Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Maaşların Elden Ödenmesi

Hybrid View

Yeni Üye
    Nereden
    Mali Müşavir

Değerli Meslek Mensupları,
    335-PERSONELE BORÇLAR hesabında bulunan bakiyelerin,maaşların elden ödendiği bankadan ödenmediği durumlarında nasıl kapatılacağı konusunda yorumlarınıza ihtiyacım var.[img]smileys/smiley1.gif[/img]
    Saygılar sunarım.
    ETME DEDİM TUTMA DEDİM.
    DOSTLUĞU UNUTMA DEDİM.
    SANA VERDİĞİM LOKMAYI
    ÇABUK BİTER YUTMA DEDİM.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Tediye Makbuzu ile kasadan çıkarak.

"tabi 10 kişi ve banka şartları taşımayan işyerleri için"
    Yapmak Zor, Yıkmak Kolaydır.Hayat İman ve Cihaddır.

Müdavim Üye

eliden ödeme yani açıkdan ödeme resmi olmayan kısımı içeriyor bunun için bankadan para çektiğinizde para kasada görünüyor ama kasadan sakın ola tediye makbuzuyla işçiye çıkış yapmayın kendinizi ele verömiş olursunuz ortaklar hesabına çıkacaksınız ta kki yeni kanun uygulamaya girene kadar ortakalrı işletmeye devam
    ama anlamadığım nokta şu 335 de ne görünüyorsa bankadan resmi olarak ödersin elden ödemeden neyi kasdettiniz?Edited by: eren477

Yeni Üye
    Nereden
    Mali Müşavir

İlginize teşekkür ederim.Mükellef ortalama 20-25 çalışana sahip ve son dört aydır maaşların tümünü elden ödemiş ve hiç bankadan ödememiş.Sıkıntıda zaten burda,yani bankadan ödenmesi gerekende elden ödenmiş.
    Saygılarımla,
    ETME DEDİM TUTMA DEDİM.
    DOSTLUĞU UNUTMA DEDİM.
    SANA VERDİĞİM LOKMAYI
    ÇABUK BİTER YUTMA DEDİM.

Müdavim Üye
    maaş bordrolarrı var zaten işçilerin onlara maaşları verildiğine dair bir evraktır o da ona göre kasadan çıkılır.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    bu sayıdaki işçi için elden ödeme yapmak kanunen zaten yasak.
    amabu ödemeler bankadan yapılmadı ise kaadan aylar itibari ile çıkılması gerekecek.
    bu da kasada karşılığının olup olmaması sorunu doğuruyor.
    başka bir alternati de söz konusu değil.
    ilk denetimde kasa hareketindeki bu olağan üstü durum ortaya çıkacaktır.
    biz de ymm denetim yaprke denetleme programlarının ilk tespit ettiği olaylar genellikle bu olaylar oluyor.

çözüm olarak önerilebilecek yasal mevzuata uygun bir yol söz konusu değil.

Yapmak Zor, Yıkmak Kolaydır.Hayat İman ve Cihaddır.

Yeni Üye
    Nereden
    Mali Müşavir
    Sayın mkemalacar,kasada karşılığının olması durumunda bu ödemeler kasadan çıkılabilir mi?.
    Mesala,çalışanın dört aylık maaş ödemesi tek seferde çıkılabilirmi(1000*4:4000 tl şeklinde)
    Saygılarımla.
    ETME DEDİM TUTMA DEDİM.
    DOSTLUĞU UNUTMA DEDİM.
    SANA VERDİĞİM LOKMAYI
    ÇABUK BİTER YUTMA DEDİM.

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    Sayın yüce, kendini fazla sıkıntıya sokma. 10 kişinin üstündeki personele yapılan her türlü ödemeler bankadan yapılmak zorunda. Kasadan çık gitsin. CEzası işverene. dinleselerdi m.müşleri.

Ziyaretci
    Mutlaka ve mutlaka ve hatta mutlaka işverene zamanında bu işlemin yapılması gerektiği söylenmeli bütün söylemlere karşı işveren banka tevsik zorunluluğunu yerine getirmedi ise kapanış işleminde tekrar hatırlatılmalı ve hesap kapatılmalı

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANKARA
    Bu konu eski. Yeni bir müşterim geldi. İnşaat firması. Şehir dışında şantiyeleri var her şantiyede ustabaşı(benim muhatabım işi bir kişiye veriyorum ekibini kuruyor maaşlar vs herşey bu adama ait) var. 1-2 gün çalışan habersiz çıkan işçiler oluyor. işçilere ödediği ücreti hesabından düşüp ustabaşına ödeme yapıyor. Maaş ödemelerini banka aracılığı ile ödemeye çalışılmış. fakat eski dönemlere ait bayağı bir borç var kayıtlarda. Gerçekte ise böyle bir borç yok. işçileri bulmam mümkün değil. 335 hesabı nasıl düzeltebilirim. forumdaki tüm yazıları okudum fakat bir çözüm yolu bulamadım. hesap kapatılmamış ve bayağı bir miktar bakiye var. bu yıl içerisinde en azından düzeltmeye çalışıyorum. nasıl bir yol izlemeliyim
    Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz !