Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KESİN MİZAN

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Arkadaşlar kolay gelsin.Kesin mizan bilfiriminde 700 lü ve 600 lü kapanan hesaplar dahil edilecekmi.
    Ş.KARTAL

Müdavim Üye
    Nereden
    advisor
    hesaplardaki hareket miktarlarını gösterceksiniz ancak bakiye olmayacak en son 590-591 atıp brakıyorsunuz.

Üye
    Nereden
    SMMM
    KESİN MİZAN I SÜRESİ İÇİNDE DÜZELTME VERİRSEK HERHANGİ BİRŞEY OLURMU BİLEN VAR MI
    hayatta iki şeye güveniyorum; bir aynaya baktığımda gördüğüme birde yukarı baktığımda göremediğime....

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Arkadaşlar kesin mizan kebir mizanıdır 590 da kalırsa bilançodan farkı kalmaz önemli olan haraketlerdir paket proğramlar kayıtlı olan işlem gören kapanan bakiye veren tüm ana hesapları veriyor aman yanlış anlaşılmasın.

Üye
    Nereden
    Sakarya
    ARKADAŞLAR HERKESE KOLAY GELSİN , ADİ ORTAKLARIN KESİN MİZANLARININ ORTAKLIK HESAP NUMARASINAMI VERECEĞİZ GÖNDEREN VARMI ACABA

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    her ortak için kendi hesap nosuna ayrı ayrı verileceği yönünde bir görüş oluştu mantıklı olan budur.Bilançoyuda gelir tablosunuda her ortak için tam veriyoruz dan haraketle normaldir.

Müdavim Üye
    Nereden
    advisor
    sayın hasan er 590 da kalmayacak ta nerde kalacak tıpkı bilanço gibi en son bilanço hesaplarına geitirlip öyle brakılacakkendi şahsi kanaatlerinizi bir delile dayandırmadan söylemeyinki insanların kafası karışmasın. TEREDDÜDLERİ OLAN ARKADAŞLAR 0312 302 11 97 NOLO TELEONDAN YARDIM ALABİLİRLER

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    Benımde bu konuda tereddütüm var gercekten. Kesın mızanda 590 dan sonrakı hesaplar gözükecek mi ? Ben gözükmeyecek dıye bılıyorum.
    Büyük görünme, Küçülürsün (Said-i Nursi)

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    Alıntı advisor Nickli Üyeden Alıntı
    sayın hasan er 590 da kalmayacak ta nerde kalacak tıpkı bilanço gibi en son bilanço hesaplarına geitirlip öyle brakılacakkendi şahsi kanaatlerinizi bir delile dayandırmadan söylemeyinki insanların kafası karışmasın. TEREDDÜDLERİ OLAN ARKADAŞLAR 0312 302 11 97 NOLO TELEONDAN YARDIM ALABİLİRLER
    hasan beyin söylediği farklı bişey orda.590 veya 591 den sonra kapansa dahi hareket gören hesaplarda kesin mizan bildiriminde yer alıcak.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Üye

403 No'lu tebliğde
    3.1.
    Bilanço esasına göre defter tutan gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükellefleri elektronik ortamda kesin mizan bildirimi vermek zorundadırlar.
    şeklindeki ibareden anladığım kadarıyla,
    Ortaklığın kendisi gelir ve kurumlar vergisi mükellefi olmadığı için bu adi ortaklığa ait kesin mizanın verilme zorunluluğu yok.
    Ortakların bilanço esasına göre defter tutan gelir ve kurumlar vergisi mükellefi olması halinde ortaklıktan elde ettikleri gelirleri hisseleri oranında bu hesapları içerisinde göstermeleri gerektiği için sadece kendi hesaplarına ait mizanın bildiriminin zorunlu olduğunu düşünüyorum...