Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rapor

Ziyaretci
    Stajerim, doktor rapor verdi ama bu raporu ssk ya bildirdiğim zaman oda da sorun çıkıyormu?Staj kesintisiz olacak şeklindeki maddeyi çiğnemiş oluyormuyum?

Kıdemli Üye
    Nereden
    izmir
    Raporun stajdan sayılan günlerden sayılıyor diye biliyorum. Tesmere sormakda fayda var Kolay gelsin

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

STAJA ARA VERME

Serbest Muhasebecilik ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik stajlarının kesintisiz yapılması esastır. Stajyerler mücbir nedenlerden dolayı stajlarına ara vermek zo-runda kaldıklarında, mücbir nedeni belgelemek koşulu ile stajlarına Oda veya TESMER Şubesi Yönetim Kurulu kararı ile ara verebilirler. Ancak bu nedenlerden dolayı verilen ara, süre olarak staj süresine ilave edilir ve tamamlatılır.

Askere giden aday meslek mensupları askerlik sonrası 3 ay içinde staja başlamak zorundadır.

Bayan stajyerlerden, hamilelik dönemleri sorunlu ge-çenler için, ilgili sağlık kuruluşlarından alacakları sağlık kurulu raporlarını Odalarına sunmak koşuluyla ve Oda-nın onayı doğrultusunda stajlarına ara vermeleri uygundur. Ancak bu süre raporda belirtilen süreyi aşmayacaktır. Aynı zamanda yasal ücretsiz izin kullanmaları durumunda da stajlarını Oda Yönetim Kurulu Kararı ile dondurabilirler.

Odalar arasında yapılan nakil işlemleri sırasında stajyer isteğini bir dilekçe ile eski ve yeni odasına bildire-cektir. Yeni Odanın yazılı talebiyle adayın dosyası istenir ve Oda Yönetim Kurulu kararı ile staj dosyası nakil ola-cak odaya gönderir. Bu işlemler ve stajyerin yeni Oda-sında staja başlama süresi 4 ayı geçemez. Yeni Oda Yönetim Kurulu kararı ile adayın stajını kaldığı yerden devam ettirir.
    Sonuç olarak
    ;
    İşyeri değişikliğinde iki işyeri arasındaki ara 3 ay,
    İşyeri kapanması durumundaki ara 4 ay,
    Askerlik sonrası staja başlama 3 ay,
    Nakil işlemlerinde iki işyeri arasındaki ara 4 ay olarak uygulanacaktır.

Yukarıda sıralanan sürelerin dışında, stajlarına ara ve-renlerin stajları iptal edilecektir.
    Yerinizde olsam raporlu olduğum günlerin eksik gösterilmemesini sağlamaya çalışırdım. Çünkü raporlu olduğunuz günlerinbelgelendirilmesi, bunu odadaki görevlilere anlatmak inanın çok uğraş gerektirir. En güzelisigortanızın raporlu olsanız bile tam yatırılması.
    <<HaYaT>> Umudum Kendimde...

Ziyaretci
    <TABLE style="TABLE-LAYOUT: fixed" cellSpacing=1 cellPadding=3 align=center ="tableBorder"><T>
    <T>
    <TR style="MIN-HEIGHT: 200px; HEIGHT: 200px" ="msgableRow">
    <TD vAlign=top ="msgLineDevider">
    <DIV ="msg">

</TD></TR>
    <TR ="msgableRow">
    <TD ="msgLineDevider"></TD></TR></T></T></TABLE>
    <TABLE style="TABLE-LAYOUT: fixed" cellSpacing=1 cellPadding=3 align=center ="tableBorder"><T>
    <T>
    <TR style="MIN-HEIGHT: 200px; HEIGHT: 200px" ="msgableRow">
    <TD vAlign=top ="msgLineDevider">
    <DIV ="msg">

</TD></TR>
    <TR ="msgableRow">
    <TD ="msgLineDevider"></TD></TR></T></T></TABLE>
    Yerinizde olsam raporlu olduğum günlerin eksik gösterilmemesini sağlamaya çalışırdım. Çünkü raporlu olduğunuz günlerinbelgelendirilmesi, bunu odadaki görevlilere anlatmak inanın çok uğraş gerektirir. En güzelisigortanızın raporlu olsanız bile tam yatırılması.

Bende böyle düşünüyordum da, fikir alayım dedim.Edited by: Şengül Ulutürk