Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vergi İndirim Belgesi Başlama Tarihi

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya

Vergi İndirim Belgesi Başlama Tarihi

Merhaba Üstatlar.engelli işçi vergi indirim belgesini 14/08/2018 de işyerine teslim etti.belge üzerinde vergi dairesine başvuru tarihi olan 20/04/2018 den itibaren vergi indiriminden yararlanabileceği yazıyor.işçi de buna istinaden geçmiş dönem ücret farklarını istiyor.ben ise işçinin belgeyi işyerine teslim ettiği tarihten itibaren yararlanabileceğini düşünüyorum.hangi tarihi baz almalıyız?

teşekkürler..

Kıdemli Üye
    vergi indirimi,belgenin işçi tarafından size teslim edildiği tarih değil vergi dairesinin size tebliğ edildiği tarih itibariyle başlar. Eğer bu belgeyi daha önceki işyerinden getirdiyse bu belge sizin işyeriniz için geçerli değildir.Vergi dairesi, bu belgeyi sizin iş yeriniz adına göndermesi gerekmektedir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    teşekkürler üstat.evet haklısınız vergi dairesi tebliğ etti 14/08/2018 de.işçi bizde çalışırken 20/04/2018 de başvuru yapıyor.ama belge üzerinde yazan 20/04/2018 den itibaren yararlanabilir ibaresi hakkın başlangıcı anlamında kullanılıyor aslında bir nevi.şöyle düşünüyorum örneğin biz bu yazıyı 14/08/2018 tebliğ aldık ya istersek nisan,mayıs,haziran ve temmuz aylarının bordrosunu düzeltebiliriz,ama zorunlu değiliz.zorunlu olduğumuz ay tebliğ aldığımız at olan Ağustos bordrosunda indirim olarak göstermeliyiz.sizce?

Kıdemli Üye
    Alıntı bence Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler üstat.evet haklısınız vergi dairesi tebliğ etti 14/08/2018 de.işçi bizde çalışırken 20/04/2018 de başvuru yapıyor.ama belge üzerinde yazan 20/04/2018 den itibaren yararlanabilir ibaresi hakkın başlangıcı anlamında kullanılıyor aslında bir nevi.şöyle düşünüyorum örneğin biz bu yazıyı 14/08/2018 tebliğ aldık ya istersek nisan,mayıs,haziran ve temmuz aylarının bordrosunu düzeltebiliriz,ama zorunlu değiliz.zorunlu olduğumuz ay tebliğ aldığımız at olan Ağustos bordrosunda indirim olarak göstermeliyiz.sizce?
    size katılıyorum. Ağustos itibariyle indirimi uygulayabilirsiniz.