Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 5'E 4 DEĞİŞİKLİĞİ MECLİSE SUNULDU

Müdavim Üye
    Nereden
    İŞVEREN
    sayın seterisperibus
    açıklamalarınız çok güzel fikirlerinize katılmamak mümkün değil
    fakat kullandığınız son cümle tüm meslektaşlar adına çok üzücü meslek mensubu olmak için yıllarını veren sınavlara çalışan bir meslek mensubu nasıl olur da bu dengesiz durumdan habersiz olur. size yakıştıramadım.

Kıdemli Üye
    Yeri geldiği zaman "demokrasi... demokrasi...." diyerek mangalga kül bırakmayan, sayın milletvekilleri..İşte size demokrasi sınavı, 88.000 kişilik bir birlikte, nasıl oluyorda 4.000 kişilik bir meslek grubu 5 kişiyle, 84.000 kişilik bir meslek grubu ise 4 kişiyle yönetim kurulunda temsil ediliyor. Bu durum "demokrasi" 'ye uygun mu ? Yoksa "demokrasi", sadece siz ihtiyaç duyduğunuzda mı aklınıza geliyor ? Edited by: deman
    Ali Deman

Müdavim Üye
    Nereden
    İŞVEREN
    adil çözüm olacaksa nisbi oran yaparız. 88.000 kişide 9 yönetim kurulu oluyorsa 84.000 kişi 8.6 kişi ile 9 kişi yönetim kurulu olur. 4.000 kişi ise 0,40 ile hiç temsilci çıkaramaz. ama meslekte olduklarından 1 kişi yönetime girmeleri gerekir.

Ziyaretci
    bu işler muhalefet partileri ile olmuyor...bu kanun teklifini hükümetin grup başkanvekillerine sunun yoksa hayalden ibaret olur..

Kıdemli Üye
    Nereden
    Türkiye
    Alıntı yucelozer Nickli Üyeden Alıntı
    sayın seterisperibus
    açıklamalarınız çok güzel fikirlerinize katılmamak mümkün değil
    fakat kullandığınız son cümle tüm meslektaşlar adına çok üzücü meslek mensubu olmak için yıllarını veren sınavlara çalışan bir meslek mensubu nasıl olur da bu dengesiz durumdan habersiz olur. size yakıştıramadım.
    Sayın Meslektaşım

Ben bu konuyu burada 2007 den beri yazıyorum. Bu dengesiz temsil olgusu 1989 dan beri süregelen bir şey. Her meslektaşın haberi olsaydı bu garabet 23 yıl sürmezdi. Ben meslekte 10 yılı geçtim, ruhsatını staj ve sınava girmeden yalnızca harç ödeyerek almış tanıdığım SM ve SMMM lerin neredeyse tamamı bu garaiplikten habersiz. Niçin? Çünkü yeterlik sınavındaki "Meslek Hukuku" sınavına girmedikleri için meslek yaşamızın çok az kısmını biliyorlar. Birlik yönetiminin seçimiyle ilgili maddeleri bilen çok az meslektaşa rastladım.

Yıl olarak sizin benim kadar da tecrübeniz olmadığını düşünüyorum çünkü 10 yılı tamamlamış herkes bu yaygınaymazlığı/vurdumduymazlığı bilir.
    \"Hışmım da yok hasmım da\"(O.G.)

Müdavim Üye
    Nereden
    İŞVEREN
    Sevgili üstadım,
    mesele haksızlık ve mali müşavirlere yapılan bir haksızlıktan ibarettir. ben mali müşavirleri bir aile olarak görüyorum. Bir aile anne baba ve çocuklardan ibaret olduğu gibi bende sizin kardeşinizim yeri gelir bana kızacaksınız saygı duyarım sebebini sorar doğrusunu yaparım. ama unutmayın kardeş kardeşi ne olursa olsun korumak zorundadır ve başkalarına karşı hatta aile içinde rezil etmez. her zaman birbirimize yardımcı olmak zorundayız. Hata yapsak ta birbirimize arkasında durup destek olmalıyız. Dengesiz bir temsilin olması ve yeminlilerin bizlerden daha çok yönetimde olması şüphesiz çok büyük bir haksızlık. Burada yeminli mali müşavirlerede kızamıyorum çünkü bu yasayla yapılan bir değişiklik yeminliler daha çok hakkını arayıp meclise giriyor ve adaletsizde olsa haklarını alıyorlar. Devamlı olarak yönetim kurulunda temsilde haksızlıktan bahsediyoruz ve hiç gündeme gelmeyen bir konu olarak üstü kapanıp gidiyor. Sizin gibi değerli fakat meslektaşını savunmayan ağabeylerimiz oldukçada bu olay emin olun böyle devam eder. Yeminliler değil dört bin kişi dört kişide kalsa biz yine yönetim kurulunda çoğunluğu sağlayamayız. Mesleği çok bilmek uzun zamandır yapmak elbette önemli ama meslektaşını ve mesleğini korumayan bir meslektaşımızın tecrübesi sadece kendisine yarar bize çok faydasının olmayacağı gibi zararıda olabilir. Doğru veya yanlış iyi veya kötü bu mesleğe ruhsatını alıp sınavlı sınavsız girmiş olan her meslektaşımıza değer verip arkasında durmalıyız. meslek hukuku görmedi yönetimi bilmiyor diye suçlamak son derece yanlıştır. Hemen hemen hergün yasaların çıktığı ve eski kanunların değişip yerine yenisinin çıktığı şu günlerde takip etmekte bütün meslektaşlarımın zorlandığını düşünüyorum. Ve sizi tekrar kınıyor ve tüm meslektaşlarımızdan bu sözünüz için özür dilemenizi bekliyorum. sürçü lisan ettiysem kusura bakmayın ama dost acı söyler.

Yeni Üye
    Konu hakkında hiç bilgisi olmayan bile gerekçeyi okuyunca hak verir diye düşünüyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    Sn.faikaykac,
    Hayırlı günler.
    Bu konuda tek çözüm vardır.Turmob'un ikiye ayrılması veya aynı bağlamda YMM lerin aramızdan ayrılması.
    Bu olursa her taş yerine en kısa zamanda oturur.
    Aksi halde İZLER karışık kalmaya devam eder.Menfaat birlikteliği Mesleki düşünceyi gündeme aldırmaz.
    Biz yine baka kalırız.
    Yönetim erki onların daima haklı çıkmasının zemini ve kudreti olur.
    Olduğu gibi.

Müdavim Üye
    Değişikliğin görüşülmesi yeni döneme kaldı şimdiden vekillere partilere baskı yapmak gerek diye düşünüyorum....
    Özellikle Ak partiye....Adalet kelimesinin anlamına yakışan bir çalışma ve karar çıkartmaları için....
    Söz değil icraat zamanıdır diye bastırmak lazım.....
    MARİFET İLTİFATA TABİDİR....

Üye
    haklısınız bu yasa için çalışmamız lazım