Sayfa 1 Toplam 40 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 396 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VE ADALET YERİNİ BULDU! SINAV HERKESE VAR.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Süreci yakından takip eden ve bize aktaran Konya Odası Başkanı Sayın İsmail Turan'a teşekkür ederiz.

https://www.ksmmmo.org.tr/HaberAyrinti.aspx?HaberId=127

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Görüşülmekte olan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik

Yapılmasına Dair Kanun Teklifine aşağıdaki maddenin eklenmesini arz ve teklif ederiz.

MADDE 58:13.01.2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun geçici 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır."

GEREKÇE: Bağımsız denetçi olarak yetkilendirileceklerin, Türk Ticaret Kanununun 400 ncü maddesinde öngörülen esasla ile 660 sayılı Kanun hükmünde kararname gereğince belirlenen esaslar ve verilen yetki çerçevesinde Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim standartları Kurulu tarafından belirlenmesi amaçlanmaktadır.

Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    HAYIRLI UĞURLU OLSUN....

Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    Giresun

Hayırlı uğurlu olsun. Herkes eşit şartlarda yarışmalıdır.

Müdavim Üye
    adalet bir gün herkese lazım olur

Ziyaretci
    ÖNERGE Mİ EKLENDİ MUSTAFA ABİ

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    ilk akla gelenler;

sınav ne zaman olacak
    konuları ne olacak
    kimler katılabilecek
    kimler denetlenebilecek

Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Müdavim Üye

Şu demek oluyor ki madem anlaşamadınız SMMM ye de yok YMM de yok. Ne diyim hak eden kazansın.

Müdavim Üye

1 yıldır söylüyordum sonuçtadediklerime gelindi.Ama bu 1 hafta bana zehir oldu ya.Allah biliyor bunları bize çektirenleri.Herkese hayırlı olsun.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Ziyaretci
    merhaba,
    Avukatlık mesleğini icra eden biri olarak şu açıklamayı yapmam yerinde olacaktır; burada geçmişe yönelik bir ortadan kaldırma yoktur, burada geleceğe yönelik bir kaldırma söz konusudur. yani; TÜRMOB'un da eğitim verdiği geçtiğimiz dönemlerde bu eğitime katılanlar eğitim görmüş sayılacak ve bağımsız denetime haiz olacaktır.
    kelimeler hukuki açıdan bunu ifade etmektedir. şu kanunun yürürlükte bulunduğu 2 gün içinde bu niteliği taşıyan YMM lerin bağımsız denetim yetkisi bulunmaktadır.

Ziyaretci
    herkese hayırlı olsun. ancak bu maddenin yürürlükten kalkmış olması herkesin sınavla alacağı anlamına gelmez. nitekim kgk bağımsız denetçilerin yetkilendirmesi ile ilgili yetkisi geniştir. kgk nun yapacağı ikincil düzenlemeler burada daha da önem kazanmıştır.