Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SM' DEN SMMM' YE

Müdavim Üye

Bende SMMM yim ama Kesinlikle bunlar boş tartışmalar asıl tartışmamız gereken onca konu varken. hepimiz SM ve SMMMüstadlarımızın yanında bu mesleği öğrendik. Eminimki okumaklada üniversite bitirerekte birçok şey öğrenilmiyor tecrübe ve mesleki bilgi yeterli diye üzerine basa basa söylüyorum Hepimiz bir çatı aldındayız ve birbirimizi kesinlikle korumak ve kollamak zorundayız. SM veye SMMM ayrımı yapacaksanız yapılan toplantılarada katılmayın ne dersiniz bunları yazarken herkesin affına sığınıyorum hepimiz meslektaşız arkadaş ve dostuz.
    1 Temmuz tarih için önemsiz bir ayrıntı gibi görünse de dünyada yaşayan 7 milyar insana ilaveten ben doğmuşum... Eeeee madem doğmuşum birkere ne desem boş... iyi ki doğmuşum...

Üye
    Nereden
    Bursa
    bu yazılanları görünce üzülüyorum sonrada gülüyorum. ondan sonrada yok bizim halimizden kimse anlamıyor bizi dinleyen yok diye yakınıyoruz,biz daha meslekde dayanışma nedir onun bilincinianlamamışız kalkıp birde milletin bizi anlamasını istiyoruz beyler lütfen komik olmayalım bazı şeyleri aşalım artık. bunu okuyanların kesin buda sm. dedikleriniduyar gibiyimaz öncede söyledim komik olmayalım.

Yeni Üye
    Nereden
    Giresun
    Biz ünvanla bilgi sahibi olduğumuzu sanıyoruz. Oysa bilgi, çok okumakve bilinçli yaşamakla elde edilebilir.
    Ne zaman ki insanların üstlerindeki elbiselere değil,kafasınıniçindekilere değer vermeye başlarız, işte o zaman bu tartışma biter.
    İşçilerime Çok Param OLduğu İçin Yüksek Ücret Ödemiyorum.Yüksek Ücret Ödediğim İçin Çok Param Var!!

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    Kanun çıkmış, işin bürokratik prosedürü tamamlanmış, geriye sadece sınavların nasıl yapılacağı hususu kalmış biz hala tartışıyoruz.

Oncaaaaaaaaa derdimiz, çözüm bulunacak mesleki sıkıntımız var bizim tartıştığımızdaha mühim konuya bakın!!!!

melekler erkek mi, dişi mi?

yazık çok yazık,

ensemizdekiyumruk katmerleşiyor beyler, bırakın bu işleri...
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Moderatör
    Nereden
    SMMM

itirazım varmesajlarda "beyler" vurgulaması yapılıyor.....
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Üye
    Nereden
    Bursa
    "beyler" kelimesigayri ihtiyari söylenmişdir. herkesden özür

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    Aslı hanım o lafın gelişi, bayan meslek mensupları

bu meşakkatli ve dikenli mesleki yaşamın nadide gülleri...
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Müdavim Üye
    Nereden
    sivas
    HİÇ KİMSE SM YİM VEYA SMMM YİM DİYE NE ÜZÜLSÜN NE SEVİMSİN HESPİMİZ İNSANIZ. ÖNELİ OLAN BİLGİ, TECRÜBE İNSANLIK ONUN BU TARTIŞMALAR YERİNE BİLDİKLERİMİZDEN BAHSEDELİM , HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR.....

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    KUSURA BAKMAYIN AMA NE KADAR DA BENCILSINIZ SOZUM MALASEF TUM SM LERE NEDEN BIRDE BIZIM ACIMIZDAN OLAYA BAKMIYORLAR SANKI HAK ETTIKLERI BISEYDI DE KAZANILMIS GIBI BIDE SAVUNUYORLAR ALLAH AŞKINA SMMM LIGIN YOLU SIZE KAPALIMIYDI DA BU SIZIN ICIN CAN SIMITI GIBII SEVINIYORSUNUZ NE COK SM IKEN ALNIN AKIYLA SMMM OLMUS INSAN VAR YA ONLARIN HAKLARI NE OLACAK BIZI BOSVERIRSENIZ...
    BIZIM ACIMIZDAN BAKIN OLYA BIDE O KADAR OĞRENCININ ICINDE UNIV I KAZANMAKK ICIN CALISTIK DORT YIL EVIMDEN SEKIZ SAAT UZAKTA OKUDUM ONCA MASRAF YAPTIM ONCA SAC DÖKTUM ONCA SIKINTI CEKTIM NEDEN DI PEKI .. BI HAKKI KAZANMAK ICIN ANAYASADAKI BI HAKKI ESITLER ARASI ESITLIK HAKKINI KAZANMAK ICIN SIMDI BU HAKKIMI KARNI DOYMAZ GOZU DOYMAZ UYGULAYICLAR( ODALAR TURMOB) GASB ETTI VE BASKALARINA PEŞPEKES ÇEKTI BAZI ARKADASLAR DIYO KI UYGULAMADA FARKI YOK NE OALACAK NASIL FARK YOK YA TICARET KANUNU CIKSINDA FARKI O ZAMAN GOR SIMDI BILE BANKALAR BASEL2 ILE SM NIN YAPTIGI HIC BISEYI KABUL ETMIYO COK MUKELLEF VAR ADI SM DIYE SMMM ILE ANLASAN BUNLARDAN BENIM CALISKTIKLARIMDA VAR NASIL FARK YOKMUS FARK YOKDA ONDAN MI SEVINDIZ BU KADAR BU YONETIM DUSUNMUYOMU BUU ISIN SONU NEREYE GIDER VICDAN BIRAZ TURKIYEDE YEDI BININ UZERINDE ILKOKUL MEZUNU SM VAR ADAM DAGDAKI COBANIN USTUNE VERGII DAIRESINE KAYIT YAPTRIMIS SM OLSUN DIYE O KADAR LISE YUKSEK OKUL MEZUNU VAR BUNLARLA NEREYE GIDECEK BU ISIN SONU ANLAMIYORUM YA HANGI MANTIKLA CIKTI BU NALET KANUN KAZANAMAYAN SM LER EMEKLI OLANA KADAR SMLIGE DEVAM EDECEKMIS NE ANLADIM BU ISTEN HANI AMACINIZ NERDE BEN SÖLEYIM OY ALMAK GÖZU KÖR OLASI ODALARIN DERDI SM LIKLE ILGILI SORUN ÇOK KOLAYDII ÇÖZUM ICIN YENI SM STAJYER ALMAZSIN SIMDIKILERDE EMEKLI OLANA KADAR DEVAM EDECEK DERDIN MESELE COZULURDU BÖLE BI SAÇMALIK HAKKSIZLIK DA OLMAZDI SANKI SMMM LIGIN YOLU KAPALIYDI AL LISANS DIPLOMI GIR SINAVA YAP STAJINI AL BELGENI AYNI BIZIM YAPTIMIZ GIBI
    BAZI SM LERDE DIYORKI EE BIZ BU MESLEGIN ICINDEN GELDIK ÖLEMII SEN BU MESLEGI YAPMASAYDIN NE YAPACAKTIN BASKA LISE MEZUNU OLARAK YA ŞÖFÖR OLACAKTIN YA BU İŞİ YAPACAKTIN BEN UNUVDE PARA HARCARKEN SEN ISININ BASINDA PARA KAZANIYORDUN YANI HAYRINA YAPMADIN BU İŞİ O ZAMAN INSAAT TEK. YADA MAKINE TEK. KALKSINN BEN DE YILLARDIR BU ISI YAPIYORUM YENI MEZUN MUHENDISDEN DAHA IYIIYM DESIN MUHENDIS OLACAM SAÇMA USULSUZ BI SINAVLA DESIN HAKKI DEGILMI ONUNDA....
    MADEM LISE ILK OKUL MEZUNU BENLE AYNI MESLEGE GIRIYO O ZAMAN HAKKINIZI ASKERIYE DE DE ARAYI HADI KISA DONEM YADA YEDEK SUBAY OLUN
    BEN KIBRIMDEN BUNLARI YAZMIYORUM HAKKIMI CALDILAR O YUZDEN YAZIYORUM ZERRE KADAR HAKKIMI HELAL ETMIYORUM ALLAH ŞAHIT OLSUN SÖZÜME
    SU DA COK ILIGINC NEDENSE SM ARKADAŞLAR HADDLERINI BAYA BI AŞIP BEN NE SMMMLER TANIYORUM ISI BILMIYO BEN BILIYORUM DIYO HADI HANGI SM VARSA CIKSIN MESLEK ILE BENLE YARISSIN BEN BU ISIN HEM AKEDEMIK EGITIMINI ALDIM SURUNE SURUNE HEMDE SIZIN LISE CAGINDA YAPTIGINIZ O CAY TASIMA BURO TEMIZLEMEYI 26 27 YASINDA YAPTIM SIMDI CIKIP ACITASYON YAPMAYIN YOK BIZ ŞÖLE EZILDIK BÖLE BUZULDUK DIYEE O YOLDAN BIZDE GEÇTIK
    USTELIK DAHA HERSEY BITMIS DEGIL
    BU ISIN DAHA DANISTAY AYAGI VAR ORDA GORULCEK HERSEY ACIK ACIK ANAYASAYA AYKIRI BI ISTI
    SIZ INANIYORMUSUNUZ O SINAV ADALETLI OLACAK GÖZU KÖR OLASICA ODALAR NE KADAR RÜŞVET YIYECEK BILIYORMUSUNUZ AMAC BELLI HAKKIM HARAM OLSUN BUNLARA
    SIMDI SINAVA GIRECEK GECIS ICIN BASVURANLARA LAFIM YOK ONLAR TABIKI GIRECEK AMA SAKIN SAKIN SAKIN KALKIP BURDA BISEYIN SAVUNMASINI YAPMAYIS SMMM LERE NE OLURSA OLSUN DIL UZATIP LAF SÖLEMEYIN
    BENIM UNIVDEN EV ARKADASLARIM YA MUFETTIS YA IDARI HAKIM YA HESAPCI OLDU BENDE BU MESLEGI SECTIM CUNKU ESIT BI MESLEK SANIYORDUM AMA TISKINDIRLER BENI BI COUGUMUZU OLDUGU GIBI
    BURASI TURKIYE.....

Yeni Üye
    Yahu neyi tartşıyorsunuz.
    Hepimiz bu geminin tayfalarıyız. Ben SM'yim. Ben'de 13 Yıldır bu işi yapıyorum. İyi bir üstadla çalıştım. Ve Üni.ten terkim. Gitmedim. Eğitime eğitimmi diyorsunuz. Tüm hocalar bir dengeninadamları.Eksikler muhakkaktır.
    Ey SMMM arkadaşlar siz bizden farklı ne yapıyorsunuz. Bendenn farklı ne yapıyorsunuz. Yahu Muhasebe TEK DÜZE değilmi . Herkes aynı işi yapmıyormu?. Benden farklı bir işle uğraşmıyorsun. Problem. Asıl olan neyi nasıl ve hangi kalitetede yaptığımız. Ama dert etmeyin SMMM'leri bir sınavla YMM yapacaklarmış. E o zaman belki ünvan kasmasından hepimiz kurtuluruz. YAHU BİR SÜRÜ İŞ VAR. İŞİ GÜCÜ BIRAKTINIZ ben 4 sene ÜNİ.okudum. E onlar bir sınavla SMMM olacaklar. Sen sınavlarını verirken çok mu kolay verdin. Benim çalıştığım dönemde sen Üni.okuyordun. Ve şimdikiki gibi Bilgisayar pek yaygın değildi. Mavi Kırmızı mürekkebi Dolmakalemi siz biliyormusunuz. Hadi biz SM diye kaldık. EE sen SMMM olarak hayatını devam ettirdiğinde başın göğemi değecek. Eminimki bunu diyen arkadaşların hemen yan büroda SM arkadaşları var ve Birbirlerinden bilgi alışverişi yapıyorlardır. Ah Ah biz ne zaman adam olacaz. Ben bu işi nasıl daha kalite yparız demiyoruzda. Sen SM ben SMMM bi üstten bakış falan filan..Yahu yeni bi geçici md.çıksada Bizim SM leri size versek. Sizde kurtulsanız bizde. YAHU ARKADAŞLAR HEPİNİZ AYNI İŞİ YAPIYORUZ. Neyin kavgasını yapıyoruz Biz.
    aHMET ATEŞ