Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yeterlilik

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    smmm yeterlilik sınav hakkı ne kadar

5 olması lazım.
    SMMM.Lokman EREN / Batman

Yeni Üye
    2yılda 3kez

3 ten daha fazla olması lazım.
    ben öyle hatırlıyorum en azından.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Adayları

1) Stajları bitiminde açılan ilk yeterlik sınavlarına katılırlar. İlk sınava başvurup katılmayan adaylar sınava girmiş kabul edilir ve sınav süresi başlatılır.

2) Adayların ilk sınavda başarısız olmaları halinde sınav sonuçlarının Odalarda ilan edildiği tarihten itibaren en çok iki yıl içinde başarısız oldukları her dersten dört sınav hakkı vardır. Ders geçme notu 50 (elli) olup, başarılı olmak için tüm derslerin ortalamasının en az 60 (altmış) puan olması gerekmektedir. Geçmiş olduğu bir dersten not yükseltmek amacıyla tekrar sınava katılan adayın son girdiği sınavda aldığı not geçerlidir. Bütün sınav haklarını kullanıp Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olamayan adaylar isterlerse C Grubu Staj Bitirme Değerlendirmelerine katılabilir. Bu sınavda da başarısız olması halinde sınav sonuçlarının Odalarda ilan tarihinden en çok 1 yıl içinde üç bitirme değerlendirmesine daha katılabilir.

3) Bugüne kadar stajı biten ve sınavlara başvurmayan stajyerlerin sınav hakları staj bitim tarihinden sonraki ilk sınav itibariyle başlatılmış olarak hesaplanacaktır. İki yıllık sınav süresinin hesabında bu tarih geçerli olacak ve aday sınava girmiş gibi işlem görecektir.

<<HaYaT>> Umudum Kendimde...

evet doğrusu bu

Ziyaretci
    benimde öğrenmek istediğim konu arkadaşlar kasım-2007 yeterlilige girip 4 dersi verdim mart-2008 girdim 1 dersi verdim kalan tek dersim var temmuz döneminde girmedim kasım gireceğim bu derstenkac hakkım kalmış oluyo

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Günaydın,

Öncelikle Kasım/2007'de 4 dersi, Mart/2008'de 1 dersi verdiğinizi söylüyorsunuz. Bu durumda sizin tek dersiniz kalmaz, iki dersiniz kalır.

Kaç hakkınız kaldığı ise; Kasım/2007'de girdiğiniz sınavdan sonra kalan derslerinizin herbiri için 4 hakkınız var. Bu hakkınızı 2 yıl içinde kullanmalısınız. Eğer Mart/2008'de kalan 3 dersinizin hepsine girmişseniz; 1 dersinizi de bu sınavda verdiğinize göre sizin kalan 2 dersiniz için 3 hakkınız var.

Yanlız özellikle bu konu ile ilgili sorularınızın cevabını buradan aldığınız cevapla yeterli görmeyiniz. Çünkü yanlış anlatmış olabilirsiniz veya yanlış anlamış olabiliriz. Bana göre hayatınızı etkileyebilecek böyle bir konuyu bir de detaylı şekilde odanızla görüşün.

Başarılar. Saygılar...

Ziyaretci
    sayın hasanvolkan yanlış yazmışım kasım -2007 5 dersten geçtim mart-2008 2 dersten girip birini geçtim biri kaldı temmuz da girmediğim halde hakkım yanıyormu

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Başvuru yapıp girmediyseniz yanar tabiki. Ama siz Temmuz/2008 dönemindeki sınava girmek istemeyip başvuru yapmamışsanız hakkınız yanmaz.

Bana göre dert etmenize gerek yok. Tek dersiniz kalmış, inşallah onu da bu sınavda verirsiniz. Şimdiden tebrik ederim.

Merak ettim, kalan dersiniz hangisi acaba?