Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: denetim devlet ve vatandaş.

Ziyaretci
    Başlığı sonra koyayım,
    ana alan yttk ktfrs bd ,
    bağımsız denetim asıl konum,
    girdik çıktık bd eğitimlerine ekimde devamı var,
    geçen yıl eğitilmiş eğitmenlerde buralarda yazanlarda ne diyor denetim denetim denetim her şey mükemmel olacak herşey açık olacak kontrol altında olacak, ki bu sayede gelişeceğiz müşterilerimiz avropada rekabet edecek ,
    çok güzel,
    bizim müşler yani müşteriler sıradan insanlar bu ülkenin vatandaşları , bunlar tamamen etik olacak tamamen kurallara uyacak herşey açık olacak bağımsız denetimde bunu raporlayacak çok güzel ,
    bizde değil sadece genel kavram olarak devlet ve vatandaş olarak bakalım devlet bu konuda örnek olmalımı dersiniz,
    ben derim,
    vatandaşından bunu isteyen devlet kendisi böyle olmalı, peki öylemi? geçen yıl uzun süre vergi denetimleri durdu,
    çünkü yeni sistem uygulanacakdı,
    bekledik uzun süre sonra başladı,
    denetçilerin sevnedikleri bir zorunluluk vardı teslim alınan belgeler için teslim tutanağı yapmak, tedirgin oldular kısa süre bocaladılar ve çözüm geldi üstünkörü bir teslim tutanağı yapın olsun bitsin,
    bir serbest meslek defterinin bir yıllık denetimi 6 ay dan fazla sürüyor,
    haydi bunu geçelim,
    bugün imalatçı ihracatçı mükellefim için yıllık periyodik tutanak tutuluyor bağlı olduğu vd de ,
    tutanak tamamlandı at şuraya imza attı şirket yetkilisi,
    tutanağın bir örneğini bize verecekmisiniz yanıt hayır ,
    neden ?
    çünkü bizle alakalı,
    sizle alakalı ise mükellefin imzasına ne gerek var?
    ve bırakın kuralları denetim yöntemlerini herşeyi bir yana bir insan bir kağıda imza attı ise onun bir örneğinin onda olması çok basit bir mantık gereği değilmidir?
    bunları saysak papaz olacağız karşımızdaki ile, güldüm geçtim,
    müşterim bana teşekkür etti "sorun çıkarmadım" diye......
    ne diyorduk bağımsız denetim değilmi,
    devlet en üst örnek kurummudur,
    bu kurum bu halde iken bizim neyimize bağımsız denetim?
    ayranın yok içmeye tahtıravalli ile gitmek istersin.....

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

sayın aliismettekin yukarda dediklerinin her kelimesinin altına imzamı atıyorum ve kesinlikle doğru söylüyorsunuz ama sadece şunu diyorum bende bir yerden başlanmazsa nasıl olacak bu saçma sapan düzen-bana göre-devammı etsin yoksa tüm kesimleri ilgilendiren adam gibi bir denetim yoksa hiç bu ülkeye gelmesinmi sadece ben bu soruyu soruyorum bende dahil herkese,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Ziyaretci
    Peki nereden başlamalı?
    Bakın devletten örnek veriyorum,
    devletin gelirlerinin eksiksiz alınmasının denetiminden sorumlu biriminden,
    daha bu alanda ciddi bir uygulama yapılamazken,
    Akademisyen takımın sözcüsü Ünal Tekinalp e bırakılsa iş yapanların en altından başlanarak her şey denetimli olacak,
    Devlet örnek olmalı,
    Devlet örnek olup kendisinin en derinini yaptığı uygulamayı basitleştirerek vatandaşından istemeli,
    baba nasıl evlatlarına örnek olmalı ise öyle,
    kendisi günde 2 paket sigara içen leş gibi izmarit kokan babanın evlatlarına sigara içtiğinizi duyarsam anlarsam gebertirim demesinden ne farkı var bu devletin yttk+ktfrs+bd şeytan üçgenini uygulayın diye önümüze koymasının?
    Edited by: aliismettekin

Ziyaretci
    Denetime girmeyen şirketlere TFRS uygulaması olacak mı?

Ziyaretci
    yttk kapsamındaki bütün firmalar tdhp ile kayıt tutacak, yılsonunda bu kayıtlarla çıkarılan mali tablolar tfrs ye uygun tabloya dönüştürülecek, denetime tabi olanların bu tablolarını bağımsız denetçi denetleyecek ve rapor yazacak............. şimdilik yanıt bu, yarın ne olur bilemeyiz, hatta 1 saat, yarım saat, 15 dakika sonra değişebilir, ve o değişmiş hali ne kadar sürer ne kadar sonra değişir onu da bilemeyiz.

Yeni Üye
    Alıntı engin143 Nickli Üyeden Alıntı
    Denetime girmeyen şirketlere TFRS uygulaması olacak mı?

Uygulanmaması gerekiyor. Bildiğim kadarıyla gene VUK na göre tutulacak, finansal tablolar TFRS ye uyumlu hale getirilecek.