler kullanıldı?
    Günümüzde, gelişmiş dünya ülkelerinde yapılan işlerin niteliğine göre en verimli yaş ortalaması hesaplanmaktadır. Mali işlerde yaş ortalaması 35-70 yaş arası en verimli dönemdir. Gerek uygulama gerek kanunların yorumlanması aşamasında tecrübe şarttır. Bu meslekte 25 yıl çalışan bir meslekdaş gerekli koşulları sağlıyorsa denetçilik sınavlarında yeni işe başlayan genç bir meslektaşdan daha başarılı olacağı kesindir. Bağımsız Denetim işi yıl tecrübesini zorunlu kılmalıdır sınavla birlikte tabi. Genç Meslekdaşlara saygı duyuyorum fakat üstat meslekdaşlarımızın da emeği çoktur bu mesleğe. Gerçekten işini ciddi ve disiplinleyapan ve yanında insanlar yetişmiş ve mesleğin bu günlere gelmesine katkısı bulunan üstatlarımızı yaşlı diye göz ardı edemeyiz. Yaşlılık bir servettir bunu unutmamalıyız.
    Bu işin hem gençlere hemde orta yaşlılara hemde 70 yaş üstü büyüklerimize ihtiyacı var.
    Gençlerin enerjisi, orta yaşın kararları,yaşlıların deneyimleri bizim ayrılmaz parçalarımızdır.