Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bu işin sonu....???

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Merak ediyorumm....

Birgün bu işlerde patlama noktasına gelsek söyle bir grev olsa herkes beyan vermeyi durdursa ve o aslında sadece ismi olanbizi temsil etmiş gibi duran oda bir çılgınlık yapıpta arkamızda olsa acaba..???....Tüm muhasebeciler beyannameyi vermeyi durdurumu yoksa aramızda sözum meclisten dışarı bunu fırsat bilip müşteri çalan olurmu...?? Aslında olur olur evet olur vergi dairesinde vergilerni ödemek için kuyrukta bekleyen mükelleflere,''Sizin muhasebeciniz size mi yatırtıyo vergileri biz kendimz yapıyoruz'' diye söyleyen ve kartını verenmuhasebeci varsa olur...Aslında bu işi bu hale geldiyse birazda bizde suç var birbrinin defterni kapmak için bin takla atan var 20,00 YTL ye defter tutan var....Sözun özu bu işin sonu ne olucak cok merak ediyorum....???
    3 günlük hayatım varsa 4. gün yokum....((Es-selam))

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    merak etmeyin nevzat35 bizde kimse isyan etmez sadece oraya buraya yazarlar şöyledir böyledir birlik olunmaz öyle bişey olmaz bu bir hülyadır sadece ne çıkarırlarsa kuzu kuzu kabul eder baştakiler menfaat uğruna
    001

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    çok duyuyorum topladığı vergilerle kaçan muhasebeciler şahsen ben mükellef olsam muhasebe ücreti haric hiç bir kuruş vermem muhasebeciye

Kıdemli Üye

Alıntı EFE--71 Nickli Üyeden Alıntı
    çok duyuyorum topladığı vergilerle kaçan muhasebeciler şahsen ben mükellef olsam muhasebe ücreti haric hiç bir kuruş vermem muhasebeciye
    keslinlikle katılıyorum size üstadım.

vergi dairelerinde kuyrukta beklerken kartlarını veren muhasebeci veya elemanları, biz grev'e gittiğimizde emin olun kendisini gözü açık bilen meslektaşlarımız(üzülerek söylüyorum) defter almak için o anda da bildiklerini yapacaklar ve karalanan yine bizler olacağız.

Ziyaretci

Bu işin sonunda işini zamanında yapan (ertelemeleri dikkate almayan) yardımcı eleman yetiştiren, muhasebeyi müşterinin işyerine kaydıran sadece kontrol ve yönlendrime yapanlar ayakta kalacak.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Değerli meslektaşlar;

Uzun azamandır dikkatimi çekiyor arkadaşlar 3 kelimeden 1 tanesi oda. Odalar ne iş yapar nerde odalar vs... Allah aşkına kendimize bir soralım yılda kaç defa oda ile muhatap oluyoruz. Oda ile hangi problemleri paylaşıyoruz, örneğin 30 YTL defter tutan birini şikayet ediyormuyuz yoksa odanın tespit edip işlem yapmasınımı bekliyoruz.

Kısacası sorun çözmek yerine maalesef sorun üretiyoruz. Bu sorunlaı aşmak istiyorsak odalarımıza bizlerinde katkı sunması gerekir diye düşünüyorum.

Selamlar.

Ziyaretci
    Bugün ayın 15 i . 60 tane bilanço 60 işletme defteri olan bir muhasebe bürosu 5 hazirana kadar 800 adet (e-beyan, ba-bs, e-bildirge) verecek.buna nasıl dayanacak?
    ağaçlarla uğraşmaktan ormanı göremiyoruz.gelecek planlaması yapamıyoruz.mesleki eğitime zaman ayıramıyoruz.geleceğimiz karanlık.