Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir mali müşavire tavsiyeler

Yeni Üye

Bir mali müşavire tavsiyeler

Merhaba

Ben 2,5 sene önce ofisini açmış mali müşavirim. Kendimi geliştirmek istiyorum. Sormak istediklerim;

1. Okumamı ve takip etmemi önerdiğiniz kitap, dergi, internet sitesi ve uzman kişi, yazarlar var mı?
    2. Bir mali müşavirin günlük rutini ne olmalı.
    3. Sizin ayrıca tavsiye ettiğiniz başka bilgiler var mı?

Teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    10 yıldır bu işi yapıyorum, tavsiyem bu işi yapmayın. En kötü girin bir yerde asgari ücret ile çalışın.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    15 yıldır bu işi yapıyorum. 15 sene önceki benle şimdiki ben arasındaki en büyük fark. Umursamamak her olur olmazı kafaya takmamak, 3 kuruşluk mükellef müsvettelerini keyifle def etmek. Saygısızlık yapanı def etmek, canımı sıkanı def etmek. Serbest çalışmak belli bir seviyeye gelene kadar yorar sonrası güzeldir. Hangi işyerinde çalışanın bu lüksü vardır..Bilseydim daha önce serbest çalışmaya başlardım.. Ancak ömürde geçti gitti..
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Ben kendimi sgk konuları ile biraz yetiştirdim. Çok eskiden 2000 yıllarında bir forumda 3000 kişinin sorusunu cevaplamaya çalıştım. Muhasebe konusunda ise kendimi yetiştirmeye gayret ettim. Sonuçta 36 senelik meslek yaşantımda şunu öğrendim. Bilgi ile biryere gelemezsiniz. Hep horlanan dışlanan siz olursunuz. Siz doğrusunu yaptıkça mükellefe vergi ödettikçe, lafım meclisten dışarı düzensiz muhasebecilere bir af gelir matrah artırımına girer, defterleri istenmez. Haliyle sizin mükellefinizin defteri istenir. Müfettiş istenen deftere bir ceza yazar. Hatta zenginse olmadık biryerlerden birşey bulur. Mükellefin gözünde değeriniz kalmaz. 1990 senesinden beri Tuik'e form gönderirim. Bir kere olsun sallamadım. En son siz gönderiyorsunuz diye hep azar işitirim. Derdimizi anlatırken yüzüme telefon kapatırlar. Geçici vergide en son faturaları hep doğru yazarım. Kaldırılır. Başka meslektaşlarım hiç yazmaz. Belki 1 gün benden az çalışır. Böyle en az 500 madde sayarım. Sonuçta ne param oldu, üstüne üstük sağlığımda gitti. Kime yarandınız derseniz, hiç kimseye. Bütün millet derki, daha dünkü muhasebeciler zengin oldu, Sizin birşeyiniz yok. Sizden başka enayi yok mu memlekette. Galiba yok.

Müdavim Üye gunduzmuhasebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    SMMM
    Alıntı Karce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kendimi sgk konuları ile biraz yetiştirdim. Çok eskiden 2000 yıllarında bir forumda 3000 kişinin sorusunu cevaplamaya çalıştım. Muhasebe konusunda ise kendimi yetiştirmeye gayret ettim. Sonuçta 36 senelik meslek yaşantımda şunu öğrendim. Bilgi ile biryere gelemezsiniz. Hep horlanan dışlanan siz olursunuz. Siz doğrusunu yaptıkça mükellefe vergi ödettikçe, lafım meclisten dışarı düzensiz muhasebecilere bir af gelir matrah artırımına girer, defterleri istenmez. Haliyle sizin mükellefinizin defteri istenir. Müfettiş istenen deftere bir ceza yazar. Hatta zenginse olmadık biryerlerden birşey bulur. Mükellefin gözünde değeriniz kalmaz. 1990 senesinden beri Tuik'e form gönderirim. Bir kere olsun sallamadım. En son siz gönderiyorsunuz diye hep azar işitirim. Derdimizi anlatırken yüzüme telefon kapatırlar. Geçici vergide en son faturaları hep doğru yazarım. Kaldırılır. Başka meslektaşlarım hiç yazmaz. Belki 1 gün benden az çalışır. Böyle en az 500 madde sayarım. Sonuçta ne param oldu, üstüne üstük sağlığımda gitti. Kime yarandınız derseniz, hiç kimseye. Bütün millet derki, daha dünkü muhasebeciler zengin oldu, Sizin birşeyiniz yok. Sizden başka enayi yok mu memlekette. Galiba yok.
    Üstad bir mali müşavirin mesleğin sonunda bir ev, bir araba alabilmesi ve emekli olabilmesi gerekiyor. Allaha şükür evin borcunu ödedim araba zaten var. emekliliği bekliyorum. 10 tane evimde olurdu 10 tane arabamda şerefsizlik yapmaya kalkdıktan sonra.. ama öyle olmaktansa böyle dimdik olmak en güzeli. 36 yılın sonunda sizinde vardır elbet..
    Kendini Bil Kendini

Müdavim Üye
    Alıntı gunduzmuhasebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad bir mali müşavirin mesleğin sonunda bir ev, bir araba alabilmesi ve emekli olabilmesi gerekiyor. Allaha şükür evin borcunu ödedim araba zaten var. emekliliği bekliyorum. 10 tane evimde olurdu 10 tane arabamda şerefsizlik yapmaya kalkdıktan sonra.. ama öyle olmaktansa böyle dimdik olmak en güzeli. 36 yılın sonunda sizinde vardır elbet..
    bir ev bir araba için yapıyorsak bu işi bence üzücü üstad. ticaret yapıp, malın %18 kdv'sini bulmayı beceremeyen kişilerin 4-5 evi var artık. varın gerisini siz düşünün.