Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM'ler 1250 TL harç ödeyecek mi?.

Müdavim Üye
    aliismettekin

Kıdemli Üye

Gönderilenler: 386
    Mesaj Seçenekleri
    Alıntı Cevapla Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2012 Saat 15:46
    Sn aliyay bir daha okuyun ..... bizim işimiz yasaları doğru okumayı ve doğru değerlendirmeyi doğru yorumlamayı doğru uygulamayı esas alır..... bir daha okuyun gerekçeyi de okuyun ve ben bekleyeyim sizin düzeltmenizi , düzeltmezseniz ben düzelteyim yorumunuzu.Ve bence yasa sadece yasa değil ek mevzuat okuma ve değerlendirme konusunda kendinizi de eleştirin, tabi kendi kendinize buraya yazmanıza gerek yok.

ben konudan çok beyefendini verdiği cevaba takıldım tehdit gibi yaaa
    CNPL

Üye

.Edited by: hadisat

Ziyaretci
    Alıntı fatihgke Nickli Üyeden Alıntı
    Denetim şirketleri için yıllık, bizim için Bir defaya mahsus dese de.Ben bizim için de zamanla yıllığa çevrileceğini düşünüyorum.
    Bu ne saçma bir düşünce gerçekten fatih bey,biz zaten ruhsat ücretimizi en başta fazlası ile vermiyor muyduk Türmob'a??? Şimdide yeni gelen meslek mensupları ruhsat ücretlerini artık Türmob'a değilde ülkeye,devletine verecek .Ne var tuhaf olan bunda anlamadım gitti.Her yıl olması da hiç mantıklı mı sizce?? ruhsat bir kere alınır her yıl on kere alınır mı ruhsat..Boşuna korkulu hayal yaratmak sizinki de Edited by: CANSUCAN

Müdavim Üye
    Dikkat ederseniz SMMM Ruhsatla Denetim lisansı olayında farklılık var.Benim demek istediğim denetim lisansı açısından geçerli.Biliyorsunuz ki başımızdakiler 1 yılı aşkın süredir denetimi tek kişinin hatta hem smmm hem de denetçiliğin bile bir arada olabileceğini söylemişti.Burda amaç kurumsallaşmayı zorunlu olarak teşvik etmek ve Denetim şirketlerinin maliyeti karşılayabilmesi açından 3-4 kişiden fazla olması gerektiği.Anlayış farklılığı olabilir; saygı duyarım.Bu benim düşüncem sonuçta.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    Ayrıca Denetim Lisans ücretinin Odayla hiçbir ilgisi yok.Bu oda aidatı gibi bir ücret değil sonuçta.Harç adı altında Kamu tarafından alınacak.Denetimle yetkili kişi oda da değil.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    Dikkat ederseniz SMMM Ruhsatla Denetim lisansı olayında farklılık var.Benim demek istediğim denetim lisansı açısından geçerli.Biliyorsunuz ki başımızdakiler 1 yılı aşkın süredir denetimi tek kişinin hatta hem smmm hem de denetçiliğin bile bir arada olabileceğini söylemişti.Burda amaç kurumsallaşmayı zorunlu olarak teşvik etmek ve Denetim şirketlerinin maliyeti karşılayabilmesi açından 3-4 kişiden fazla olması gerektiği.Anlayış farklılığı olabilir; saygı duyarım.Bu benim düşüncem sonuçta.

Üye

Alıntı demirbilek Nickli Üyeden Alıntı

sen burda yazacak bir kişilik değilsin ve onun için sildim.
    <div></div><div>Bu bir HAKARETTİR.</div><div>Bu forumda yazacak kişilik değilsem neden üyeliğimi banlamıyorsun.?</div><div>Üyeliğimin banlanmasını bekliyorum.</div><div>Ondan sonra hesabını soracam.</div>

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın demirbilek bakın olayları büyütmeyin o sözden sonra sizin yazılarınızı takip ediyorum ve gayet güzel ve objektif yaklaşıyorsunuz ve hakaret etmiyorsunuz yazılarınızın tamamına katılmasamda ama bu yazıların hepsine saygılıyım yeterki forum kuralları içinde olsun,ondan dolayı bu yukardaki yazımdan dolayı şuanki sizin son durumdaki yazılarınızdan ve forumada katkı sağladığınızıda gördüğüm için o yazıyı siliyorum ve sizdende özür diliyorum ama olayı samimane ifadelerim olarak algılayın,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''