Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KAMU GÖZETİMİNDEN BEKLENEN AÇIKLAMA....

Ziyaretci
    2010 baskısı IFRS A ve B ler değişmiş yakında yenisi çıkacakmış, acaba yenisinde değişen kısımlar farklı bir baskı renk yada işaretle gösterilecek mi? Şimdi alır okuruz 1909+1187 =3100 sayfa metni tam biter derler değişti yenisi basıldı, haydi al baştan oku... sadece okumak olsa anlamak kavramak akılda tutmak var, birde neresi değişti diye aranmak olmasa bari.

Bence TFRS (IFRS/IAS) ile Uyumlu ile Kobi 2010 u almak yeterli.<div>ilave olarak 2010 baskı olup fazlalıkları atılmış IFRS alınabilir. 1909 sayfalık ıFRS ye bence gerek yok.</div>

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

Kitap satışı bedelini gösteren belgeninüzerindeki mühürde acaba, hangi kurumunun adı yazıyor?<div></div><div>KAMU GÖZETİMİ, MUHASEBE VE DENETİM STANDARTLARI KURULUNUN mu, yoksa eski tmsk'nın mı? görebiseydik, iyi olurdu. </div><div></div><div>Yukarıdaki yönetmelik taslak değil ise, resmi gazetede yayımlanmadığından, hukuksal olarak ne işe yarayacak, göreceğiz, önümüzdeki günlerde )</div><div></div><div></div>

Ziyaretci
    Bugünkü resmi gazetede tmsk ya ait yönetmeligin yürürlükten kaldırıldığı duyururuldu. 13.04.

Ziyaretci
    Sınav olsun , tabi olsun, ve sınav öyle spk nın ki gibi test usulü olmasın, eğer öyle olur ise bilen bilmeyen doğru şekilde ayırt edilemez diyoruz ya, kalan seçenek kalsik sınav şekli soru gelsin yanıt yazılsın destenlar gibi tamam ama gözden kaçan bir gerçek var, son girdiğim sınavlarda ben bu sıkıntıyı şiddetle ve çok ciddi bir sorunum olarak hissetmiştim birkaç yıl önce, bugün Radikal den Cüneyt Özdemir bakın o sorunu nasıl anlatmış:</font>
    El yazısının ölümü </span>Teknolojik devrimin içinde olunca insan fark etmiyor ancak şöyle bir
    adım geri çekilince düne kadar vazgeçilmez gibi gözüken pek çok
    alışkanlığın yavaş yavaş hayatımızdan çıktığını görüyoruz. Bunlardan bir
    tanesi el yazısı... Eğitim sistemimizdeki değişiklik, yani şu akıllı tahtalar veya tabletler
    ile yakın zamanda el yazısı tamamen rafa kaldırılırsa şaşırmayacağım.
    Günlük hayatımıza baktığınızda zaten mecbur kalmadıkça hemen hiç
    kimsenin el yazısını kullanmadığını fark ediyorsunuz. Bilgisayarlar,
    klavyeler, cep telefonlarıyla yeni kurulan bu teknolojik evrende el
    yazısı bir hayli demode ve gereksiz kalıyor. Cezaevlerinden yazılan
    mektupları ve kitapları saymazsak zorunlu olmadıkça hemen hiç kimse
    artık el yazısına başvurmuyor. Birkaç yıla kadar el yazısı hayatımızdan
    tamamen çıkabilir. Sizi bilmem, benim üzülmeyeceğim kesin.

Benim zaten kötü olan el yazım geçen süreç içinde kullanılmadıkça tam dumur oldu ve girdiğim klasik sınavlarda doldurduğum kağıtları sınav sonunda teslim ederken şöyle baktığımda kendim okuyamıyordum, bu da bir sorun, test kötü, bu da kötü ne yapılabilir ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    deneme1 "Bugünkü resmi gazetede tmsk ya ait yönetmeligin yürürlükten kaldırıldığı duyururuldu. 13.04. " anlamadım ben bunu doğruysa bu ne olcak şimdi.

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Alıntı YELİZ CEYHUN Nickli Üyeden Alıntı
    deneme1 "Bugünkü resmi gazetede tmsk ya ait yönetmeligin yürürlükten kaldırıldığı duyururuldu. 13.04. " anlamadım ben bunu doğruysa bu ne olcak şimdi.

Olmayan bir kurulun ne yönetmeliği olabilir ki.
    Saygılarımla,
    Hüseyin KAYA
    S.M.M.M.

Ziyaretci
    Gece 00.05 itibariyle yeni güne ait resmi gazeteye internet üzerinden ulaşma imkanımız oluyor. Yeni başlık açmadan bu başlık altında 13.04.2012 tarih ve 28263 sayılı resmi gazetedeki yönetmeliği paylaşmak istedim. Bildiğiniz gibi tmsk kaldırılıp aktif ve pasifi ile kamu gözetim kurumuna devredilmişti. Yeni kurulun yayınlayacağı yönetmeliklere yer açmak açısından bu işlem yapılmıştır. Kamu gözetim kurumu özerk bir kurul olup başbakanlığa bağlı olmakla birlikte maliye bakanlığı ile ilgilendirilerek bir açıdan başlangıçta maliye bakanlığı kadrolarının egemen olduğu bir yapı olması düşünülmektedir. Bildiğiniz gibi Maliye Bakanı olarak Mehmet Şimşek'in göreve gelmesi ile birlikte bakanlık bürokratlarının gençleştirildiğini,
    denetim yapısının tek çatı altında toplanıldığını ve genel olarak Amerikan sistemine yakın bir vergi idaresi oluşturulmaya çalışıldığını görüyoruz.Kamu gözetim kurumunun aslında turmob ile işbirliği altında çalışması gerekirken özellikle turmob yönetimi ve maliye bakanlığı arasında süren bir kan uyuşmazlığının devam ettiği görülmektedir. Turmob bu yapıyı kırmak için özellikle Gümrük ve Ticaret Bakanı ve Tobb'u arkasına alarak güç kazanmak istemektedir. Kamu gözetim kurumuna aittebliğ taslaklarının hazır olduğu ve önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacağını kurul üyesi İmdatERSOY tarafından açıklanmıştır. Yeni ttk ile ilgili ikincil düzenleme taslaklarının ve hesap planının iki ay önceden hazır olduğu ve yakında kamuoyuile paylaşılacağı açıklandı. https://www.iktisadidayanisma.com/67...123e958f0.aspx
    01.01.2013 itibariyle tfrsveya ufrs uygulanacak. Butarihe 8 ay gibi bir zaman kaldı. Bu kadar dar zamanda bu işler yetişmez deyip muhasebe standartları konusunda vebu kadar şirketi denetleyecek bağımsız denetçi şu anda yok denilip işletme büyüklüğü dikkate alınarak kademeli bir geçiş olabilir. Yalnız bağımsız denetçilerinin yetkilendirilmesi konusunda özellikle ymmlerin atağa geçtiklerini ve sınavsız olarak bağımsız denetçi sayılmaları konusunda ilerleme kaydettiklerini duyuyoruz.

Müdavim Üye

Arkadaşlar Eğer YMM ler Sınavsız Bu hakka Kavuşaklarını söylüyorlarsa ve böyle dillendiriliyorsa.Ben de denetim işinden vazgeçiyorum.Eğer onların vergi bilgileriyle ABD standartları kırıntısında bile denetim yapabileceklerini sanmıyorum.Adamlarda yaş ortlaması 60. Şöyle bir örnek verecek olursak Yeni Ticaret SicilTüzüğüne göre MüdürlükteBile 40 yaş sınırı var.Ve sürekli değişmesi gerekiyor.Analitik düşünemeyen bir denetçiyi kandırmak ve onu mesleğinden etmek pek de zor değil.Eğer bu kadar ayrıntılı tüzük yayınlayıp onlara kıyak geçme ihtimali varsa denetimin bir önemi yok.Benim bildiğim Bu meslekte yeni yetişen dinamik genç meslektaş çok.Adam halen vergi mantığıyla düşünerek nasıl ağ sistemlerine bağlı entegre muhasebenin işleyişi kontrol edebilecek.Bunlar olması gerekenler.Tamam YMM var.Bunların kaçı aktif, kaçı BAğımsız çalışabilecek? bir kısmı zaten o işi yapıyor.Burdaki 1000 kişiyle bi de bu yaş ortalamasıyla hangi testleri uygulayabilecek merak ediyorum.<div></div><div>Bir de YMM lerin 70 yaş ve üstünün bu denetim programlarını kullabilecek mi merak ediyorum.Kimse yaş olayını üstüne alınması bunlar gerçek.ABD 'yi örnek alıyorsak bunları da düşünmemiz gerekiyor.</div><div></div><div>Ayrıca Türmob Denetim programı hazırlandığı söylenmek de peki bu programın akreditesi olacak mı? Yani ACL gibi gibi gerçekten denetimde ayrıntıya inebilecek mi? Yoksa Luca da olduğu gibi Entegre FAtura ayrı Müşavirlik Ayrı.Yok bu eksik yok şu eksik mi olacak.</div><div></div><div>Odanın Neden program hazırlamak zorunda olduğunu hepimiz biliyoruz.Para bir yönü, esas yönü İngilizce'dir.Büyük denetim firmalarında çalışan meslektaşların çoğu bu kademeyi geçtiği için sorun yaşamıyorlar.</div><div></div>
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye

Ayrıca Doç.Dr.Orhan Çelik'in açıklamalarından şunu anlıyorum YMM de olsan SMMM de olsan Madem ki Uluslararası Standartlarda göreRaporlama UygulayacaksınO zaman Uluslararası Denetim Standartlarına da Uymak zorundasın diyor.Bu da AB'nin 8nci yönergesinin 8 nici maddesinin sınav başlıklarını hatırlatıyor nedense.Tüzük taslağından da anlaşılacağı gibi hakeden kazanır.Önemli olan o standartlara göre denetim yapabilmekte gerisi hikaye.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)