Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Beleşten SMMM Ruhsatı alan İlk Okul,önlisans mez.

Ziyaretci
    Yeni verilen önergeye göre bağımsız denetimci olabilmek için 10 yıllık şartı büyük ihtimalle gelecek

benim merak ettiğim konu......

Beleşten SMMM Ruhsatı alan İlk Okul,orta okul , lise ve önlisans mezunları da denetim yapabilecekler mi eğer denetim yapabileceklerse gerçekten ilginç olacak , yine beleşten denetim hakkı alacaklar,

Müdavim Üye

on yıl şartına karşıyım ymm veya smmm ise eğitimini ver sınavını yap başarılı olana denetim yetkisini ver.
    ama en azından lisans mezunu olsunlar

Üye
    unutulmamalıki serbest muhasebecilere avrupa uyumu adı altında smmm belgesini dağıttıklarından dolayı smmmlerin çoğu lise ve önlisans mezunu.lisans yada yüksek lisans mezunlarına yapın denetim sınavını kim başarılıysa hak kazansın

Kıdemli Üye

Alıntı mbrmbr Nickli Üyeden Alıntı
    Yeni verilen önergeye göre bağımsız denetimci olabilmek için 10 yıllık şartı büyük ihtimalle gelecek

benim merak ettiğim konu......

Beleşten SMMM Ruhsatı alan İlk Okul,orta okul , lise ve önlisans mezunları da denetim yapabilecekler mi eğer denetim yapabileceklerse gerçekten ilginç olacak , yine beleşten denetim hakkı alacaklar,

<div></div><div><div>hala birbirimizin kuyusunu kazıyoruz/kazmaya çalışıyoruz haliyle bizimde kuyumuzu kazanları kızıyoruz. bir elin nesi var iki elin sesi var'ı hiç bir zaman uygulamadık, uygulamayacağız yukarıda ifadelerden bunu çıkarıyorum.</div><div>takdınız mezun olunan okulun çeşidine. üniversite mezunu olması işini kaliteli yapacak sonucumu doğuyor.?</div></div>

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    üstad haklısınız tabi ki Lisans olmasıseviyeyi oldukça yükseltecektir
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Kıdemli Üye
    BEN LİSANS MEZUNUYUM ÖNCE ONU BELİRTEYİM. LİSANS MEZUNU OLMAYAN DENETÇİ OLAMASIN DİYEN ARKADAŞLAR, LİSANS MEZUNU OLMAYANLARIN PASTADAN PAY ALMASINI İSTEMİYOR. İŞİNE GELMİYOR NE KADAR ÇOK MÜŞTERİ OKADAR ÇOK PARA.

NE MEZUNU OLURSA OLSUN HAK EDEBİLİYORSA SINAVI GEÇEBİLİYORSA DENETÇİ OLSUN

Kıdemli Üye
    LİSANS MEZUNU ARKADAŞLAR ŞUNU DÜŞÜNÜYOR. NE KADAR AZ SMMM DENETÇİ OLURSA O KADAR İYİ

Kıdemli Üye
    LİSE MEZUNU MESLEKTAŞIM DENETÇİLİK SINAVINI KAZANIP BELGESİNİ ALDIYSA VE BAĞIMSIZ DENETÇİLİK YAPABİLİYORSA O BELLİ BİR SEVİYE YE GELMİŞTİR. MERAK ETME SEN.

SEN LİSAN MEZUNU OLUP BAĞIMSIZ DENETÇİLİK SINAVINI VEREMEYEN LERİ DÜŞÜN HANGİ SEVİYEDE

Müdavim Üye

Bizim tartışamamız lisans mezunu olmak veya olmamak değil.Zaten denetçi olmak için şartları tamamlayan herkes sınavı geçerse denetçi olabilir düşüncesindeyiz biz.Bunun da uluslararası bir standartı var.Onu da saymazsak zaten uluslarası finansal raporlamayı ve Uluslararası Denetim Standartlarını uygulamanın bir anlamı yok.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Yeni Üye
    arkadaşlar değişiklik tasarısı ne zaman görüşülecek bilgisi olan var mı dün demişlerdi ancak görüşülmedi bugünde izliyorum ama gündemde yok sanki önerge geri çekilmiş olabilir mi?