Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TURMOB 3.000 YMM BİR TARAFA 80.000 SMMM BİR TARAF

Müdavim Üye
    TURMOB YAPACAĞINI YAPTI YİNE...

YASADA YMM İÇİN GEREKLİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIRIP 80.000 SMMM 3.000 YMM TERCİH ETTİ....

HAYIRLI OLSUN.....

ARTIK TURMOB İÇİN ÇARE ARAMAK GEREKİR....
    MARİFET İLTİFATA TABİDİR....

Ziyaretci

Nail Şanlı'nın seçimler öncesi verdiği bütün sözleri hatırlıyorum da, demek ki hepsi o koltuğa oturmak içinmiş. Ne angaryalarımız azaldı, ne hakkımız savunuldu, yetmiyormuş gibi bir de sırtımızdan bıçaklandık. Bravo

Ziyaretci
    aidatlarınızı düzenli ödeyiniz.3000 YMM.nin ödeyeceği aidatla bu çark dönermi

Yeni Üye
    bu konuda bi yanlış anlama var galiba kanun metninde

“(1) Denetçi, bağımsız denetim yapmak üzere, 1/6/1989 tarihli ve 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununa göre ruhsat almış yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir unvanını taşıyan ve Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunca yetkilendirilen kişiler ve/veya ortakları bu kişilerden oluşan sermaye şirketi olabilir. Aşağıdaki hâllerden birinin varlığında, yeminli mali müşavir, serbest muhasebeci mali müşavir ve/veya sermaye şirketi ve bunların ortaklarından biri ve bunların ortaklarının yanında çalışan veya bu cümlede anılan kişilerin mesleği birlikte yaptıkları kişi veya kişiler, ilgili şirkette denetçi olamaz. diyor bu kanunun son şkli ben mi yanlış anlıyorum smmm ler ve ymm lerin denetim yapacağını açık açık yazıyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    enteresan ama turmob da bizim gibi düşünüyor arkadaşlar, ayrımcılığın kaldırılması için çalışmalar yapacağını açıklayan duyuru yayınladı.

Bu açıklamayı sevindirici bir gelişme olarak görüyorum.

Hesabı sağlam olanın muhasebeden korkusu olmaz.

Üye
    Nereden
    Ankara
    Türmob'u tebrik etmek gerekiyor.Gerçekten harika bir önerge hazırlamış.Önergeye göre bundan 15-20 yıl önce Ruhsatın bol bol herkese dağıtıldığı dönemde ruhsat almış veteriner, mühendis, doktor v.b. her kim varsa 10 yılı doldurduğu için bağımsız denetim yetkisi alacak ama benim gibi 8 yıllık olan ve denetimin her aşamasında çalışmış, işi öğrenmek adına dosyaların tozlarını fazlasıyla yutmuş meslek mensuplarına kusura bakmayın denilecek.TÜRMOB yine bence bir tezgahın peşinde ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyor.
    Siz inanıyor musunuz TÜRMOB yasanın böyle çıkacağından habersizdi.Komple yalan oraya gelmeden önce eminim kapalı kapılar ardında gerekli pazarlıklar yapılmıştır.
    Yazıklar olsun sizlere veterinerler, mühendisler, doktorlar bağımsız denetim yetkisi alacak ben yine alamayacağım.
    TÜRMOB'muzun güzide yetkileri sınav şartını önerin herkes hakkıyla alsın bu yetkiyi görelim bakalım ak koyun kara koyun belirlensin.
    Hakettiğimiz Değeri Görene Kadar....

Ziyaretci
    Şimdi Meslekte Birlik'ten mail geldi. Gösterdikleri çabalar neticesinde YMM'lere verilen hakların aynısının SMMM lere de verilmesi için Mecliste değişiklik önergesi verileceği belirtiliyor. Artık bu bir oyalama mı yoksa bu mümkün mü doğrusu bilemiyorum. Çünkü kanun kabul edilmiş bundan sonra değişiklik önergesi verilmesi nasıl oluyor hukuken mümkün mü yoksa Cumhurbaşkanına imzaya gitmeden mecliste bir önerge ile bu değişiklik yapılablir mi ben şahsen işin buhukuki tarafını bilemiyorum bakalım neler olacak bence mail göndermeye devam edelim. Bu gruba verilen bir vaat ve oyalama taktiği de olabilir.

Kıdemli Üye

Arkadaşlar İSMMMO dan da mail geldi. Aynen şöyle Mecliste görüşmeler devam etmekte olup, SMMM lere yapılan haksızlık düzelecek, SMMM lerede sınavsız bağımsız denetim yetkisi verilecektir. Yahya ARIKAN BAŞKAN

Müdavim Üye

Bence bu hak YMM lerden alınsın.Birdaha onlara verilmemek üzere.Onlara da bu büyük bir ders olsun.Düzenbazlıkla böyle edinimler olmaz.Hakla hukukla alacaksın.ABD ve AB yi geçtim Uganda Standartlarını bile uygulasan böyle düzenbazlığa rastlanmaz.Nasıl bir hukuk anlayışları var bunların? Bunların o dedikleri hukuk sınavında bile torpil vardır diye düşünmeye başladım.Artık bundan sonra Bu YMM tayfası dilimden kurtulamaz.Çölde kalsalar 100 ton da suyum olsa bir damla su vermem bunlara.Bunlar ne eşitlikten,ne adaletten ne de hukuk tanır insanlar.Sadece bana versinler ben üstünüm.Benim çalışacağım denetim ekibine SMMM den başkası giremez eğer onları alırlarsa da o firmada çalışmam.Böyle adaletsizliği savunanların bağımsızlığından şüphe ederim.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye

Bağımsız Denetçi tarafsız olacak önce.Kendi çıkarları uğruna eşitliği tarafsızlığı bitirmişse o denetim de bitmiştir.Bunlar denetim standartlarında yer alır ve bağımsızlığı tehlikeye atan durumlardandır.Ama ne bilsin bu hukuk tanımazlar ,standart bilmez tayfası.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)