Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: şahıs kapanışı

Müdavim Üye

şahıs kapanışı

işletme kapanış işlemlerinde bir farklılık var mı ? mali müşavirlik ve sorumluluk sözleşmesini iptal etmek gerekiyor mu ? iptal edersek seneye gelir vergisi ve kasım ayında geçici vergi beyannamesini verecek miyiz ? nasıl yapıyorsunuz ?

Müdavim Üye
    sözleşmeyi bence iptal etmeyin beyanname vererken sıkıntı çıkıyor

seneye gelir vergisini verdikten sonra iptal edin

başıma daha önce geldi
    CNPL

Müdavim Üye
    15 gün içinde ben iptali yapıyorum, takip eden yıldaki yıllık beyan da dahil olmak üzere beyanname vermede hiç problem yaşamadım.

Müdavim Üye
    teşekkürler
    kapanışta dikkat edilmesi gereken husus var mı ? kapanış dilekçesini internetten göndericem internet vergi dairesinden, bağkur kapanışını otomatik yapıyorlar mı bağkuru nasıl yapmak gerekir ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    Alıntı KARDELENLER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 gün içinde ben iptali yapıyorum, takip eden yıldaki yıllık beyan da dahil olmak üzere beyanname vermede hiç problem yaşamadım.
    sayın KARDELENLER,

maalesef sözleşmeyi fesh ettikten sonraki beyannamelerin hiçbirini veremiyoruz. (2021 yılı başına kadar dediğiniz gibiydi)

aracılık sözleşmesi yapıp öyle hallediyoruz.

Müdavim Üye
    teşekkürler. o zaman iptal etmek , gelecek yıl gelir vergisi beyannamesini verip iptal yapılsa problem olmaz herhalde.
    birde sgk ve oda kaydı yoktu . internetten işi bırakma formunu doldurduk, bağkur kapanış dilekçesini ptt ile gönderdik başka yapılması gerekn birşey var mı ?
    defter beyan için veya defter beyanda birşey yapılmalı mı ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Tekirdağ
    Elinde stok ve demirbaş var ise çıkışını yapmalısınız.
    İnteraktiften kapanışını vermeniz akabinde, yoklama tutularak vergi dairesi kaydınız sonlanmış oluyor.
    Vergi dairesi açılışlarda olduğu gibi, kapanışta da SGK ya bildirerek bağkur da kapanmış oluyor.
    1 ay içerisinde elinizde fatura koçanı var ise vergi dairesinde iptal ettirmeniz gerekir.
    Sözleşmesi iptal edilen mükellefler de bir ara sorun yaşanıyordu. Şimdi kapanış tarihinde itibaren 15 içerisinde
    e-birlik ve internet vergi dairesinden aracılık ve sorumluluk sözleşmesini iptal etmeniz gerekir.
    Yetenekli olanlar oyun kazanır, ekip çalışması ve zeka ise ŞAMPİYONLUK.

Müdavim Üye
    Güncel kapanışı verdiğimiz ve sözleşmesini fesh ettiğimiz bir mükellef vardı,az önce 8.aya ait kayıtları defter beyana gönderirken "token alınamadı" uyarısı verdi.Defter beyandan ilgili mükellefin sayfasına girerken durum değişikliğini onaylayın uyarısı çıktı. Durum değişikliği dediği de,mevcut defterlere ait eski bilgilerin aynısı idi, onayladım. Onay sonrası defter beyana normal kayıtlara gönderdim ve kdv beyanını göndermek istedim herhangi bir sorun çıkmadı, beyannameyi kabul etti.