Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Apartman görevlilerine yap.ücr. öde.D.V

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    <TABLE width="100%"><T>
    <T>
    <TR>
    <TD vAlign=top ="standardtext">

<DIV align=justify>

Http://www.meslektebirlik.org.tr

Değerli Üyemiz,

08.02.2005 tarihinde, 488 Sayılı Kanunun 22. Maddesine İlişkin 6208-228 Sayılı Maliye Bakanlığı Özelgesiyayımlanmıştır.

<DIV align=justify>Özelgede"Apartman yönetimince apartman görevlilerine yapılan ücret ödemelerine ilişkin damga vergisinin her ay yerine, (Ocak-Haziran) ve (Temmuz-Aralık) olmak üzere, (İlk Altı aylık döneme ilişkin beyanname verme süresinin sonu 15/03/2005 tarihidir.) altı aylık ücrete ilişkin damga vergisinin hesaplanarak, beyannamede belirtilmek suretiyle, dönem başında peşin olarak damga vergisi beyannamesi ile bulunduğunuz ildeki süreksiz yükümlülüklerle ilgili iş ve işlemleri yürüten vergi dairelerine beyan edilip ödenebileceği."hakkında açıklamalar yapılmıştır.

Özelge Metni Web sayfamıza ilave edilmiştir.

<DIV align=left>Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

<DIV align=left>Maliye Bakanlığı Özelgesi

<DIV align=left>Birlikte daha güzel günlere ulaşmak ümidiyle,
    <DIV align=left>
    Http://www.meslektebirlik.org.tr
    Eposta :
    bilgi@meslektebirlik.org.tr

<DIV align=justify>Meslekte Birlik Grubu
    <DIV align=justify>İnternet Komisyonu</TD></TR></T></T></TABLE>Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey

Sayın Gülşen,

Vergi daireleri bu özelge ile ilgilenmemektedir.Aylık olarak beyannameyi almaktadırlar.

Saygılarımla,
    SMMM R.SEMA SİNANGİL

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey
    .</font>Edited by: H.Hakan KIVANÇ

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey

Sayın Kıvanç,

Defterdarlığın özelgesi beni şu anda hiç mi hiç ilgilendirmiyor

Bakırköy Vergi Dairesi, bi önceki ayda makbuzla aldığı damga vergisini bu ay yanicuma günü almamıştır.Damga vergisi beyannamesi doldurulacak demiştir.

Üstelik şimdi kapıcı geldi ve damga vergisi beyannamesine kaşe istemiştir.Bilgisayarda yazmıştım.Kaşenin mürekkepibittiği için damgalamamıştım.Adamcağız damga vergisi beyannamesini kaşeletip tekrar vergi dairesine gidip sırayagirdi.

bu özelgelerin kime ne faydası oluyor anlamıyorum.Vergi Daireleri kabul etmiyor ne yapalım?.Hem de 6 aylık peşin filan değil aylık alıyorlar
    Saygılarımla,
    SMMM R.SEMA SİNANGİL

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey
    .</font>Edited by: H.Hakan KIVANÇ

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey

Sayın Kıvanç,

Amacım size hakaret etmek değildi.Buralara sadece meslek mensuplar girmiyor.Özelge nedir bilmeyen, meslekle ilgisi olmayan sadece vergi mükellefi olan kişierde bu forumları izliyor.Apartmanlarda yöneticilik yapan kişilerin kafaları karışık .Kimi 6 ay peşin ödenecek, kimi makbuzla ödenecek diye yazılar yazıyorlar ve yöneticilerde bu okuduklarına göre kapıcıların ellerine bordroları verip vergi dairelerine gönderiyorlar.Ben apartmanımın yöneticisi değilim sadece denetçisiyim ve yönetici bu konulardan bihaber ben ilgileniyorum.Hatta sokağımdaki tüm apart. kapıcıları nasıl olacak diye bana geliyorlar.Birde okudukları yazlarla ilgili olarak kafaları karışmış durumda benimle polemiğe giriyorlar.

Ben burada vergi dairelerinin izledikleri yolu anlatmak için açıkça yazdım.Olan kapıcılara oluyor.Gidip sıraya girip geri dönüyorlar oflayarak yöneticelere kızıyorlar bunun için açıkça yazmak vergi dairelerinin nasıl yapılmasını istediklerini açıkça anlatmak için o cümleyi kurdum.

Sizin kınıyorum diye yazmanızı saygıyla karşılıyorum.

Aslında yazılarınızı okuyor ve genç bir SMMM olarak bilgili oluşunuzdan dolayı takdir ediyorum. Burada ve alomaliye forumda yazılarını severek ve takdirle okuduğum birkaç kişiden birisiniz. Kurduğum cümle size karşı değildi bunu belirtmek gereğini hissediyorum.Bilgili kişileri kırmak ve hakaret etmekkişiliğimle uyuşmaz.
    Saygılarımla,
    SMMM R.SEMA SİNANGİL