Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: defter beyan sgk teşvik

Üye

defter beyan sgk teşvik

Arkadaşlar günaydın.Defter beyan sisteminde geçen ay sgk teşviğini diğer gelirler olarak işledim. Fakat şimdi geçici vergi beyannamesi gönderirken hesap özetinde diğer gelirler kısmı olmasına rağmen defterbeyanda serbest meslek kazançlarına ait bildirimde diğer gelirler kısmı olmadığından oradaki zararla veya karla hesap özetindeki kar zarar birbirini tutmuyor.Bu durumda yarın geksis raporu ne der acaba. Bu konuda sizler ne yapıyorsunuz?

Müdavim Üye
    Bu konu hakkında beyağı mesaj paylaşmıştım. Sizinde belirttiğiniz gibi 602 yazılması durumunda kdv kümülatif toplamın tutmayacağını, gelir vergisi beyannamesi ile 12 aylık aralık ayı kdv kümülatif toplamda fark olacağını anlattım. Defter beyanda ise bir kez daha 602 yazılmaması gerektiğini teyit etti.

Şöyle yapanlar var. sgk teşviğini hiç dikkate almayıp, ödediği sgk primini baz alarak yapan var. Benimde şahsen serbest meslek işletme defterinde yaptığım bu.

Müdavim Üye
    bende diğer gelirler bölümü olmadığı için hasılata ekleyerek yazdım

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende daha önce yazmadı hiç.Defter beyan sistemi gelince yazmaya başladım.Şimdiye kadar da iade konusunda bir sıkıntı yaşamadık.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-