Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4447/Geç.10.md. Sigortalı Giriş.

Ziyaretci
    4447/Geç.10.md. Sigortalı Giriş.hakkında bilgi verirseniz sevinirim. ne yapmamız lazım işkur personeli mükelleflere gitmiş yararlanın diye verdiğiniz bilgi sayesinde ilk defa yapmış olacağım. şimdiden teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    evet arkadaşlar sadece normal giriş yapmak ve bildirge yaparkende durumu sorgulatıp uygulamak yeterlimi yoksa kuruma bilgi vermek gerekiyormu

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    1-İşçiyi normal giriş yapıyorsunuz.
    2-Daha sonra 4447/Geç.10.md. Sigortalı Giriş.buradan işçiyi sorgulattırıp işçinin kaç ay teşvik kullanacağını belirliyorsunuz.
    3-Son olarakta bildirgenizi 06111 sayılı kanunu seçerek veriyorsunuz.

Kurumdan net bir cevap veren yok, benim yorumum;

Normal, yani 24 ay veya işkura kaydından dolayı 30 ayteşvik kullananlar için,kuruma herhangi bir şey vermeye gerek yok. Çünkü bizim internetten aldığımız barkodlu belge zaten kurumda mevcut, bunu tekrar dilekçe ekinde vermenin mantığı ne?

Mesleki yeterlilik belgesi v.s. olanlar ise; Kuruma dilekçe ekinde vermesi gerekir. Çünkü bu belgenin var olup olmadığı veya geçerli bir belge olup olmadığını kontrol için kuruma verilmesi gerekir diye düşünüyorum.
    Edited by: aersoy4247
    SMMM Aziz ERSOY

Ziyaretci
    Alıntı Atam İzindeyiz Nickli Üyeden Alıntı
    4447/Geç.10.md. Sigortalı Giriş.hakkında bilgi verirseniz sevinirim. ne yapmamız lazım işkur personeli mükelleflere gitmiş yararlanın diye verdiğiniz bilgi sayesinde ilk defa yapmış olacağım. şimdiden teşekkür ederim.

Eğitim belgesi , mesleki yeterklilik belgesi vs. yoksa kurumla işiniz yok doğrudan faydalanıyorsunuz sadece barkodlu çıktıdan bir adet üst yazı ekinde kuruma veriyorsunuz ,
    bu belgelerin mevcut olması halinde kuruma dilekçe ekinde vermeniz gerekir.

Ortalama işçi sayısı hariç tüm kontroller sistem tarafından yapılmaktadır.