Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5'E 4 DEĞİŞİKLİĞİ MECLİSE SUNULDU

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Arkadaşlar bu kanun teklifi hakkında bilgilerinizi duyumlarınızı yorumlarınızı paylaşmanızı rica ediyorum.

Herkese kolay gelsin

https://www2.tbmm.gov.tr/d24/2/2-0646.pdf

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari_teklif_sd.onerge_bilgileri?kanunlar_sira_no =107305Edited by: faikaykac
    Hesabı sağlam olanın muhasebeden korkusu olmaz.

Müdavim Üye
    hayırlı olsun meclisde zor geçer gibi geliyor bana.ymm konum kaybetmek istemezler
    MARİFET İLTİFATA TABİDİR....

Müdavim Üye
    Nereden
    Mali Müşavir
    İmza sahibi Milletvekillerine baktım bir tanesi Mali Müşavir. Meclisteki diğer Mali Müşavir Milletvekilleri bu kanun teklifinin altına imzayı sanırım genel kurulda koyacaklar....
    SORUNUN KENDİNDE OLDUĞUNU ANLAMAYAN İNSANLAR,
    ÇÖZÜMÜ BAŞKALARININ HUZURUNU BOZMAKTA BULUR.

Müdavim Üye
    Nereden
    Karaman
    çok zor bu işin meclisten geçmesi bakalım bekleyip göreceğiz..
    MALİ MÜŞAVİR BAYRAM ÜNVER

Müdavim Üye
    Bunlar gibi onlarca teklif sunulur, pek çoğu komisyondan geçmez, geçenler sürüncemede kalır, sürüncemede kalmayanlar mecliste reddedilir, reddedilmeyenler cumhurbaşkanına takılır, oraya takılmazsa ana muhalefet partisi anayasa mahkemesine taşır.

İnşallah bu teklifin başına bunlar gelmez. Bu teklif kanunlaşırsa bu meslek camiası, gerçek temsilin yer aldığı, mali müşavirlerin hakkını savunan, şimdilerde ütopik gibi görünen bir birliğe kavuşur. Allah büyüktür, inşallah meclisten geçer...

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    Umarım yasalaşır, mesleği icra ederken yaşadığımız bir çok sorunun çözümü bu yasa teklifinden geçiyor.

Konu hakkında hiç bilgisi olmayan bile gerekçeyi okuyunca hak verir diye düşünüyorum.

Temsildeki adaletsizliğe bakınız %4,5 luk bir kesim yönetimde 4/5 söz sahibi..

Hesabı sağlam olanın muhasebeden korkusu olmaz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İŞVEREN
    eğer adil bir ülkede yaşıyorsak bu yasanın meclisten geçmesi gerekir.

Müdavim Üye

Merhaba Arkadaşlar
    Aşağıdaki linkte görüleceği üzere Ulusal kanalda Turmob Temsilicisi Ülkü Sönmez, Ankara SMMM Odası Başkanı Mehmet Koç ve Ankara YMM Odası Başkanı Sami Kazıcı konuk olarak yer alıyorlar https://www.ulusalkanal.com.tr/canli...anliyayin.html
    Mehmet Koç 4/5 ve Angaryalar konusunda önemli açıklamlar yapıyor. Ben tarafsız gözle baktığımda bir SMMM olarak bu sorunları dile getirdiği için alkışlıyorum

Edited by: Şahin 71

Müdavim Üye
    Nereden
    D Ü N Y A
    Alıntı Şahin 71 Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba Arkadaşlar
    Aşağıdaki linkte görüleceği üzere Ulusal kanalda Turmob Temsilicisi Ülkü Sönmez, Ankara SMMM Odası Başkanı Mehmet Koç ve Ankara YMM Odası Başkanı Sami Kazıcı konuk olarak yer alıyorlar https://www.ulusalkanal.com.tr/canli...anliyayin.html
    Mehmet Koç 4/5 ve Angaryalar konusunda önemli açıklamlar yapıyor. Ben tarafsız gözle baktığımda bir SMMM olarak bu sorunları dile getirdiği için alkışlıyorum

Açıklamaya bakın.
    Türmob odalara ne eylem yapın der nede eylem yapmayın der. Biz başkanlar toplantısında alınan kararları maliye bakanlığına yansıtırız.

ooooffff offffff bitmez bu angaryalar
    omonder

Kıdemli Üye
    Nereden
    Türkiye
    Önümüzü açacak ilk adım bu teklifin yasalaşmasıdır. Üst yönetimin hem YMM hem maliye vesayetinden kurtarılması lazım. Endişem şu ki, teklifi imzalayanlar muhalefet vekilleri. 1- Sırf muhalefetten geldi diye iktidar partisi vekilleri olaya sıcak bakmayacaktır 2- Muhalefetin birliği ele geçirme planı gibi algılanacaktır 3- merkez maliye olaya ilgisiz kalmayacak aleyhte kulis yapacaktır 4- Halihazır birlik yönetimi gerçek sorunları önemsiz göstererek kulis yapacaktır (YMM ler).

Fakat biz bu teklifi daima gündemde tutmalıyız. Hareket noktamız bu olmalıdır. Pek çok meslek mensubu bu dengesiz temsilden haberdar değildir, aklı ermemektedir.
    \"Hışmım da yok hasmım da\"(O.G.)