Sayfa 3 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 137 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: mesleki sorumluluk sigortası

Kıdemli Üye
    DAHA ÖNCE BURADA BATMAKTAN KURTARILDIGINDAN BAHSEDILMİŞTİ. VAAD ÇOK ; ÖZEL USULSUZLUK, İDARİ PARA CEZASI...KARŞIYORUZ VSS. PİRİM ÇOK DÜŞÜK ALIYORLAR. UCUZ ETIN YAHNISI YAVAN OLURMUŞ

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    sayın merdan ödedik diyorsun neyi ödediniz kimi ödediniz ayrıca bu işte bir sakatlık var smmm ler acentalık yapamaz sen nasıl yapıyorsun 3568 sayılı yasaya aykırı durumu da açıkca yazıyor ve siğorta şirketinin de reklamını güzelce yapıyorsun saygılar
    BİLMEDİĞİ BİLMEK EN İYİSİDİR.BİLMEYİPTE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.
    bilge her şeyi bilmez ahmaklar herşeyi bilir

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    anlaşıldığı kadaryla gelebilecek cezaya karşı sigorta yaptırmak
    şu anki şartlarda garantili bir çözüm değil....

sistemin henüz çözülememiş sorunları var.

bu durumda yapılacaklar yine odaya düşüyor diycez ama
    bunu söylemekte çözüme götürmüyor.

Ben şahsen bir umut olarak merkezi Türkiye'de olan ve
    çoğunluk hissesi Türk menşeili bir sigorta firması ile
    poliçeye kendime göre ek şartlarda koydurarak bir sigorta yaptırmayı
    düşünüyorum.

Şu an sigorta firmaları ile sigorta yaptırmış muhasebeciler arasında
    doğmuş ve doğabilecek sorunları toparlıyorum.

busorunlara meydan vermeyecek bir poliçe hazırlatabilirsem
    tedbir amaçlı yaptırmakta fayda var diyorum
    Mesleki sorumluluk sigortası için.

Ziyaretci
    Burada yazılanlardan anlaşıldığı ve bilindiği üzere bizim meslek camiasından bu işle direkt veya endirekt ilgilenen arkadaşlar var. Bu arkadaşlar meslek mensubunun durumunu çok iyi biliyor. Tüm meslek mensuplarının geleceğini düşünen aynı araç kasko sigortasında olduğu gibi uygun bir poliçe ve sigorta sisteminin getirilmesi konusunda odalarımızın da desteği sağlanmalıdır. Şu andaki poliçelerin meslek mensubunu koruduğu iddia edilemez.

Banned
    Sayın Baykara nın katkısı var ya da yok bilemem çünkü bu konu geçmedi ama, bir gelişme oldu,
    28 nisan dan bu yana ilk kez aig den biri beni aradı, yani nihayet size dönülecek sözü -cek -cak halinden çıktı ,
    şimdilik ödenmeyecek gibi bir durum varmış,açıklama da şöyle,
    benim sigortam 2008 aralıkta başlıyor,
    gerçi 2008 eylül de başlayan bir başka mesleki sigortam daha var ama o gelecek için ergodan, bu geçmiş için aig den,evet sigorta poliçemin başlangıcı 2008 aralık,
    bana olayın müşteri tarafından ihbarı 2009 şubat sonu mart başı,
    ceza uygulaması 2004-2005-2006-2007-2008 yıllarını kapsıyor,
    biz bu mükellefle 2006 da yollarımızı ayırmışız,
    şu anki meslektaş ve mükellefin olaydan haberdar olduğu dönem benim sigorta yaptırdığım tarihten önce imiş,
    yani maliyenin ceza istediği asıl kişi mükellef ya onun bilgisi dahilinde imiş bu olay ben sigorta yaptırdığımda ,yani onun sigortası yokmuş o dönemde,
    iyide ben anlamadım onun yine zaten sigortası yok, ki sigorta mesleki sorumluluk sigortası, o nasıl yaptırsın bu sigortayı,
    benim açımdan ben aralıkta yaptırıyorum sigorta,
    şubatta 3 yıl öncesinden bir olay bana ihbar ediliyor,
    ve ben sigortacıya evrakları verip bekliyorum ödeyecekler diye, gün yaklaşınca ve ben sorunca siz ödeyin bize makbuzları gönderin diyorlar,ben ödedikten sonrada ödemeyeceğiz diyorlar,
    o olayda o cezayı benim red edebileceğim tartışmalı belge akışı yanlış bilgilendirme falan vardı, ama baktım sigorta kapsamında ve belgeleri gönderdiğim mart başından nisan ortalarına kadar bunun şurası şöyle bu ödenmez falan diye geri dönüş yok, sonra siz ödeyin makbuzu gönderin biz bunu makbuzları aldıktan sonra ödeyeceğiz diyorlar,
    tartışmayalım uzatmayalım diye müşteriye seninde şurda şurda kusurun vardı ama falan demedim ödedim beklemeye başladım sigortacı ödeyecek diye,
    şimdi işte şu dereden buı dereden bu su falan diye konuşuyorlar,

göreceğiz bakalım gelişmeyi,
    meslektaşlarımızı bu deneyimimle ilgili olarak bilgilendirmeye devam edeceğim.

Kıdemli Üye
    sayın tekın şahsım adına yukarıdakı mesajı yazdığınız için çok teşekkur ederım.yaşadığınız kötü tecrubeden çıkarttığım çok ders var.

Moderatör
    Nereden
    Antalya
    Alıntı tekinss Nickli Üyeden Alıntı
    aig ve ergo birbirlerinin alternatifi değil, biri ileriyi biri geriyi sigortalıyor, poliçelerinin alanları farklı bende bu nedenle her ikisindende satın aldım sigortayı.
    bakalım göreceğiz yazarım gelişmeleri.
    Yakınmalarınızı bir arkadaşım aracılığıyla ilgili sigortanın genel merkezine ilettim, aramış olmaları lazım sizi.

Banned

Teşekkür ederim belki de sizin katkınızla arandım bu gün, demiştim ilk mesajımda benim olayı aktardığım mart başından bu yana hep ben arıyor ve genellikle bana dönüleceği vaadi ile kapatıyordum telefonu,son defalarında size dönülecek diyene "eminmisiniz, size inanayımmı" diye soruyor,aldığım yanıt ne olursa olsun inanmıyordum.

Banned

Kaç gün geçmiş aradan 27-15=12 yani yaklaşık 2 hafta , ne oldu peki bu sürede ? tek kelime bekledik! Yani tabi ben sadece beklemedim 2 açıklama notunu faxladım karşıma ilgili olarak çıkankişiye (email adresi yok o yüzden faxladım,yani vardır da ben bilmiyorum,istesem vereceğinide sanmıyorum) , açıklama notumdan ikincisini alınca hemen aradı ve böyle notlardan rahatsız olduğu anlaşıldı,
    dün aig nin internet istesine girip ama şimdilik türkiye aig sitesinin şikayetler sayfasından kısaca olayı tekrar bildirdim,aradan yarım saat geçmedi bir genç beni aradı aig den arıyorum dedi, meğerse telefonla tanıtım yapıp randevu alıp m.sorumluluk sigortası satmaya çalışıyormuş,şansız çocuk kayaya çarpmış oldu, o merak edip sorunca sorunu anlattım,hasar dosya numaramı aldı ve bir süre sonra tekrar aradı bu kez merkezlerindeki hasar servisinden bir başkasının ismini verdi onu ararsam bana açıklama yapacakmış,
    ben zaten aramış yanıtı tam alamamış bir müşterileriyim,
    eğer ödemeyecekseniz bana yazılı yanıt verin hukuk yolu deneyeyim diyorum,
    durum olumsuz ama bekleyin diyorlar iyi bekleyelim ama zaman da geçiyor,
    ve bir dertli müşterinin derdinin yansıması kendi bünyelerinde ilgiliye ulaştığında
    açıp müşteri ile konuşmuyor, aradaki elemanlarına müşteri bizi arasın diyorlar,

evet hasar olmadan poliçe satarken ki yaklaşım
    ve hasar olup ne yapsak da ödemesek çabası sürerken farklı yaklaşım
    doğaldır. (mı)

Ziyaretci

Bu forumda Mesleki sorumluluk sigortası yaptırıp hasarı ödemesini alan var mı acaba? Sanırım boşa yaptırılıyor

*