Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Maaşların Elden Ödenmesi

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANKARA
    Yorumu olan yokmu acaba. Gerçi Kdv son günü bir şey sorarsan cevap böyle olur.
    Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz !

Müdavim Üye
    Nereden
    Afyonkarahisar
    müşterinizi uyarmanıza rağmen bankadan ödeme yapmıyorsa,sorumluluk ona aittir.aylık olarak kasadan çıkış yaparak kapatıyorum.
    iki kişilik bir yemek parasına defter tutanlardan nefret ediyorum.

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANKARA
    Müşteride bir kabahat yok. Bilgisi yok ve işin ciddiyetinin farkında değil. Daha önceki arkadaş sağolsun. Kimseyi kötülemek değil niyetim fakat görünen köyde kılavuz istemiyor.

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANKARA
    Nasıl bir yol izlenmeli. Müşteriyi uyardım. Personelin iban bilgilerini topluyor bu aydan itibaren banka kanalını kullanacak fakat geçmisi nasıl düzeltebiliriz. Ulaşamayacağım işçi sayısı hat safhada. Eski müşavir arkadaş bankadan yatmayan maaşları ödememiş 2-3 yıldır bakiye birikmiş durmuş.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı DURAN1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir yol izlenmeli. Müşteriyi uyardım. Personelin iban bilgilerini topluyor bu aydan itibaren banka kanalını kullanacak fakat geçmisi nasıl düzeltebiliriz. Ulaşamayacağım işçi sayısı hat safhada. Eski müşavir arkadaş bankadan yatmayan maaşları ödememiş 2-3 yıldır bakiye birikmiş durmuş.
    Maalesef inşaat firmalarında çok oluyor bu şekilde.
    Adam işi veriyor ustaya. Usta ekibini kuruyor 25-30 kişi çalıştırıyor. 2 veya 3 gün çalışıp çıkanlar oluyor. Adamların IBAN numarası işverene ulaşıncaya kadar işçilerin yarısı işten çıkmış yerine başka işçiler girmiş oluyor.
    Eğer işveren uyardığınız halde bu uygulamaya devam ediyorsa sizde ücret çıkışlarını bordro karşılığı kasadan veya 331 hesaptan çıkabilirsiniz. Zaten fiili durumda bu şekildedir.Başka bir alternatif yok. Burada tek güvenceniz ücret bordrolarıdır. Sonuçta ücret bordro ve pusulaları da resmi bir belgedir. Ama imzalatmayı unutmayın..
    Ş.KARTAL

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANKARA
    Peki üstadlarım borlar kanununa istinaden ödeme yaptım desem. Bunu nasıl yapabilirim. iş sözleşmesinin nasıl olması gerekiyor.