Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Panik Bozukluğu (Panik Atak) sizde de olabilir!

Ziyaretci
    Merhaba,
    Uzun yıllardı bu meslek içinde mücadele ediyorum. Önce belge alma mücadelerinden sonra, şimdide aileme çocuklarıma bakmak, bir gelecek sağlamak mücadele içerisindeyim.Müşterilerin işleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Ancak paramı alamıyorum. Üstüne müşteri seni ayaklarının altına alır ezer. Başka bir meslektaşa giderimder şantaj yapar yada sen bu olasılık altında ona boyun eğmeğe devam edersin. Elemanken patron ezer, patronken müşteri ezer.

Derken önce mide hastalığı ile tanıştım. Uzun yıllar midemde bir yanma, asitlerin boğazıma kadar gelmesi, sırtımda çivi çakılmış gibi ağrılar vs... Talsil, reina falan geçiştirdik durduk.

Ardından malum oturma hastalığı

Sonra migren. Ayda en az 5 defa 24 saat süren baş ağrıları, gözünüz yerinde çıkacakmış gibi hissedersiniz.

Tabi birde çevreniz genişler. Yani ebatlarınız büyür. Can simiti gibi yağlar çevreler vucudunuzu. Kan yağlarınız başınıza iş açar. Kolestrol, trigilest yükselir. Başınız dönmeye bağlar.

Üstteki tüm rahatsızlıklar şuan bende mevcut. Ancak üsttekiler daima şiddet derecesine görebirbirini unuttuyor.

SON RAHATSIZLIK BAŞLANGICIM
    İki yıl evveline kadar bunlarla mücadele ederken aşağıdaki belirtiler peş peşe oluşmaya başladı;
    -Sebepsiz yere heyecan, endişe, korku duyguları kapsar
    -Kolunuz, gözünüz, ayağınız vs. vucudunuzda seyirmeler oluşur
    -Göğsünüzde batmalar, ağrılar oluşur
    -Konsantreniz bozulur. Okuduğunuzu anlayamamaya başlarsınız. Konuya odaklanamazsınız.
    -Hat safada unutkansınızdır.
    -İşinizi yaparkendaldan dala atlarlarsınız. Buda hiç bir işi tam olarak bitirme imkanı tanımaz.
    -Verimsizliğinizle birlikte meslek hayatınızda riske girdiğinden endişeniz kat kat artar.
    -Kendinizi kaybedeceğiniz (çıldırma hissi) endişesi yaşarsınız.
    -Hergün sanki uyuyamamış gibi sersem sersem dolaşırsınız.
    -Kalp çarpıntısı ile tanışırsınız. Kalbinin kuş gibi çarpıyor sanarsınız. Geceleri aniden uyanır bu çarpıntı nöbetleriniz başlar.2 dk sonra biter. Ancak siz kendinize ne olduğunu anlamaya çalışırsınız.
    - Artık bu nöbetlere dönüşür. Nefesinizdaralır. Göğsünüzde bir basınç ile sanki bir kum torbası altında eziliyor gibisinizdir.
    -Vucudunuz bu nöbetler esnasında soğuk veya sıcak terler döktürür.

Aklıma gelenleri yukarı sıraladım. Kardiolog, mide, dahiliye, beyin, efor, emar, cekap ve anjio oldum. Doktorlar biraz yağlanma haricinde bir şey bulamadılar.

Ensonunda birabimiz, pisikiyatriye gitmemi hastalığımın Panik Atak (Panik Bozukluğu) olabileceğini söyledi. Nitekim Doktor da aynı teşhisi koydu. Bu rahatsızlık genelde ani korku veya köşeye sıkışma, çaresizlik (biz meslektaşlar gibi) vefat haberivs nedenler ile ortaya çıkıyormuş. Benimkisi 1-Kızımın bir rahatsızlığı 2-Meleki yaşantım bu aşamalara gelmemin nedenidir.

2 yıllık kabusun en azından teşhisi kondu. Şimdi 2 yıl boyunca günde bir adet atacağım bir hapda haytıma girmiş oldu. 2. haftadayım nöbetler günde 5 ten 1'e düştü. Ancakdiğer belirtiler devam ediyor. İnşallah kısa zamanda bunu atlatırım.

Bunu neden paylaştım;
    1-Aynı belirtileri sizlerde yaşıyor olabilir ve çaresiz durumda olabilirsiniz diye

2- Eğer bu rahatsızlığı atlatmış bir meslektaşım var ise bu konuda bana yardımcı olmasını, tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum.

Sizlere ve ailenize sağlıklı mutlu bir ömür dilerim.

Üye
    Nereden
    İzmir
    TEŞEKKÜRLER PANBOZ
    SMMM SERDAR SOYSAL

Müdavim Üye
    Nereden
    Denizli
    geçmiş olsun sevgili meslektaşım ya allah dert verip derman aratmasın
    Ferdi Arslanyolu
    www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

.Edited by: Feride
    hava çok sıcak ya :)

Müdavim Üye
    Nereden
    Şırnak
    geçmiş olsun n

Müdavim Üye
    geçmiş olsun

Müdavim Üye
    öncelikle geçmiş olsun panik atak 2 şekilde bir sizin yazdığınız gibi ruhsal diğeride beyinsel
    ruhsal olan stres ve iş temposundan oluyor ve ilaçla çok kolay tedavi ediliyor.
    doktorunuzla görüştüğünüzde size vermiştir. panik atak başladığı anda damla vardır onu bir iki damla olarak aldığınızda kısa sürede durgunluk aşaması yaşıyorsunuz ve düzeliyorusunuz. şayet böyle bir damla verilmediyse görüşün derim.
    ikincisi beyinsel demiştim ya oda başınıza bir darbe aldığınızda şoka girdiğinizde yada tranvalarda oluşuyor. eğer bu yazdığım gibiyseniz tedavisi çok zor ve hep sakin kalmak zorundasınız. ve damlanız yanınızda bulunmalı sanırım dediğim gibi sizinki ruhsal bence hemen iyilişirsiniz doktorunuz vermemiş ise lütfen damla konusunda temine geçin
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

..Edited by: Feride

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

..Edited by: Feride

Müdavim Üye
    Nereden