Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: CUMHURBAŞKANLIĞINA VE NURETTİN CANİKLİYE TEPKİMİZİ

Üye
    Nereden
    Ankara
    Arkadaşlar eminim ki biz tepkimizi gösterirsek Sayın Cumhurbaşkanı bu tepkileri dikkate alacaktır.Sessiz kalırsak herşeyi kaybedeceğiz.Bu sebeple aşağıda Cumhurbaşkanlığına gönderilecek mail mevcuttur.

Sayın Abdullah Gül
    Cumhurbaşkanı

1 Temmuz’da yürürlüğe girecek Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda, 3568 sayılı meslek yasamızın bize sağladığı “denetçi” olabilme hakkımızda son dakika değişikliği yapılarak büyük bir haksızlıkla karşı karşıya bırakıldık.
    Bu haksızlık 26 Haziran’da Mecliste kabul edilen “TÜRK TİCARET KANUNU İLE TÜRK TİCARET KANUNUNUN YÜRÜRLÜĞÜ VE UYGULAMA ŞEKLİ HAKKINDA KANUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN”da; Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanına sahip bizlere layık görülmeyen “sınavsız bağımsız denetim hakkı” ile ilgilidir.
    Ne yazık ki; eşit konum ve yetkinlikteki olduğumuz yeminli mali müşavirler için bir sınav şartının aranmayacağı Meclis’te bir değişiklik önergesiyle devreye alınarak düzenleme yasalaşmıştır.
    Oysa bizler bu haktan mahrum bırakıldık. Yani az sayıdaki meslektaşımız açıkça imtiyazlı hale getirildi.
    Geçen yılın ortalarından bugüne kadar meslek örgütümüzün bize verdiği eğitimlerle “bağımsız denetim” de dahil olmak üzere, gecemizi gündüzümüze katıp, tatil bile düşünmeden 100 saati aşan KOBİ ve Türk Ticaret Kanunu üzerine ciddi bir çalışma ortaya koymuştuk.
    Bir çoğumuz bugün bile denetim işini yaparken, yasaya aykırı olduğu tartışılmaz olan bu sürpriz uygulama bizde büyük hayal kırıklığı oluşturdu.
    Türkiye genelinde sayıları 80 bini aşan meslektaşlarımdan biri olarak; sizin sınırlı sayıdaki kişiye imtiyaz yaratacak bu haksızlığa veto yetkinizle son vereceğinize inanıyorum.

Saygılarımla…..

Ayrıca;

Bu milletin kendisine vermiş vekillik yetkisini kendi çıkarına kullanarak bu kadar meslek mensubunun hakkını gasp eden başta Nurettin CANİKLİ'yi unutmamız gerekiyor.
    Nurettin Bey bu kanun bu şekilde yasalaşırsa unutmayın ki mahşerde bu kadar insanın iki eli yakanızda olacak.
    Bu nasıl adlandırılır bilmiyorum ama ağır ifadeler kullanmak istemiyorum.Yaptığı resmen milletin verdiği yetkiyi kendi adına kötü
    ye kullanmaktır.Bu işte başı çeken kendisidir.Umarım sizin evlatlarınız yada varsa torunlarınız değer verdikleriniz bizim maruz kaldığımız haksızlığın bin katına maruz kalırlar da bu dünyadan gitmeden bunun ne demek olduğunu anlarsınız.

Nurettin CANİKLİ mail adresi,

nurettin.canikli@tbmm.gov.tr

TEL:0 312 420 65 07 / 08
    FAKS:0 312 420 65 14

Hakettiğimiz Değeri Görene Kadar....

Ziyaretci
    Şimdi Meslekte Birlik'ten mail geldi. Gösterdikleri çabalar neticesinde YMM'lere verilen hakların aynısının SMMM lere de verilmesi için Mecliste değişiklik önergesi verileceği belirtiliyor. Artık bu bir oyalama mı yoksa bu mümkün mü doğrusu bilemiyorum. Çünkü kanun kabul edilmiş bundan sonra değişiklik önergesi verilmesi nasıl oluyor hukuken mümkün mü yoksa Cumhurbaşkanına imzaya gitmeden mecliste bir önerge ile bu değişiklik yapılablir mi ben şahsen işin buhukuki tarafını bilemiyorum bakalım neler olacak bence mail göndermeye devam edelim. Bu gruba verilen bir vaat ve oyalama taktiği de olabilir. Bizler mücadeleye devam edelim derim

Üye
    Nereden
    Ankara
    Arkadaşlar bizi kandıran TÜRMOB bu tezgahların arkasında TÜRMOB var.Dün gece gelen mesajda "eee biz görüştük 10 yıllık SMMM'lere de sınavsız bağımsız denetim yetkisi verecekler" demezler mi utanmazlar madem öyle olacaktı ne diye bizlere bu kadar zamandır eğitim meğitim palavralar atıyorsunuz...yiyorsa Nurettin CANİKLİ'yi sevkedin disiplin kuruluna.Verilen önerge onun başının altından çıkıyor.Onun sayesinde TÜRMOB'a üye 80.000 insanın hakkı gasp edildi.Hadi yiyorsa buyrun bir Nurettin CANİKLİ'mi önemli yoksa 80.000 meslke mensubu.Hadi görelim yiyorsa buyrun...utanmadan çıkıp birde açıklama yapıyorlar...
    Hakettiğimiz Değeri Görene Kadar....