Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6335/19 VE 37.MADDELERE GÖRE OLAYA TERSTEN BAKMAK.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşlar TTK daki değişikliklerden sonra şunu diyebilirmiyiz YMM lik bitmiştir evet diyebiliriz ve bundan dolayı YMM ler dışarda kalmasın diye bu muhteremleri sınavsız ve sorgusuz sualsiz geçici madde 6335/37 ile hepsini bağımsız denetçi yaptılar tabi saçmaladılar ama kesin olarak artık bu ünvan bitmiştir ve ben olaya şuan bu açıdanda bakıyorum ama tabi bir taraftanda kızmamak elde değil neden hep bu ayrıcalık var neden hep imtiyaz var ve bu kafalar ne zaman değişecek,artık değişmelidir ama birde ne değişmelidir bizim pasifliğimiz iş bitirememiz artık değişmelidir artık değişmelidir,kolay gelsin. Edited by: hadisat
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Üye

Evet çok haklısınız sayın hadisat. YMM ler derhal türmob bünyesinden çıkartılmalıdır. Maliye Bakanlığına bağlanmalıdır. 5 er binlireda maaş bağlasınlar devlet adına denetim işini yürütsünler artık zaten %90 ı maliye kökenli değilmi bunların.

YMM lerin ESKİMEYEN NAKARATI

Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik
    Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu (SMMM) yendik
    Haykırdı YMM "ilerle"
    Bir yaz günü geçtik TBMM den kafilelerle
    Şimşek gibi atıldık bir TTK.ye yedi koldan
    Şimşek gibi SMMM lerin geçtiği yoldan

Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik
    Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu (SMMM) yendik

Nereden
    Kartal/İstanbul
    YMM'lik bitti ve günü kurtarmak için ortada bir telaş var ama buda beyhude ve kader adalet eder ve bunuda yaşayıp göreceğiz aziz dostlar gün ola harman ola zaman her şeyin ilacıdır kolay gelsin. Edited by: hadisat

Müdavim Üye
    Benim anlamadığım birliğin demokratik değerlerden yoksun (5/4) oluşumuna karşı çıkıldığı vakit disiplin suçu olarak adlandırılırken, bu birliğin SMMM üyelerinin menfaatine uymayan daha doğrusu hak hukuktan yoksun aldığı/aldırttığı kararlara hiçbişey deme hakkımız yokmu?

Başvurulacak resmi makam neresi?

ÜStadlar hep büyük balık küçük balığı yiyecek mi böyle?

Müdavim Üye

Böyle bir makam yok.En doğrusu Denetim odasını kurulup oraya gerçek denetçilerin (sınav ve eğitimi sağlayanlar ) alınmalı.San ki Büroda işi olanların çoğu denetçilik lisansı verilse bürodan ayrılıp bu işi yapabilecek.Bu iş ekip işidir ve şahsilik yoktur.
    Çok biliyoruz çok biliyoruz.İşte böyle şamar yaparlar bizi.Sessiz kalamadılar bu süreçte.Diyemediler herşeye kabulüz diye.Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Ziyaretci
    Denetçi olan YMM ler artık tam tasdik, KDV iadesi vs mutad işlerini yapamayacaklarmı ? Bunun içinmi bitti YMM lik diyorsunuz, konuyu biraz açabilirmisiniz ?

Ziyaretci
    Kendinizi kandırıyorsunuz YMM bitti gibi ifadelerle kendinize güldürmeyin lütfen onlar şimdi böyle bitmeye can kurban diyorlardır.Neticeye bakın bitti denilen meslek neler yapıyor ne imkanlar elde ediyor görüyorsunuz odalar veya türmob ne yapıyor ona bakalım.

Ziyaretci
    Alıntı hadisat Nickli Üyeden Alıntı
    sayın arkadaşlar TTK daki değişikliklerden sonra şunu diyebilirmiyiz YMM lik bitmiştir evet diyebiliriz ve bundan dolayı YMM ler dışarda kalmasın diye bu muhteremleri sınavsız ve sorgusuz sualsiz geçici madde 6335/37 ile hepsini bağımsız denetçi yaptılar tabi saçmaladılar ama kesin olarak artık bu ünvan bitmiştir ve ben olaya şuan bu açıdanda bakıyorum ama tabi bir taraftanda kızmamak elde değil neden hep bu ayrıcalık var neden hep imtiyaz var ve bu kafalar ne zaman değişecek,artık değişmelidir ama birde ne değişmelidir bizim pasifliğimiz iş bitirememiz artık değişmelidir artık değişmelidir,kolay gelsin.
    SAYIN HADİSAT YMM NASIL BİTMİŞ ANLAMIŞ DEĞİLİM, TAM TASDİK İŞİNE DEVAM, BÜROLARINDA GİZLİ GİZLİ DEFTER TUTMAYA DEVAM,ŞİMDİDE DENETİM İŞİNE GİRDİLER YANİ BİR TAŞLA 5 KUŞ..,,

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın engin bey bakın ben ne diyorum yazının başında olaya tersten bakmak diyorum ve bunu yazarken sizin gibiler bana gülsün diye yazmıyorum bu yazıyı ve benim ne demek istediğimi anlamanız için benim yazılarıma bakmanız lazım ve beni yazılarımdan anlamanız lazım ama ne alaka derseniz veya vs.gibi yaklaşım sergilerseniz o zaman benim yazımıda sadece okuyun geçin ve garip kelimeler yazmayın tamammı muhterem meslektaşım,kolay gelsin.