Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 456
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 57 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TTK'NIN YÜRÜRLÜĞÜ ERTELENEBİLİR

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey

Sayın Göcen yeni ttk yı yanlızca ertelerler bence erteleseler 3 ay sonraya veya en kötü şartlarda 01.01.2013 tarihinde geçilir erteleme olsa olsa böyle olur başka birşey bekelenemez isiteselerde olcak istemeselerde olcak bu değişiklik.

Ziyaretci
    <H2>AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Türk Ticaret Kanunu’nda (TTK) değişiklikler öngören 40 maddelik taslağın hazır olduğunu ve bunu bugün siyasi parti gruplarına sunacaklarını söyledi.(milliyet haber ekonomi 05.06.2012) </H2>
    <H2>Anlaşılan pazarlıklar devam ediyor. </H2>
    Bir başka haber,
    Ttk çelişkisi meclise taşındı. https://www.gercekgundem.com/print.p...s&amp;p=464497

Ziyaretci
    Nurettin Canikli değişiklikler 1 Temmuz'a yetiştirilecek. 06.06.2012 Gazete Vatan
    https://haber.gazetevatan.com/jet-hiziyla-degisiyor/455761/2/Ekonomi

Kıdemli Üye
    Nereden
    SM

Ziyaretci
    Dünya ekonomik formunun Türkiye'de yapılmasının geri planında neler olduğunu bilmiyoruz ama özellikle ülkemizin cari açık sorununun çözülememiş olması nedeniyle Avrupa ekonomik krizinin tehlikeli sonuçlar getireceğini gören ekonomi yönetimiticaret kanununun uygulanmasını erteleyerek iş dünyasına nefes aldırmak istiyor olabilir.Olaya bir de bu açıdan bakalım.

Müdavim Üye
    BEYLER 2011 GELİR VEGRİSİ İSTATİSKLERİNE BAKIN.....

BÜYÜK RAKAMLAR MATRAHLAR AMA ÖDENEN VERGİ ÇOĞUNDA SIFIR KOCA SIFIR.....

ADAM İLK 100 REKORTMEN OLUYOR AMA MAAŞALLAH ADAM HİÇ VERGİ ÖDEMEMİŞ

SAYGILAR
    MARİFET İLTİFATA TABİDİR....

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    TTK nın ertelenmesi bana göre dünyanın sonu değil. Ertelenmesi dünyanın sonu olmadığı gibi erteleme olunca vay battık, bittik 100 yıl geriye gittik, mahvolduk ... gibi söylemler de aşırı panik ve abartıdır bana göre. Diğer tarfatan ertelenmemesi hemen uygulamaya geçmesiyle de bir anda herşeyi düzlüğe çıkaracak ekonomik olarak uçacağız, herşey kayıt altına girecek, vergi gelirleri artacak milli, gelir 50 000 dolar olacak ..... gibi söylemler de aşırı iyimserlik veya yüksekten uçmak olur.

Durun arkadaşlar neler oluyor sakin olun biraz kaç aydan beri burada seyrediyoruz bir kısım arkadaşlar ertelenirse batarız biteriz hesabında bir kısımda ertelenmezse batarız biteriz düşüncesinde bence her ikisi de yanlış. Maalesef medya da ikiye bölünmüş durumda birtakım kalemşörler sanki birilerinin ağzı ile bu kanunu övüyorlar ertelenirse karşı grubun galip geldiğini siyasilerin o grubun baskısına boyun eğdiğini falan iler sürüyorlar. Medyadaki bir kısım temsilciler de hergün panik havası pompalıyorlar bu kanun çıkarsa herkes hapse girecek falan demekteler. Sizce de her iki görüşte yanlış değil mi. Şirket müşterilerinize bu kanundan bahsedince benim müşteriler gibi çoğunluğu hemen kapatalım ( sanki 5 dakikada bir dilekçe ile kapatılabiliyormuş gibi ) demiyorlar mı?
    Herkes medyadan aşırı şekilde yanlış beslenmektedir.

Bukanundan kesinlikle geri dönüş mümkün değildir. Herşeyden önce AB müktesebatıgereği çıkarılması gerekli kanunlardan biridir. Herşeyi ile dört dörtlük bir kanun mudur bana göre değildir. Haklı olarak eleştrilen ve düzeltilemesi gerekli maddeleri vardır. Uzun süre parlemento gündeminde kalmasına rağmen kurumların ve tarafların duyarsızlığı ve medyanın gündeme getirmemesi nedeniyle yeterince tartışılmadan kanunlaşmıştır.

Ertelenmesinde zaruret olduğu gibi belki de hepimiz için hayırlı olacaktır. Odalar her ne kadar telafuz edemese de TRFS eğitimleri yeterli değildir ayrıca firmaların alt yapısı hazır değildir. Denetim konusu belirsizdir. Acele olarak yürürlüğe sokulması Denetim pastasından bu forumdaki üyelerden hiçbirine birşey düşmeden yabancıların eline geçmesi demektir. halbuki Denetim konusu netleşirse sınavlar eğitimler yeterince yapılırsa Denetim yapacaklar hazır olarak ortaya çıkarsa ondan sonra kanunun uygulanması ve denetim başlarsa daha iyi olmaz mı. Burada aylardır bu konuyu yazan arkadaşların olaya birde bu gözle bakmasında fayda vardır. Belki de her şerde bir hayır vardır öyle değil mi?